סיוע בלבנון

שו"תקטגוריה: מוסרסיוע בלבנון
דביר שאל לפני 3 שנים

האם הצעת הסיוע של מדינת ישראל לממשלת לבנון היא מוסרית? או שאין לסייע לאוייבים?
בעקבות הפוסט של פייגלין
https://www.inn.co.il/News/News.aspx/446006 

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 3 שנים

הבחור פסיכי על כל הראש.
אני חושב שיש מקום ואף ראוי לסייע להם בהצלת אזרחים. השאלה האם זו חובה – לא ברור לי.

סקרנון הגיב לפני 3 שנים

למה פסיכי?

סקרנון הגיב לפני 3 שנים

ומה הסברא לומר שזה חובה? נשמע מעט רחוק

mikyab צוות הגיב לפני 3 שנים

הוא פסיכי כי הוא צוהל על מותם של אנשים חפים מפשע (גם אם הם אזרחי מדינת אויב). בפרט בלבנון שלאזרחים וגם לממשלה אין שליטה על מה שקורה. לא רואה מה כאן טעון הסבר. זה לא מובן מאליו?
החובה היא לסייע לאנשים לא למות. מה השאלה? אם הסיוע היה מסכן אותנו – ניחא. אבל זה לא המצב.

סקרנון הגיב לפני 3 שנים

הוא לא שמח שהם מתו, אלא שעדיף שיתפוץ שם המחסן ולא עלינו. זה הכל. וזה לגמרי לגיטימי, לא צריך להקצין ללא צורך

mikyab צוות הגיב לפני 3 שנים

אכן לא צריך. רק עליך להפנות זאת לפייגלין:
"אם זה אנחנו, ואני מקווה שזה אנחנו, אז אנחנו צריכים להיות גאים בכך, ולייצר מאזן אימה".
להבא, כדאי לקרוא גם את המאמר ולא רק את הכותרת.

סקרנון הגיב לפני 3 שנים

נו, וכוונתו שטוב שחיסלנו מחסן של טילים שבמאוחר יתפוצץ על האזרחים שלנו. עצוב על האזרחים שמתו אבל עצוב עוד יותר אם זה היה נשלח ארצה

ארז מן הלבנון הגיב לפני 3 שנים

לכל אדם יש מעלות ויש דפאקים.
כשזה מגיע לקהילת הלהט"ב או מזוכיזם יהודי, מיכי מתנהג כמו אחרון מלחכי הפינכה. מיותר אפילו להתווכח איתו.
(גם בזה קדמו יתוש, הלוא הוא אהרון ברק, בפסיקה נגד עינויים. כפי שהגדיר זאת מישאל חשין " הוא (ברק) מעדיף שימותו 50 בני אדם העיקר שזכויות האדם של ההורג ישמרו".

דביר הגיב לפני 3 שנים

"תראו כמה מהר איבד ראש עיריית תל אביב את ההבחנה בין המישור הפרטי למישור הלאומי והודיע על הארת בניין העיריה בדגלה הלאומי של לבנון. לא פחות. חולדאי לא ביקש לשים תמונות של הנפגעים הפרטיים אלא את דגלה של מדינת לבנון".

סמוטריץ: https://www.inn.co.il/News/News.aspx/446111

רציונלי(יחסית) הגיב לפני 3 שנים

מיכי הוא לא באמת התכוון לשמחה במובן שאתה חושב לדעתי
הוא בא להבדיל בין מה שקרוי מוסר נוצרי ומערבי המצטער ובוכה על מוות של איובים.ולא לוקח בחשבון את זה שאתה עצמך יכולתה להיפגע.מוסר כזה מטשטש את ההבחנה שיש בין רעך לאדם זר ובין רעך לאדם ששייך לצד הרחוב.וסופו לטשטש את ההבדלים הבריאים שהתורה עושה בין דאגה קודם כול לקרובים .למשפחה לקהילה .לעמך .ובין הדאגה שאמורה לבוא רק אח"כ לאחרים .ובעירוון מוגבל לאיובים.אני בטוח שפייגלין .מתוך אמונתו העמוקה בצורת ישראל.מצטער על כול ברייה פרטית .אישית.חפה מפשע שנאבדה.תישאל אותו והוא יאשר את דבריי

מ80 הגיב לפני 3 שנים

האם המוסר המערבי-נוצרי הוא זה של טולסטוי שדגל באהבה אוניברסלית והתנגד בחריפות לכל סוג של אלימות או שמא זה של טאסו שהחשיב את הנוצרים שליחי א-להים הנלחמים במוסלמים בני השטן או אולי זה של אייסכילוס שהתייחס בסימפטיה לסבלם של הפרסים תוך שמציגם כאומה שפלה או אולי זה בכלל "השלום הנצחי" של קאנט?

חביב אדם שנברא בצלם. חביבין ישראל שנקראו בנים למקום. ביאר הרב ריינס: "כי כל האנשים נבראו בצלם א-להים וזה אות, כי סוף-סוף יתאחדו בני האדם בדעותיהם. אולם בני ישראל מצוינים ביותר וכל עוד לא נתפשטו בכל העולם יסודי האמונה הטהורה נקראים רק הם בנים למקום, ע"י הקשר וההתחברות שיש ביניהם, וההתחברות הזאת באה רק ע"י התורה, אשר כל נתיבותיה שלום ואחוה". בקש שלום במקומך ורדפהו במקום אחר.

שמחה הגיב לפני 3 שנים

שלום הרב!
אם אכן היו שם טילים המכוונים עלינו, האם לא היה ראוי להפציץ שם? האם לא היה כדאי להיות גאים על כך וליצור מאזן אימה?
תודה רבה!

(לשמחה) מה זאת עושה? הגיב לפני 3 שנים

בס"ד י"ו באב תש"פ

לשמחה – שלום רב,

יש להניח שאם היה שם מצבור של טילים ונשק המכוון אלינו, היה צה"ל יודע לטפל ולנטרל אותו בלי פגיעה באלפי אזרחים,

לכן לא מסתבר שהפיצוץ נגרם ע"י צה"ל, וכנראה היתה זו רשלנות של אנשי החיזבאלה, שסיבכה אותם וקוממה עליהם את העם הלבנוני כולו.

מה שהיה עלול פייגלין לגרום בצהלתו וברמזיו 'העבים כקורת בית הבד' שיד ישראל היתה בפיצוץ, הוא הסרת האשמה מהחיזבאלה והטלתה עלינו, ובמילים פשוטות: הכנסת מדינת ישראל לצרה וחילוץ החיזבאלה מאותה צרה.

בזה אתה מעוניין?

בברכה, ש"צ

שמחה הגיב לפני 3 שנים

ש"צ שלום!
למעשה לא קבעתי שום עובדה אלא רק שאלתי שאלה, אינני יודע מי הפציץ שם אם בכלל וגם אני סבור שלכאורה זו לא ישראל, אין לאף אחד בישראל אומץ לעשות דבר כזה גם אם זה מה שהיה ראוי ערכית לעשות. שאלתי הייתה האם לא היה ראוי להפציץ שם במידה ואכן היו שם טילים, וכמובן במידה והפצצה היא האפשרות היחידה.
בנוסף לדעתי במידה וכמדינה אתה חושב שיש להפציץ מדינה אחרת אתה צריך להיות גאה בכך בלבך, ופעמים רבות כדאי גם שתצהיר על כך כדי להראות לאויביך את כוחך ואת נחישותך להגן על עמך.
אם היה לחיזבאללה אינטרס לומר שזו ישראל אני מאמין שהוא היה אומר זאת בין אם פייגלין היה רומז את דבריו ובין אם לא, מסתבר שהחיזבאללה מעדיף לומר שלא היה שם נשק אלא מצבור אקראי של חומרים כימיים תמימים, אני בטוח שגם אם מדינה אחרת הפציצה שם עדיין חיזבאללה יספוג מכה קשה בלגיטימציה שהעם שם נותן לו. בסוף הוא זה שסיבך אותם בעניין הזה וזה ממש לא משנה אם על ידי שהוא הזמין כוחות אחרים להילחם אתם ולהפציץ אותם או בטעות כי לא ידעו לשמור על נשקם.
בברכה.

הערכתו של ד"ר מרדכי קידר הגיב לפני 3 שנים

בס"ד עש"ק לא יתיצב איש בפניך תש"פ

המזרחן ד"ר מרדכי קידר ('מה באמת קרה בנמל בירות', באתר 'ערוץ 7) אינו נותן אמון בגירסה הלבנונית הרשמית המדברת על פיצוץ של 'אמוניה'. לדעתו מדובר בדלק לטילים, תחמושת וחומרי נפץ שיובאו מאיראן לצורך החיזבאלה, ואיחסונם שלא כראוי הביא לפיצוץ.

נתקייו במחבלים: דברי שלמה המלך 'חופר גומץ בו יפול'. לדעת ד"ר קידר גם האיראנים רואים בנסראלה את האחראי הישיר, והוא צופה שיסולק בקרוב 'מטעמי בריאות" וכיו"ב.

בברכת שבתא טבא, ש"}צ

ט הגיב לפני 3 שנים

ותחום המומחיות של קדר רלוונטי להשערה הזאת כי?

סא"ל (מיל.) באמ"ן (לט') הגיב לפני 3 שנים

לט' – שלום רב

מלבד היותו ד"ר למזרחנות המתמחה באויבי ישראל, הוא שירת כ-20 שנה באמ"ן והשתחרר בדרגת סגן-אלוף. בכל מקרה עיין בנימוקיו המפורטים כתבה ותתרשם בעצמך. הוא מתאר שהיו שלושה פיצוצים בזה אחר זה בצבעים שונים, ולכן הוא משער שהאירוע התחיל באדי דלק טילים שביאו לפיצוץ שגרם לפיצוץ מחסנים סמוכים של תחמושת ושל חומרי נפץ.

גם קצין ההנדסה הקרבית סרן (מיל.) משה פייגלין, מדבר על כמות גדולה של חומרי נפץ שהביאו לפיצוץ האדיר. קידר רק מוסיף את הנקודה של אדי דלק הטילים שהתחילו את תגובת השרשרת, ואני מניח שהוא התייעץ עם מומחים בתחום החבלה המוכרים לו מעברו באמ"ן וכיו"ב.

בברכה, ש"צ

אבותיו של ד"ר קידר עסקו במלאכת הנחושת, כפי הנראה משם משפחתו המקורי 'קופרשמיט', ואולי גםזכות אבותיו מסייעתו להבין בחומרים דליקים ונפיצים 🙂

ט הגיב לפני 3 שנים

האפשרויות שאלו חומרי נפץ לוחמתיים או התקפה ישראלית עלו (בכל העולם) פחות או יותר באותו קצב של הפטריה שם. קראתי את הכתבה ואין שם שימוש בהיכרות עם התרבות הערבית, ההיסטוריה הערבית, האיסלאם, או עניין מודיעיני שדורש ראייה רחבה. נראה כמו סתם ספקולציה (אפשרית בהחלט, אבל מגדר ספקולציה מהסוג שנמכר בבאסטות לפי משקל לא יצאנו). אני באופן אישי רוחש הרבה הערכה למנוולים של חיזבאללה, להבדיל מחלק משאר האויבים היקרים שלנו, וקשה לי להאמין שבמשהו קריטי שתחת אחריותם הם היו כ"כ רשלנים. אם כי בהחלט מקווה שהם אשמים באמת (או שיאשימו אותם בשקר, זה אפילו יותר נחמד מבחינתי) ואולי יחלישו את הארגון התמנוני והמוצלח והמשוקץ הזה.

ט הגיב לפני 3 שנים

רמזתני וארמז
טעיתי (ר"ל זה היה בטעות) באיות שמו של דוקטור מרדכי קידר השם ישמרהו ויחייהו.

לא טעית (לט') הגיב לפני 3 שנים

בס"ד ט"ז באב תש"פ

לט' – שלום רב,

אכן במקרא נכתב 'קדר' בכתיב חסר. כיום נוהגים בכתיב חסר ניקוב לסמן את תנועת ה'צירי' על ידי 'יוד' בין ה'קוף' ל'דלת'. אתה נקטת בכתיב המקראי החסר 'קדר'.

בברכה, ש"צ

אגב, הוא התכוין ככל הנראה בעיברות שמו לציין גם את עיסוקו המקצועי בערבים, בני קדר (מלבד הצליל הדומה ל'קופרשמיט'.

אגב, כך נהג גם בני אביחי, שעיברת את שמו בעצתי, מ'לוינגר' ל'לביא', שזה גם דומה בצליל וגם במשמעות, שכן מקור השם "לאווינגר' ב'לאוו' שהוא 'אריה' בגרמנית.

תיקון הגיב לפני 3 שנים

פיסקה 1, שורה 1
… בכתיב חסר ניקוד לסמן…

מ'בארות' ל'בירות' הגיב לפני 3 שנים

תהליך דומה של 'יוד' המסמנת 'צירי' קרה לעיר הכנענית 'בארות' שהיתה ל'בירות' (קרי: Beyrut). ה'חולם' הפך ל'שורוק' כנראה בגלל שבערבית אין 'חולם' (בערבית יש רק שלוש תנועות: פתח, חיריק ושורוק).

בברכה, ש"צ

ט הגיב לפני 3 שנים

עצה נאה

מה בעצם הרעיון של עיברות משמר או שם עט שרומז באיזה דרך מתוחכמת? דגמתי תשובות מכמה וכמה אנשים ועוד לא נחה דעתי העייפה.

בס"ד י"ו באב תש"פ

לט' – שלום רב,

עיברות של שם המשפחה נעשה מתוך אידיאולוגיה השואפת להשתמש בשם עברי. מה לנו להיקרא בשמות גרמניים, סלאביים, ערביים או ספרדים וכיו"ב, כל אלה עמים ששנאו ורדפו אותנו עד חורמה. עדיף לנו לאמץ שם עברי ממקורותינו.

לפעמים נובע העיברות מסיבה פרוזאית (דנטולוגית 🙂 – רצון שלא לשבור את השיניים. כך למשל עיברת ר' מנחם פוסבטניאנסקי, איש נעוויל שהיה ממקימי הרצליה, את שמו הרוסי משבר השיניים, ל'אוריאלי', כיוון שעניינו של 'פוסבטניאנסקי' ברוסית קשור ל'אור'.

מכיוון שהמעברת רוצה לבטא בשמו גם את הזיקה למשפחתו הקרובה, אביו , סבו, דודיו וכיו"ב, שהוא גאה בהם נובזיקתו אליהם – לפיכך הוא בוחר בשם המזכיר את שם משפחתו המקורים.

כך למשל רצו בניו של הרב נתן מיליקובסקי, שהיה ממנהיגי התנועה הרוויזיוניסטית, לשמר בשמם המעוברת את זכר אביהם הנערץ. אז אחד עיברת ל'נתניהו' בשמרו את שמו הפרטי של האב, בעוד אחינו עיברת ל'מילוא', הדומה בצלילו לשם המשפחה של הסב.

בברכה, ש"צ

בימי בן-גוריון ואחריו נכפה העיברות על קצינים בכירים ואנשי השירות הדיפלומטי. דומני שהרמטכ"ל הראשון שהורשה להשאיר גם את שמו הלועזי היה אמנון ליפקין-שחק, שבוודאי היה גאה בייחוסו למייסד תנועת המוסר, ומאז 'הותרה הרצועה' לגמרי, ובאו 'גנז' ו'אזנקוט' שנשארו בשמם הלועזי.

אמנם על 'אננקוט' אמרתי שזה שם 'עברי' 'אזן' [=נשק] 'כות', שזו ודאי תהיה פקודתו של מלך המשיח לשר צבאו שיכתות את נשקו לאתים (אזן' הוא 'נשק', כמוכח בפסוק: 'ויתד תהיה לך על אזנך' ות"א 'על כלי זינך'. מאד התאכזבתי כשגדי אזנקוט סיים את כהונתו מבלי לקבל את הפקודה 'אזן כות' 🙂

ובקיצור הגיב לפני 3 שנים

ובקיצור: 'מ'ביירות' התגלגלנו ל'עיברות' 🙂

והשתא דאתינן להכי, נמליץ ל'נסראלה' לעברת את שמו ל'נסר – אלה' 🙂

בברכה, שם שיין

ט הגיב לפני 3 שנים

עיברות אני מבין (היום נוחות בעיקר, פעם גם עניין של התחדשות לאומית וכור היתוך), על השימור (בשמות משפחה) והרמיזה המוסווית (בשמות עט) אני תוהה. "שימור" "הזיקה" סביר כתיאור של מה שהם חושבים אבל קשה לי להבין את זה כמשהו יותר מגימיק סתמי. שיעשעני במיוחד העניין עם אזנקוט. וגם הזכיר לי שבפסוק הזה אירעה תקלה (נדירה יחסית) למציין המקורות במחברת מנחם (הבן של הערוך לנר!). מנחם כתב בשורש זנ "והזונות רחצו (מ"א כב,לח), על אזניך (יחזקאל טז, יב) לפי עניינם נראה כי כלי מלחמה וכלי מרכבה המה". ואני קראתי ולא אבין כי מה עניין הפסוק ביחזקאל שעוסק בכלל בעגילים לכלי מלחמה? אלא שמציין המקורות כיון שראה שכתוב "אזניך" עם י' (כך גם בכתב יד שמוצג באתר של הספרייה הבריטית) מייד קינקרדנץ עצמו לדעת וציין ליחזקאל, בעוד שכמובן כוונת מנחם לפסוק שהבאת אתה 'ויתד תהיה לך על אזנך' (בלי י'). פעם אספתי כמה וכמה דוגמאות מסוגים שונים של תקלות למהדירים שסמכו על מאגרים (הרבה במיוחד אצל שעוועל), אלא שאח"כ הבנתי שגם אדרבה שבח הוא שלא ביטלו חייהם לזכור דברים שאין שום חשיבות לזכרונם וגם שזה בכלל לא חשוב אם יש טעות שולית כזאת.

ט הגיב לפני 3 שנים

הצבעתי על שגגה לזולת ובדרך נוקשתי אני בזכרוני לפי שהמציין אינו בנו של הערוך לנר אלא תלמידו. כטל"ח המון שיורד על הררי ציוּן.

לפני קום המדינה היה נציג הסוכנות באחת ממדינות אמריקה הלטינית מר בנו וייזר. עם קום המדינה נקרא בנו וייזר ארצה , והובטח לראשי המדינה שתוך כמה חודשים ישוב אליהם בנו וייזר כשגריר מדינת ישראל.

אך לפני מינויו לשגריר דרש בן-גוריון ש'בנו וייזר' יעברת את שמו לשם עברי. לא עזרה לו טענתו של ידידו פרופ' אפרים אורבך ש'בנו' הוא 'הבן שלו', ו'ויזר' אף הוא מילה עברית, 'ככתוב: 'ויזר על פני המים', ו'בנו וייזר' היה ל'בנימין ורון' (על שמה של עיר מקראית).

והנה מקבלים ראשי המדינה באמריקה הלטינית מברק: 'מחר יגיע אליכם שגריר ישראל סנייור בנימין ורון' ומיד נזעקו: 'הרי הבטחתם לנו ש'בנו וייזר' יהיה השגריר ?'. לך תסביר להם ש'בנו וייזר' היה ל'בנימין ורון' 🙂

בברכה, שמשון גיל-רון

מ80 הגיב לפני 3 שנים

ט,

נראים דבריך. וכך בדיוק פירשו רבי יונה אבן ג'נאח ורד"ק.

ואולי באמת 'על 'אוזניך'? הגיב לפני 3 שנים

ואולי הכוונה ל'יתד על אוזניך', היא המסיכה הנצמדת לאזנים ומונעת מפליטת נגיפי הקורונה שבאויר וברוק היוצאים מפיו ומאפו של האדם לזהם את המחנה'

וכן כבר נהגו מקדמת דנא ה'רפאים' המקפידים על שמירת הרפואה, שמקצתם נקראו 'אימים' על שהטילו אימה על הציבור ואיימו בסגר כללי, אך המתוקנים שבהם נקראו 'זמזומים' על ששמו זמם על פניהם, והקפידו שלא לתקשר בקירוב אלא באמצעות 'זום' בלבד.

לעומתם העוים, אף שהקפידו לא להתקבץ בבתים אלא 'בחצרים', אך לא הקפידו על ריווח ועטיית המסיכה – נפגעו ע"י נכיפי הקורונה הדומים בצורתם ל'כפתורים קטנים היוצאים מכפתור גדול'.

יהי רצון שנלך בדרכי הרופאים הזמזומים, השמים זמם על פניהםו מתקשרים ב'זום', ובזכותם יתקיים בנו 'רוני גמזו לטובה' :

)בברכה 'ריווח והצלה, מסיכה וקפסולה', ש"צ

משה הגיב לפני 3 שנים

האבחנה הפופולרית כיום בין המדינה (שהיא בפועל אוייבת לנו) לאזרחים אינה אלא אחיזת עיניים. המדינה היא סכום אזרחיה. לדוגמה – מדוע שאצטער על אזרחי עזה שבחרו בחמס היורה בנו?
הייתי מצפה מהגיון כזה שבעוד שבועיים, כשיתכן שבבעלז תהיה תחלואה המונית ואולי גרוע יותר, עיריית ת"א תיצבע בצורת שטריימל

עמנואל הגיב לפני 3 שנים

נראה שבאמת משהוא לא בסדר עם הרב מיכי. דבריו הן פשוט הבלים מבהילים. איזו מין חילוק מוזר זה בין השלטון (החיזבאללה יושב בפרלמנט הלבנוני) ל"אזרחים" ? למי זה אכפת שהשלטון הזה לא רצוי בעיניהם ? האם היינו צריכים לסייע לאוכלוסייה העיראקית שתחת שלטון סדאם חוסיין כי שלטונו היה מושתת על טרור ופחד ? האם לא היינו יכולים לירות חזרה טילים על עיראק בגלל שה"אזרחים" לא מעורבים (?) ? אילו מין הבלים אלו ? הרב מיכי מה לא בסדר איתך ? איזו מין מחלת נפש זאת ? מי בדיוק הפסיכי פה ?נראה שהמילה" אזרח " משמעותה בשמאלנית "קדוש" – מישהוא שא"א לגעת ואף לא מעורב בשום דבר של הכלל אליו הוא משתייך. שמאלני שומע את המילה "אזרח" והילה של קדושה נמרחת וניסוכה על פניו. הם פשוט מאוהבים במילה פרוצדורלית. עובדים לאלוהי הדמוקרטיה ( אין עם . יש דמוקרטיה. היא הדבר החשוב. שיטת ממשל ) והמאמינים הם האזרחים. הם עוסקים כל ימיהם בצורות משטר ותבניות ריקות (חוקים ופרוצדורות). צדקנים. הרב מיכי האם אתה אחד מאלו ? למי אכפת מהשטויות הללו ? השאלה היחידה היא האם לבנון היא מדינת אויב. והתשובה . ודאי . כן

עמנואל הגיב לפני 3 שנים

אגב, אמנם לא מדובר על סיוע אבל זו דוגמה טובה למה הרעיון לעזור להם הוא אינפנטילי
(אני בכלל לא מבין .הרי במקרה הטוב הם אדישים לגורלנו. למה שנעזור למי שאדישים לגורלנו ?) :

https://www.kipa.co.il/%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%95%D7%AA/1097191-%D7%94%D7%9C%D7%91%D7%A0%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%9D-%D7%A0%D7%92%D7%93-%D7%94%D7%9E%D7%97%D7%95%D7%95%D7%94-%D7%A9%D7%9C-%D7%A2%D7%99%D7%A8%D7%99%D7%99%D7%AA-%D7%AA%D7%9C-%D7%90%D7%91%D7%99%D7%91-%D7%A6%D7%91%D7%99%D7%A2%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C%D7%99%D7%AA/

יהודה הגיב לפני 3 שנים

מזה הרבה שנים לבנון אינה מדינה ריבונית, אלא זירת התגוששות בין עדות שונות, ואסקופה נדרסת של סוריה, ישראל, ואיראן. למרות שמזה שנים רבות לישראל יש דרישות בטחוניות מלבנון שאינן נענות,
אדרבא אפשר להבחין בין רודפים (חיזבאללה) לנרדפים (לבנונים חסרי ישע) ואז יש טעם בסיוע המחזק את הנרדפים.

mikyab צוות הגיב לפני 3 שנים

זה לא סיוע לנרדפים אלא לאנשים חפים מפשע שסובלים מאד. אתה מדבר על סיוע צבאי כדי להתגבר על הרדיפות והדיון כאן הוא סיוע הומניטרי.
הטענות האוויליות שעלו כאן למעלה בנחרצות כה גדולה לא באמת שוות תשובה. הן רצופות בכשלים לוגיים ומוסריים כאחד, ומערבבות מין בשאינו מינו, ולכן איני רואה טעם להתייחס.

שמחה הגיב לפני 3 שנים

כדאי לקרוא את דברי משה פייגלין כאן.
https://www.facebook.com/230709873674802/posts/3238328046246288/

עמנואל הגיב לפני 3 שנים

ליהודה

לבנון היא מדינה. ולתושביה יש אחריות קולקטיבית כלפי כל מי שמחוץ להם. כמות העדות וההתגוששיות ביניהם היא עניין פנימי שלהם. גם סוריההיא תערובת של שלושה עדות. במובן מסוים כל המדינות הערביות הן כאלו. הרי הן יצירה מלאכותית של חלוקת האימפריה העותומנית בין צרפת לבריטניה והעצמאויות שניתנו לערבים שנשלטו תחתן. זו גם הסיבה למה כל המשטרים שם הם דיקטטוריים ( מעבר לעובדה שהם לא מפותחים מספיק לתרבות דמוקרטית). רק אימה ופחד מצליחה להשליט שם סדר. והם גם שלמים עם אורח החיים הזה ושמחים בו ( אפילו שמעתי סיניים שטוענים שדמוקרטיה זה לא בשבילם . כ"ש ערבים). רק מנהיגים מהסוג שמטיל טימה הם מכבדים . זכר אלפא. כמו זאבים בלהקה.

גם התרבות הערבית פה בארץ מגיעה עד רמת הכפר והחמולה והם נלחמים אחד בשני עד שזה מגיע ליהודים ואז הם מתאחדים להלחם בנו ( אאכ יש להם טובות הנאה מאיתנו). ועד שזה מגיע לעצמאות לעם הפלשתיני שלצורך מדינה הם נהיים עם. איני רואה הבדל ביניהם לבין לבנון . מרונים ,שיעים ,סונים , נוצרים. הם כולם ערבים שחיים באותה מדינה ויש להם אחריות קולקטיבית (בהיותם מהווים מדינה) ביחס למה שמתרחש מתוך שטח המדינה שלהם. זה אותו דבר כמו בעזה. אין הבדל בין תגובה לירי טילים מתוך עזה בירי טילים לתוך עזה לבין עזרה לאנשים שם. לא עוזרים לאויב ( עזרה הומניטרית או לא ). ובטח שלא לאויב ברברי. מי שלא מבין את זה הוא חסר דעת

הרב מיכי יכול להגיד את המילה אווילי ( איזה שטויות. השאלה היחידה פה היא אם הם אויבים או לא. לא שייך פה שום אווילות) עד מחרתיים אבל זה לא יעזור לו. הוא חושב שאם הוא יאמר כמה מילות קסם זה אמור לשכנע מישהוא. אז שיהיה לו לבריאות. האנשים הללו לא חפים מפשע. הם ברברים ושונאים אותנו ולעזור להם זו אווילות . אני בכלל לא יכול להבין עיוורון כזה. כאילו לא למדנו מהשואה כלום. אף אחד לא ידאג לנו אם אנחנו לא נדאג לעצמנו. ולעזור לאויבים זה כבר נשגב מבינת אנוש. ועוד לערבים הברברים הפראיים צמאי הדם חסרי צלם האנוש.

לא רואה את הרב מיכי וכל שמאלני אחר בכלל בעמדה להטיף לי ולמישהוא אחר מוסר. אם יש בחז"ל אמרה אחת שממש ניתן לחוש באמיתותה גם היום זה "כל המרחם על אכזרים סופו שיתאכזר על רחמנים". בדר"כ ניתן לראות ששמאלנים מהסוג שמטיף מוסר הם אנשים לא טובים מלאי מרירות וזעם ושינאת אדם. ראה ערך לייבוביץ' שהטיף מוסר לכל העולם אבל היה בעל אופי נאצי משל עצמו. לא מישהוא שיאסוף אותך בטרמפ אם תשכח במקום שכוח אל. אלא יתן לך למות בצד הדרך. הרבה מאוהבי האדם הללו הם בדר"כ פשוט שונאי ישראל בסתר ( אצלי זה גלוי לגמרי) וזהו. במקרה הטוב זו פשוט חוסר מודעות עצמית.

טוני הגיב לפני 3 שנים

מי שלא היה עוזר לי אילו הייתי נקלע למצוקה (ואדרבה כנראה מחלק סוכריות) אני לא אעזור לו (אם כי לא אחלק סוכריות)

יהודה הגיב לפני 3 שנים

הלל אומר: הוי מתלמידיו של אהרן, אוהב שלום, רודף שלום, אוהב את הבריות ומקרבן לתורה. כדי לאהוב את הבריות, נדרש לרדוף שלום, ועל מנת לרדוף שלום נדרש לאהוב שלום, וכדי לאהוב שלום ראשית-כל נדרש להתייחס לכל אדם ואדם כפרט ולזכור שכל אדם נברא בצלם. כך הלל הזקן היה מתייחס הן לכל אדם מישראל והן לכל אדם נכרי. דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום.

טוני הגיב לפני 3 שנים

ועכשיו שיבואו פילוסופים ויארגנו תורת מוסר שמתיישבת עןםהנחת היסוד הזאת. אם מהתורה שלהם נגזרת מסקנה אחרת שיתכבדו לתחוב אותה למקום שג'נטלמנים אינם נוקבים בשמו בפומבי

אורן הגיב לפני 3 שנים

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3238328046246288&id=230709873674802

https://m.maariv.co.il/news/military/Article-782421?utm_source=whatsapp

זה נועד לשמש נגדנו?
"וודאי, החומר הזה הוא החומר הזמין ביותר לארגונים סמי צבאיים וטרור כדי להשיג פיצוצי הדף. זה חומר שהיה אמור לשמש נגדנו במלחמת לבנון השלישית, זה ברור. מי מחזיק כמויות כאלה של נפץ? יש לחיזבאללה עבר עם החומר הזה, הם חיפשו אותו בעולם מ-2011 מכול מיני מדינות מתמוטטות.

עמנואל הגיב לפני 3 שנים

ליהודה

רק לסבר את אוזניך כמה שדבריך על לבנון הם אוויליים. תחשוב על מדינת ישראל היהודית. הרי גם היא מורכבת מארבעה שבטים (ספרדים. חרדים דתיים וחילונים אשכנזים (שמאלנים)) . גם הם על סמך מלחמה פנימית. לשיטת חלק מהם המממשלה היא מושחתת .נניח מחר ביבי יחליט לשגר טילים למצרים . ומצרים יגיבו בטילים בחזרה לישראל ( לתל אביב נניח)האם אתה תשמע את השמאל בא בטענות למצרים שיתקיפו רק את הצבא או רק תושבי הערים החרדיות והספרדיות ? או לחילופין תראה אותם באים בטענות לביבי (כרגיל) ומצדיקים את התגובה המצרית ? משום מה כל ה(אי)הגיון מזמ נעלם כשמדובר על יהודים. אז משום מה ההגיון חוזר לפעול. חוסר העקביות הזה עומד בשורש צמחלת הנפש השמאלנית ( שנראה שאף הרב מיכי חולה בה). או לחילופין שהשמאל הוא פשוט שונא ישראל בתחפושת כמו שאר בני האדם. וזאת עוד האופציה העדיפה עליי.

שמחה הגיב לפני 3 שנים

והנה האמת היא שהחומר שהתפוצץ היה שייך לחיזבאללה במימון איראני, וברוך ה' שלא התפוצץ על ראשינו.
הצער על המתים והנפגעים נכון, אבל השמחה הגדולה על הנס הגדול שאירע לנו גם כן. https://www.inn.co.il/News/News.aspx/447699

השאר תגובה

Back to top button