פרופסור מהימין פיין

שו"תפרופסור מהימין פיין
שלומי שאל לפני 2 שנים

האם הרב מכיר את האיש? הבנתי שהוא מדען בעל שם עולמי וכעת אני קורא את ספרו דלות הכפירה של מוסד הרב קוק. קראת? מכיר? במידה וכן מה דעתך עליו?

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 2 שנים

מכיר מעט. שלחו לי חומרים שלו (וגם סרט על היותו סירובניק, מעורר הערכה רבה לאישיותו). מה שקראתי נראה לי די דומה לחלק מהטיעונים שלי. לא הסכמתי עם כמה נקודות ודרכי הצגתן, אבל בהחלט מעניין ושווה קריאה. לגבי השם העולמי כמדען, איני יודע. מה שאני כן יודע זה שיש לעולם הדתי, ובפרט החרדי, נטייה להתייחס לכל חוקר מדעי כאיש מדע בעל שם עולמי (שפרסם "עשרים מאמרים בינלאומיים" והשתתף כדובר בכנסים שונים בחו"ל, מה שמאפיין כל איש אקדמיה מן השורה). אבל ספציפית לגביו, באמת איני יודע.
ועוד משהו, נדמה לי שמה שמייחד אותו הוא היותו דתי, ופחות היותו ימני. אבל מעבר לזה, עצם ההתייחסות אליו כ"פרופסור מהימין" זה מעליב ומלא רגשי נחיתות, וגם לא רלוונטי. השאלה מה טיב נימוקיו וטיעוניו ולא אם הוא "מהימין" (זו תמצית הטור האחרון שלי, 362).

אבי הגיב לפני 2 שנים

נראה לי ש"מהימין" זו שגיאת הקלדה והתכוונו לכתוב בנימין.

שלומי הגיב לפני 2 שנים

אכן טעות הקלדה… התכוונתי בנימין… לא מכיר את דעותיו הפוליטיות

משה ק. הגיב לפני 2 שנים

קראתי את דלות הכפירה. ספר לא מרשים בכלל. אני לא זוכר כרגע (ואין לי אותו תחת ידי) כדי לתת ביקורת מנומקת, אבל למיטב זכרוני הוא נודף ריח חריף של חוסר יושר אינטלקטואלי.

השאר תגובה

Back to top button