אמצעי מניעה

שו"תקטגוריה: הלכהאמצעי מניעה
י' שאל לפני 7 שנים

עניין אותי לדעת לגבי אמצעי מניעה, הבנתי שלפני הבאת ילד אחד זה יותר בעייתי. האם יש לזה מקור? והאם זה שאני חש בכך שאני מעוניין להכיר את אשתי בתור בת זוג טרם תכנס להריון זו לא סיבה מספקת להשתמש בהם. בתודה מראש.

השאר תגובה

1 Answers
מיכי צוות ענה לפני 7 שנים

שלום רב.
ככלל, יש היום אצל הפוסקים גישה מאד מחמירה לגבי פו"ר. דומני שזו תגובה היסטרית לשואה. דחיית פו"ר יש בה בעיקר בעיה של זריזין מקדימין, ואם בסוף לא מצליחים אז חשש ביטול עשה מדין "אונס ביום אחרון". לגבי איזה אמצעי מניעה יש לברר לחוד.
בכל אופן יש בהחלט מקום להקל אם באמת אתם רואים בזה חשיבות רבה. אבל בכל זאת כדאי לקחת בחשבון את הדברים הבאים:
1. יש סיכוי שכשתנסו כבר לא יילך כל כך מהר, ואולי לא מספר ילדים כפי שתרצו, ואז תתחרטו שחיכיתם. יש גם מתח עד שנולדים ילדים, ויש יתרון בהפגתו כמה שיותר מוקדם.
2. הקשר ביניכם בעצמו מבוסס בחלקו על הילדים (כדברי רש"י על "והיו לבשר אחד"). וגם אם תנסו מיידית יש לכם כשנה ליצירת קשר עד שייוולד הילד.
3. ההמתנה עצמה יכולה דווקא לפגוע בקשר כי נוצרת תחושה שאתם בודקים את הקשר ביניכם האם הוא טוב ורק אז תחליטו להביא ילדים. אבל זה גופא יוצר אולי מצב של קשר ארעי שעומד לניסיון כל הזמן, וזה יכול להיות לא בריא לקשר ביניכם. לעומת זאת, אם קופצים ישר למים משדרים ביטחון ביחס לקשר ביניכם וזה עצמו מחזק אותו.
כל טוב והצלחה,

השאר תגובה

Back to top button