חרדי או דתי וכו'

שו"תקטגוריה: כלליחרדי או דתי וכו'
חוזר בתשובה שאל לפני 2 שנים

חזרתי בתשובה לפני שנה וחצי ונחשפתי לזרמים שונים ביהדות כמו חרדים ליטאים, דתיים לאומיים, חסידים, עצניקים, חב"ד, ברסלב, וקהילת זילברמן [ובראש כל אחת מהם עומד אדם גדול עם נימוקים והסברים, איפה המקום של השכל שלי בנידונים הללו] – האם יש לרב עמדה מגובשת כלפי הזרמים הללו, והאם בכלל תפקידי לבדוק כל זרם הרי הגם שמה שאני עושה בחיים צריך לנבוע ממחשבה והבנה שזה הדבר הנכון, אך במקרה שהכמות הצריכה בירור כלכך גדולה, האם גם כאן הצעד הנכון הוא לברר.

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 2 שנים

אדם אמור לגבש את עמדתו בעצמו. כדאי לשמוע את טיעוני כל הצדדים, ורצוי מאד באופן ביקורתי, ואז לגבש עמדה. אם אתה  מחפש על מי לסמוך, לא תוכל להגיע לעמדה מגובשת, כי בכל הצדדים יש אנשים חכמים ויודעי תורה. לכן אין מנוס אלא לגבש עמדה בעצמך. זה כמובן צריך להיעשות בזהירות ובהדרגה. ככל שתכיר יותר תוכל לגבש עמדה טוב יותר. בהתחלה לך עם לבך והאינטואיציות הראשוניות שלך, אבל כדאי לשמור על פתיחות ולאחר מכן לתקן.
באופן כללי, אני בכלל לא בעד לאמץ עמדה גורפת, כלומר להיכנס תחת אחת הכותרות שהצגת ברשימה שלך. בכל שאלה כדאי וראוי לגבש עמדה בעצמך. אין סיבה לאמץ סדרה שלימה של תשובות רק בגלל שייכות לקבוצה זו או אחרת. לכן גם לי אין עמדה כלפי זרם זה או אחר. אני נגד זרמים באופן כללי, ויש לי עמדות בשאלות השונות וכך אני משתדל לנהוג.

הלל הגיב לפני 11 חודשים

האם קיימת קהילה של אנשים שזו ההשקפה שלהם?

מיכי הגיב לפני 11 חודשים

מניח שזו בדיחה.

הלל הגיב לפני 11 חודשים

אני שואל זאת משום שבמובן מסויים צריך להתחבר לאנשים (בית כנסת, מוסדות לימוד וכו')

השאר תגובה

Back to top button