גבולות הדמוקרטיה / ערך ההפגנות

שו"תקטגוריה: כלליגבולות הדמוקרטיה / ערך ההפגנות
תם. שאל לפני 2 שנים

בטור 300 (הנפלא יש לציין) הצגת את המציאות ההזויה בה אנו חיים כאן במדינה, מערכת משפט מושחתת ומערכת המחוקקת חוקים פרסונליים תפורים למידת הקואליציה, כל חוקי היסוד אינם אלא בדיחה לא מוצלחת לכל היותר.
מה שנשאר לנו בעצם הוא העם, המבין את היסוד הבסיסי והאנושי של איש את רעהו יעזורו, פה ושם ישנם חיפופים אבל בסוף האינטואיציה השפויה גוברת על פני כל שיגעון החולף עם הזמן,
בתקופה האחרונה אנו עדים לקטסטרופה של ממש, ונדמה שגם הענף האחרון עומד להיקטע, ואיש הישר בעיניו יעשה.
אתה הרבה פעמים דאגת להסביר שיש הבדל בין הבעת דעה הזויה ככל שתיהיה לבין הוראת הוראות לציבור שומעי לקחך.
אני חושב שיהיה זה שקר לומר שפוליטקאי העומד בראש מפלגה בעלת מספר מנדטים לא מבוטל אינו נושא באחריות לדבריו והוראותיו, לא פחות עכ"פ מרב העומד בראש קהילה.
אביא מספר דוגמאות:אביא מספר דוגמאות:
לפני מספר שבועות היה זה ליברמן שקרא לציבור לעשות ככל העולה בעיני רוחו.
בתחילת המשבר היו זה כלל ראשי השמאל שטענו שביבי מלחיץ לשם מטרות פוליטיות ואין לציית להוראות דיקטטוריות, (לפיד בוגי, שם, שם).
אתמול היה זה עופר שלח חה״כ עפר שלח, שקרא למפגינים שלא לשלם את הקנסות שקיבלו, קרא להגביר את המחאות בניגוד לחוק
ונימק זאת בכך שמערכת המשפט תקרוס כנגד אלפי מפגינים. והבטיח להילחם על כך.
אלי אבידר נשמע בהקלטה עם אחת ממארגנות ההפגנות, לצאת בניגוד לחוק, והתחייב לפתוח בהד סטארט לטובת מפירי החוק, דבר שבעצמו אינו חוקי.
מרץ כמובן פירסמו קמפיין אנטישמי שבו הם מאשימים את החכים החרדיים בדם קורבנות הקורונה.
אגב אולי נאמר שהם מפגינים על הפגיעה בכלכלה. אז אביא נתון מעניין שפירסם אדם גולד, "אגב, בפיק הטמטום ובמסגרת הקמפיין השיטתי לנרמל הפרה של החוק ובעוד ראיון עם בעל עסק שמזהיר שהוא יצפצף על החוק מגיעה לה נגה ניר נאמן ומסבירה שבגלל הקורונה כבר "נסגרו כבר 1000 עסקים בחצי השנה הראשונה של השנה".
ומה העובדות?
שבגלל התמיכות של המדינה בחצי השנה הראשונה דווקא נסגרו פחות 33% עסקים ביחס למספר בשנה שעברה (אגב, נסגרו בכלל 9,384 אבל בשנה שעברה נסגרו 14,100)
עכשיו, אפשר להיות בעד ונגד סגר והגבלות כאלו ואחרות. יודעים מה, במדינה עם חופש ביטוי אולי אפשר אפילו להטיף מכסא נוח לאנרכיה ואי-ציות אזרחי באמצע מגפה. נניח. אבל הבורות, השטחיות, הפופוליזם, השטחת הדיון לגובה דיקט בתקשורת מיינסטרים – על זה אין מחילה. סוכני בורות לכל דבר. (אגב, זה מתוך נתוני משרד האוצר שהביאה מרב ארלוזרוב כשהמסקנה הברורה מהנתונים היא שבפועל יש הרבה עסקים שבשנה רגילה כבר היו סוגרים את הדלתות, ודווקא בשנת משבר הקורונה ממשיכים להתקיים בזכות המענקים החריגים שהעניקה המדינה לעסקים. כלומר, באופן אבסורדי המענקים משמרים באופן מלאכותי לא מעט עסקים שעוד לפני הקורונה היו בעייתיים. זה בהחלט לא אומר שאין עסקים, תחומים וענפים שנדפקו חזק מאד מהקורונה אבל החיים מורכבים, חברים. החיים מורכבים)"
ועוד ועוד…
ואני שואל :
א. האם דמוקרטיה היא בגדר יהרג ואל יעבור, או בבחינת עשה דמוקרטי הדוחה את כל הלא תעשה האחרים?
ב. במה שונה ביבי, שגם אם נניח עבר על החוק מאלו הקוראים להפר אותו הלכה למעשה עם השלכות הרסניות במובן החברתי הבריאותי והכלכלי.
(הרי מרמה הוא נחלתו של כל פוליטקאי ע"ע כל"ב ועמיר פרץ שנכנסו עם נתניהו לממשלתו, שוחד כמובן הוא מה שהכניס אותם הלכה למעשה אל הקודש פנימה, אם זה גנץ עם החלום לתואר ראש הממשלה או כל צרוע אחר וחלומותיו, הפרת אמונים כמובן לא צריך להרחיב אחרי הפרת כל סעיף בחוזה הקואליציוני מצד כל צד וכמובן הפרת אימון הציבור).
ג. אם נצא מנקודת הנחה שאין פגיעה ישירה בהפגנות מבחינת נגיף הקורונה, אבל הפגיעה במשילות ובשלטון החוק מוכחת מעל לכל ספק עקב המציצנות הישראלית שבו כל אחד שואל למה הוא כן ואני לא, האם זה לא סיבה מספקת להימנע מהריסת המדינה בגרמא נניח?
ד. מה עם זה שכמעט חצי מליון אזרחים הפכו לאוכלי חינם וגנבים, אני מתעסק בתחום ראיית החשבון, הדוחות כרגיל רק שכל העובדים בחל"ת, אנשים פשוט עובדים בשחור, בגל הראשון לא היו פקקים כי אנשים באמת לא עבדו, בגל השני המספרים של המובטלים גדל והפקקים נשארו… מירי רגב פירסמה ש400,000 נוסעים יותר בתחב"ץ כמידי יום יותר מהסגר הראשון, ומלגת כולל של כ430 שקל בחודש לאברך מוציאה אנשים מדעתם ומומחים דואגים להסביר שזה ימוטט לנו את הכלכלה..
ה. ואחרון האם לא הוכח שבנקודת הרתיחה כל אחד וערכיו או מניעיו אין דין ואין דיין?!, אז למה כשזה חרדים הביקורת גואה במלא הפאתוס וכשזה אחרים, דממת מוות, לא מגיע איזה טור המשך לטור 300 על הפייק דמוקרטיה בה אנו חיים?!
(ועוד לא התייחסתי ליחס המפלה בין הפגנות השמאל להפגנות הימין למשל על גניבת בתיהם ונתינתם לרוצחים, או למשל על הפגנות החרדים , כל רימוני ההלם הבואשים הפרשים נעלמו כלא היו, פציעה קטנה בידו של חולדאי מגיעה לראשי הכותרות, השתגענו!!!).

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 2 שנים

איני מתכוון לענות לאוסף ההצהרות הפופוליסטיות והשטותיות הזה. לדבר אל הקיר אינו מתחביביי הבולטים.

תם. הגיב לפני 2 שנים

כִּי בְּרֹב חָכְמָה, רָב-כָּעַס…

תם. הגיב לפני 2 שנים

כדאי לציין שכשערך ההגנות הקדוש מתממש על ידי חרדים זה מסתיים בברוטליות נוראית ואין פוצה פה ומצפצף. דמו של חולדאי סמיק טפי כנראה מדמם של החרדים.
https://mobile.kikar.co.il/article/375736

תם. הגיב לפני 2 שנים

ההפגנות*

השאר תגובה

Back to top button