קורונה

שו”תקטגוריה: מוסרקורונה
אברהם שאל לפני 11 חודשים

לאור הנאמר על ידך  בשיעור 8 הפריפריה של ההלכה, כי שיקול ההתפוררות החברה יכול עקרונית לדחות פיקוח נפש. מה דעתך על הטיעון החרדי כי המשך סגירת המוסדות בעת הזו, יפורר את אושיות החברה החרדית.?

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 11 חודשים

דעתי שזה לקחת את הטיעון רחוק מאד מאד. כל אחד יכול לטעון שכל שטות מאיימת על קיומו. מעבר לזה, גם אם זה אכן מאיים, זה לא על קיום החברה אלא על חרדיותה. ולבסוף, שיקול כזה אינו מצדיק איום עליי. שייקחו על עצמם סכנת נפשות כמה שהם רוצים.

אברהם הגיב לפני 11 חודשים

הם כבר לוקחים על עצמם הכרעה שכזו בכך שאינם מתגייסים.

בס”ד ר”ח חשון תש”פ

כשילדים ונוער תקועים בבית בחוסר מעש – הם מתחילים ‘לטפס על הקירות’ מרוב שמעמום. גם להיות שעות ארוכות מול מחשב גורמת נזקים נפשיים, אבל כשבזמן מתארך – גם זה נמאס.

אז הולכים לחברים ומשתוללים במסיבות, או סתם מסתובבים ברחובות, יוצאים לטיולים ולחוף הים – וההידבקות משתוללת.

לא בכדי, החל ‘הגל השני’ של הקורונה’ בעקבות החופש הגדול. לפי פירסומי הלמ”ס החל מאוגוסט יש תמותה עודפת. הווה אומר ההפקרות שהחלה ביולי – החלה ‘להניב פירות’ באוגוסט’ ואת תוצאותיה אוכלים עד היום.

אמנם גם בשהיה במוסד חינוכי יש מקום להידבקות, אבל שם יש גם תנאים להשחה המצמצמת מאד את סיכויי ההידבקות. מורים יכולים להקפיד על עטיית מסכות, על חלוקה לקבוצות קטנות ריחוק בין תלמידים ועל איוורור חדרי הלימוד, וזה הרבה יותר טוב משהות ממושכת של ילדים ונערים ללא כל השגחה.

זו גם דעתו של שר החינוך, האלוף (מיל.) יואב גלנט, שיש לפתוח את מערכת החינוך לאלתר, וכל סגירתה היתה טעות. אך בניגוד לגר”ח קנייבסקי – לגלנט אין את הכח והאומץ לעצור את הטירוף ה’סגרופילי’.

לענ”ד, לא רק שצריך לפתוח את מערכת החינוך, אלא להנהיג ‘יום בילוי ארוך’ במוסדות החינוך’, ולתגבר את כח ההוראה בכח אדם שאינו צריך הכשרה מקצועית שיעסיקו את הילדים והנערים בכיף תחת פיקוח וזהירות.

כמוכן צריך לתגבר את התחבורה הציבורית, שהילדים והנוער וכן מרבית הציבור החרדי נוסעים בה, ולהכפיל את מספר הקוים, כדי שבכל אוטובוס יישמר המרחק בין הנוסעים.

וכמובן, חיוני לפתוח את המשק תוך שמירת ההגבלות הנחוצות, מניעת צפיפות ו, איוורור ועטיית מסיכות. אנשים מובטלים וממוטטים כלכלית – מאבדים גם את החסינות הפיזית בפני מחלות. נפש בריאה – תורמת לגוף בריא!

בברכת חורף בריא, ש”צ

תיקונים הגיב לפני 11 חודשים

בפיסקה 1, שורה 1-2
… מרוב שעמום. גם …

בפיסקה 4, שורה 1-2
… תנאים להשגחה המצמצמת…

הפוסק האחרון הגיב לפני 11 חודשים

עכשיו אני רואה שהרב בעד דיקטטורה בריאותית.
החרדי החדש חרד לדבר הנחיות נביאי משרד הבריאות.

וראו עוד בכתבות: ‘הרב שי פירון: הילדים שלנו שוקעים לתוך עצמם’ ו’מיתווה חזרת מערכת החינוך ע”פ הרב שי פירון’, שתיהן ב’ערוץ 7′, על נחיצות פתיחת מערכת החינוך והצעת מיתווה לחזרה בטוחה ויעילה ללימודים, מאת מי שהיה שר החינוך.

בברכה, ש”צ

אגב, בתי היא מחנכת בחטיבת ביניים, והיא מספרת ש’הלמידה מרחוק’ אינה פיתרון יעיל. חלק ניכר מהתלמידות אינן נוטלות בה חלק, וגם לשאר הבנות זה נמאס והן רוצות לחזור ללימודים.

השאר תגובה