הפלות – מאמר שכתבת

שו”תקטגוריה: מוסרהפלות – מאמר שכתבת
אדיר שאל לפני 2 שנים

במאמר שכתב הרב כתבת שדיון לא צריך להיות על זכות האישה על גופה, אלא בשאלה היחידה של “מה נחשב חיים”. אני מסכים עם הטענה הזו, אבל אני מנסה להבין מה אתה מציע כ”חיים”. אני חושב שהשאלה “מה נחשב חיים” היא שאלה פילוסופית שכן אי אפשר להציע ניסוי שיפריך או יקיים את התזה שלך בנוגע למהו חיים. זה דיון על מושג טעון חברתית אבל שצריך להיעשות במישור הפילוסופי. אני גם מנסה להבין למה לא מהרגע שהזרע פוגש את הביצית זה נחשב חיים. מה זה משנה אם כרגע העובר לא מפותח דיו אבל בעוד חודש הוא כן, החודש הזה הוא שמספיק לקבוע שניתן להרוג אותו? הרי איך הזמן משמש פקטור בכלל כשכל ההבדל בין עובר בן שבוע אחד לעובר בן תשעה חודשים הוא שהוא נוצר תשעה חודשים לפניו, ולא מעבר. 
תודה 🙂

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 2 שנים

זהו פרדוקס הערימה. אכן יש כאלה שבגלל זה רואים גם בהוצאת זרע לבטלה סוג של רצח. אבל השכל הישר אומר שבטיפת זרע אי אפשר לראות אדם חי ותינוק שנולד כן. איפה בדיוק עובר הקו? לא יודע לתת קריטריונים, אבל גם אחרים לא יודעים. ולכן מספק נראה לי שצריך לאסור בכל שלב שיש ספק.
ההבדל בין עובר בן שבוע לעובר בן תשעה חדשים אינו רק הזמן. יש הבדל התפתחותי משמעותי מאד. בכל אופן, בין הקוטב השחור ללבן יש רווח אפור גדול, אבל זה לא אומר שאין שחור ואין לבן בצדדים. דומני שמרגע שהביצית מופרית ברחם הייתי חושש שמדובר בחיים (זה אדם מחוסר זמן). 

יוני הגיב לפני 2 שנים

*שהעובר מופרה ברחם הייתי חושש לחיים.

איזה כיף לתקן אותך):

השאר תגובה