סנקציות אישיות

שו”תקטגוריה: כלליסנקציות אישיות
לפיתו שאל לפני חודש 1

מצבינו עם הקורונה בקאנטים כידוע. האם ראוי להטיל סנקציות בריאותיות אישיות על מי שלא יצליח להוכיח שנהג בזהירות בכלליות (או לרכי לבב לאלו שבמקרה יהיו ראיות שהוא לא נהג בזהירות). למשל תיעדוף רפואי נמוך בעת מחסור. תשלום מלא על שירותי הבריאות (כלומר לקזז את כל הסבסוד מהמדינה). פירסום שמו ותמונתו בראש חוצות. העלאה 15% במס הכנסה. שלילת רישיון לחצי שנה. הכפלת מחירי תחבצ עבורו פי שמונים. וכהנה וכהנה רעיונות שיתנו עונש אישי לטווח ארוך שלא במערכת הפלילית הרגילה שהיא סנהדרין אי-חובלנית. הספרות על החמרת ענישה עוסקת בקרימינלים ומוכי גורל או במסיחים מדעתם ולא בתופעה המונית כזאת. 

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני חודש 1

אני חושב שכן. אחרי התרעה כמובן.

הצעה שתשיג את ההיפך הגיב לפני חודש 1

בס”ד עיוה”כ תשפ”א

ל’לפיתו’ – שלום רב,

ההצעה לחייב את מי שלדעת מישהו נדבר בקורונה בשל אי זהירותו – תביא לפחד של אנשים הסובלים מתסמינים לבוא להיבדק מפחד שיחוייבו ב’סנקציות אישיות’, כך שהצעתך תשיג את ההיפך.

כדאי לציין שאחוז ה’חיוביים’ מכלל הנבדקים עולה על 10%, הווה אומר: יש כיום כמיליון ‘נשאי קורונה’. בישראל. איך בדיוק ‘ניזהר’ מהם? ניכנס ל’סגר’ אינסופ’ בבית?

וממיליון ה’נשאים’ יש רק כ-700 חולים קשה ו-1400 נפטרים (0.2 אחוז מ’הנשאים’; 0.02 אחוז מהאוכלוסיה). ורובם קשישים ובעלי מחלות רקע קשות, שלא ברור אם הקורונה גרמה למצבם. אז אנחנו ב’קאנטים’?

אין שום צורך בתבהלה, לא בענישה קולקטיבית ולא ב’סנקציות’ דרקוניות. צריך להמשיך לאכוף ולעודד את אמצעי המיגון – מסיכות, ריחוק, היגיינה ומניעת התקהלות צפופה), תוך המשך חיי כלכלה וחברה עם ההגבלות הראויות, ולהפסיק ‘להבהיל את עצמנו לדעת’. חרדה (גם ללא דבל-יוד 🙂 – אינה תורמת לחוסן הגוף.

בברכה, ש”צ

לפיתו הגיב לפני חודש 1

פטפוטים הם, במחילת כבודך. מספיק לקנוס את החולים האשמים שייאלצו להגיע לבית החולים ובכך כל הפירמידה מושפעת. המצב כרגע מגוחך בכך שאם שוטר לא תפס ברגע הרשלנות אז העונש הוא רק להיות מאומת וחולה שזה מתברר לא רתע מספיק גדול. זהירות אומרת קודם כל מסכת הפה והנחיריים נון סטופ כשנמצאים בסביבת אנשים. גם את בעיית ההשתמטות מבדיקות אפשר לחסוך על ידי נגיחה ענישתית חזקה בחוטמו של אחד שייתפס שהיה בעל תסמינים ולא רץ להיבדק. אנשים מן השורה תחת מתקפה הסברתית לא יזניחו השלכות כאלה. בכלל בארץ לדעתי נוהגים לקטר שאין סולידריות ויש שסע שמה-שסע ואני דווקא חושב שיש גודש מבחיל של חביבות בינאישית גם בין פרטים של אזרחים מזנים עוינים והשסע בתיאטרון הפוליטי בצורה תמוהה ממש לא מחלחל מספיק למטה. יש לי גם כמה רעיונות איך לשפר את החוסר בתיעוב ההדדי המעשי (מה שלדעתי יצמיד תג מחיר מעשי להתנהגויות ובחירות פוליטיות. דבר חשוב מאד) אבל לא כאן המקום.

פלוני הגיב לפני חודש 1

שצ”ל, דבריך כאן מניחים שהבדיקות הן בדיקות סקר אקראיות, מה שוודאי לא נכון

הפוסק האחרון הגיב לפני חודש 1

הייתי מציע קודם להעמיד לדין את כל אלו ששמעו להנחיות משרד הבריאות בתחילת המגיפה (שאז כזכור ההנחיות היו מינימליסטיות) שבזכות אזרחותם למופת וטפשות דעתם כל השאר נדרשים כיום להיזהר.

יש לאסור על כל הטפשים ללכת ולהצביע בבחירות לטפשים האחרים.

השאר תגובה