על סערת הבורקיני בצרפת

שו"תקטגוריה: כלליעל סערת הבורקיני בצרפת
יוחאי שאל לפני 8 שנים

החוק בכמה מערי צרפת בצרפת בענין הבורקיני כ"כ דורש התייחסות מצד הרב,משום שדווקא הרב מרבה לכתוב על ריקניות האידאלים הפוסטמודרנים של החילוניות ושל השמאל וכדומה,ומה שמתרחש בצרפת כרגע זה הפעם הראשונה (ובטוח לא אחרונה) שהרעיונות הללו נרמסו בצורה כ"כ גסה,ועי"ז מוכח חד משמעית שמאחורי האידאלים הגדולים אין שום דבר שמחזיק אותם חוץ מחוסר ודאות בכלום.רק מה שאני לא מבין מה גורם לעשות מהלך כזה  חסר היגיון

השאר תגובה

1 Answers
מיכי צוות ענה לפני 8 שנים

יוחאי שלום.
אתה לגמרי צודק. חשבתי באמת לכתוב על זה. אבל ההבנה מה גורם להם לנהוג כך היא לגמרי ברורה. הם דואגים מהשתלטות אסלאמית ופועלים מהבטן נגדה. אתה צודק שזה חסר היגיון כי איסור בורקיני לא באמת יעזור להם, אלא להיפך יפתח עוד יותר כעס והתנגדות אצל המוסלמים.
אגב, דומני שבדמוקרטיה המעורערת והירודה שלנו זה בטח לא היה עובר בג"צ, ואנשי שמאל היו מכריזים מייד בהיסטריה הרגילה שלהם על מות הדמוקרטיה. דומני שאצלנו יש יותר אידיאולוגיה ופחות פרגמטיות, ולכן זה לא היה קורה. אני לא יודע אם זה לטוב או למוטב. מחד יש מקום לשמור את כעסים הטבעיים וההתנגדות לצורריך, ומאידך חשוב לפעול בהיגיון ולפי ערכיך.
לדעתי האיסור על בורקיני הוא באמת פגיעה חמורה ולא מוצדקת ובלתי נסבלת בזכויות אדם. אם הוא היה עוזר במשהו נגד הטרור והאלימות המוסלמית הייתי מצדד בו, אבל כאמור זה לא המצב. למשל איסור על בורקא ברחוב כן ניתן להבנה, כי היא מפריעה לזהות את הנשים וזה יכול ליצור בעייה ביטחונית. אבל איסור על בורקיני בים זה סתם ביטוי לכעס ורצון להתעלל במוסלמים. ראשי העיריות שם (ודומני שגם ראש הממשלה) אומרים זאת בפירוש. הם טוענים בפה מלא שבורקיני הוא פרובוקציה שמבטאת מרד מוסלמי נגד הדמוקרטיה החילונית (שזה כנראה שטויות), ולכן הם אוסרים אותו, ולא משום סיבה מוצדקת. לא הבנתי ממתי בדמוקרטיה אסור למחות נגד משהו, חשוב ככל שיהיה.
כך גם לגבי איסור הקמת מסגדים בשווייץ ואיסור הליכה עם סממנים דתיים בבתי"ס ומקומות ציבוריים בכמה מקומות באירופה. כל אלו הן שערוריות מוסריות ואזרחיות בעיניי. כאן כל אבירי הדמוקרטיה שותקים כמובן, כי רק אצלנו הדמוקרטיה מתמוטטת. במקומות אחרים היא מושלמת.

השאר תגובה

Back to top button