ילדה בעייתית. חובה לקבל לקייטנה ? אם לא היא והאמא יפגעו

שו”תקטגוריה: מוסרילדה בעייתית. חובה לקבל לקייטנה ? אם לא היא והאמא יפגעו
דאצ'ע שאל לפני חודש 1

יש קייטנה של הגורמים הרשמיים, קייטנה עם הרבה פרסים שווה ממש.
הבעיה שיש שם בנות שחושבות שהכל מותר בחופש ומתנהגות בחוצפה ופראות וזה משחית את נפש הבנות הרגילות
מה עושים ?
התארגנה קבוצת אמהות ועושות קייטנה פרטית שקטה ועם דרך ארץ.
פנתה אמא לבת בעייתית ובקשה להצטרף.
 
מצד 1 לא להעליב ולקבל.
מצד 2 היא מהבעיתיות ואם היא מגיעה יש בלאגן וחוצפות והתנהגויות שמשאירות חותם בעייתי לאורך זמן, ואם כך כבר אפשר לשלוח לקייטנה הרשמית.
 
מה לעשות ?
 

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני חודש 1

איך יודעים שהיא בעייתית כל כך? אפשר לקבלה בתנאי שתתנהג כראוי. ואם התנאי לא מתקיים להוציאה. צריכים להייות קריטריונים כלשהם שלפיהם פועלים. אחרת זה פתח לאפליות והדרות סתמיות.

בס”ד ח’ בתמוז פ”ב

לדאצ’ע – שלמא רבא,

ראיתי בספר ‘בית אמי’ על הרבנית קנייבסקי ע”ה , שמובא בשם החזו”א שילד שובב אינו בעיה, אדרבא, כשהילד אינו שובב יש לדאוג.

אמנם כשחלק גדול של התלמידים משתובבים ומתפרעים – גדול החשש שהם יסחפו אחריהם גם את התמימים והממושמעים. ולכן ממליצים מומחי החינוך שכשעושים ‘אינטרציה’ בין תלמידים ברמות שונות ביכולת הלימוד או במוטיבציה, שהחלשים לא יהיו יותר משליש, ואז ה’רובא דמינכר’ החזק ימשוך אחריו את המיעוט הבעייתי.

נראה לענ”ד שזו הדרכת רב לתלמידו רב שמואל בר שילת שהיה מלמד: מאן דקרי קרי, ומאן דלא קרי – ליהווי צוותא לחבריה’ וה’דינמיקה החברתית’ בכיתה תחדיר את המוטיבציה גם למי שלא כל כך מעוניין ללמוד. כך שבתלמידה או שתיים בעייתיים – הסיכון שהן תגרורנה אחריהן את השאר, אינו גדול.

כדאי גם לענ”ד לקבל איבחון פרטני של איש מקצוע לגבי בעיות ההתנהגות של התלמיד.ה. לפעמים הבנת ‘שורש המרי’ מאפשרת טיפול נכון הפותר את הבעיה. לפעמים זו בעיה של היפר-אקטיביות או חיפוש תשומת לב, שהטלת משימות מעניינות על התלמיד.ה הבעייתי.ת – מאפשרות לו.ה להוכיח את עצמו בתחום הייחודי שהוא מצטיין בו.

עוד יש להעיר, שיש בעיות התנהגותיות המופיעות דווקא עקב עול הלימודים בבית הספר, שאולי משעממים את התלמיד.ה ואולי יש לו.ה בעיית קשב וריכוז, בעיות שלא קיימות בקייטנה שעיקר הפעילות בה משוחררת ומעניינת. ולא בכדי נעשה חג שמחת התורה שבו מרבים בריקודים לחגם של בעלי ה’פזר קשב’ 🙂

בברכת קייטנה ומוצלחת, חנוך הענך פיינשמקר-פלטי

השאר תגובה