אבולוציה

שו"תקטגוריה: אמונהאבולוציה
מ' שאל לפני 7 שנים

שלום הרב,
 
ראיתי כמה וכמה מאמרים של הרב ומאוד הזדהתי עם גישתו. אך לגבי האבולוציה לא היה מובן לי. אני מגדיר את עצמי כרציונלי קיצוני וקראתי את ספרי דאווקינס וראיתי הרבה סרטני שאר אלו שתומכים באבולוציה ואינני רואה בתיאוריה הזו שום צד של מציאות. לגבי מיקרו-אבולוציה – אין על מה להתווכח כי זאת עובדה! וזה קורה יום יום. אבל מקרו-אבולוציה – פירוש יצירת אברי הגוף המסובכים ביותר ושאר הטבע – זה נשמע מגוחך מאוד לדמיין שהוא כולו תוצאותיו של טעויות. לכן, מבחינת דת אין לי שאלות כי אני רואה שהאבולוציה אינה מתנגשת עם היהדות בכלל. אבל מבחינת המדע של היום ומבחינת השכל הפשוט – לא נראה סביר בכלל להניח שהמציאות כולל כל בעלי חיים בעולם באו מתוך סוג של אבולוציה. רק העין בלבד (אך כל תא ותא גם) מראה סיבוך כל כך נורא שאפילו במילירדי שנה אין סיכוי בכלל לתוצאה כזו או קרוב אליה. זאת עם שאר בעיות התיאוריה כמו מאובנים רבים שחסרים לנו ושהקיום של היום אינו מצביע על תהליך כזה כלל (איפה כל בני האדם עם זנבים? לא נשארו אפילו אחד?)
 
אשמח לתגובתך

השאר תגובה

1 Answers
מיכי צוות ענה לפני 7 שנים

שלום מ'.
אני לא מומחה לאבולוציה ולא עוסק בה. זו שאלה מדעית ויש להפנות אותה למומחים. רק אומר שכדי לגבש עמדה בנושא זה עליך ללמוד את הנושא. המומחים טוענים שהסבירות אינה כה נמוכה ויש שלבי ביניים רבים, ובפרט שאלת האיברים המורכבים (כמו העין) נדונה לעייפה בספרות.
מבחינתי גם אם האבולוציה נכונה אין בה קושיא על האמונה, ודי לי בזה. 

מ' הגיב לפני 7 שנים

שלום הרב,

התשובה שלך לא מובנת לי. אני אכן חקרתי את נושא האבולוציה שנים רבות, כולל קריאת ספרים הרבה בנושא, השתתפות בהרצאות ודיונים בנושא ושיחות אישיות עם מדענים רבים. אני הגעתי למסקנה ברורה שאין שום סיכוי שאברים מסובכים (או אפילו תא אחד "פשוט") יוכלו להיווצר מתוך טעויות-מוטציות ב-DNA ובחירה טבעית בטבע. הדברים האלו יכולים לשנות גוונים או דברים פשוטים במשך זמן רב (אך הרבה פעמים יישארו שרידים בחיים או במאובנים – דבר שאין לנו כלל וכלל! אין לנו אנשים עם זנבים לא בחיים ולא במאובנים – ומיכוון שאבולוציה כזו לוקחת זמן רב מאוד – היינו צריכים למצוא מאובנים רבים של שלבים כאלו וכל שלבי האבולוציה בכל העולם – ולא רק איזו חתיכת לחי מתושתש באיזה מקום מסויים) אך לא יוכלו לייצר דברים כמו עין, אוזן, לב, כבד (שיש לו יותר מ-100 תפקידים!!!!) וכו' וכו'. ואני חושב שזה הנשק החזק ביותר לכל אדם לראות את העיצוב והתיכנות של העולם שלנו ולהצביע ולהראות שאכן יש בורא! אבל לדלג את זה, ולקחת את העמדה שאבולוציה כזו היא עובדה מוסמכת ואז לנסות לשכנע אנשים שיש בורא מאחורי זה – יצא שכרך בהפסדך ונטשת את הנשק החזק ביותר להוכחת בורא (אך עוד לא מוכיח על היהדות – רק שיש בורא)! הלוואי והיינו מפסיקים להיות בהגנה בנושא הזה (גם שלא פופולארי לדבר נגד זה) ונתחיל לתקוף ולדרוש הוכחות ברורות יותר!

אינני מבין איך תוכל להופיע בחדשות, לכתוב מאמרים וספרים בנושא ולהעביר שיחות על דבר שאתה טוען שאתה לא מומחה בו וסתם סומך על המקובל בעולם החילוני. אך זה לא מדע סטנדרטי שאכן ניתן לסמוך עליו אלא תיאוריה לא מוכחת כלל, וכל הדוגמאות שהובאו ממיקרו-אבולוציה אינן שוות כלום להוכיח תיאוריה כה גדולה ומגוחכת ביחס לממצאים ועובדות. הייתי רוצה להמליץ שתסתכל ב-3 דברים חיוניים (אך יש הרבה יותר חומר) מאת אנשים מוסמכים כדי להבין כמה מופרכת התיאוריה הזו מפי המדענים בעצמם:

1. מאמר של ציטוטים של המדענים הגדולים שעסקו באבולוציה מסבירים כיצד קיבלו תיאוריה בלי הוכחות ברורות (תשובה: העיקר היה למחוק בורא ותודעה מאת האנושות ובמיוחד לאשר כל מיני זנות וזימה אצל אנשים ולהשמיד את רגשות האשמה של אדם): http://www.wnd.com/2009/02/88606

2. ספר שלם מאת מדען מולקיולארי-ביאולוגי אמריקאי גדול שמסביר בדיוק איך התקבלה תיאוריה כה מגוחכת (ואיך כל ה"מומחים" בעצם לא בנו דעה מעצם מתוך חקירה מדעית, אלא מתוך כמה ספרים שהתקבלה כספרי-עזר באוניברסיטאות בחו"ל מתוך מה שהופיע שם) : https://en.wikipedia.org/wiki/Icons_of_Evolution

3. דוקומנטארי מאת הכתב הגאון האמריקאי בן סטיין שמראה שכל מיני מדענים גדולים ששאלו שאלות בנושא של האבולוציה קיבלו אייומים ופטרו אותם כי הרעיון של האבולוציה אינה מבוססת על אמת אלא על אידיאולוגיה חילונית אנטי-אלוהית לגמרי: https://www.youtube.com/watch?v=c63awtAyHdU

לא הבאתי לך שום מקור של בלוג אישי של אדם אחד אלא מילים של המדענים המומחים בעצמם – והבאתי לך רק אחוז קטן מאוד מכל מה שיש.
כתבתי את כל זה רק מתוך כבוד רב ודרישת האמת יחד ואשמח לתגובתך בקרוב,
שבת שלום!

מיכי צוות הגיב לפני 7 שנים

שלום רב.
אני חולק עליך, ולא מאמין בבדיקה סלקטיבית של מומחים שמתאימים לגישתך. הסברתי שמטרתי היתה לאמץ את האבולוציה ולו לצורך הדיון כדי להראות שהדיון בה אינו רלוונטי לשאלת האמונה. לזה לא צריך מומחיות. אבל אם אתה חושב אחרת, לבריאות.

השאר תגובה

Back to top button