האם אתיופים יהודים? כל התגליות והראיות מראות שאינם יהודים.. מה עושים ??

שו"תקטגוריה: כלליהאם אתיופים יהודים? כל התגליות והראיות מראות שאינם יהודים.. מה עושים ??
דוד שאל לפני חודש 1

שלום לרב.
כידוע התבוללות היא מוזכרת בתורה כדבר חמור מאוד.
במיוחד התבוללות המונית.

  1. לפני כ50 שנה קבע רב ספרדי פוסק הלכה שאתיופים מביתא ישראל הם בלי ספק משבט דן וזה הסתמך על הרדב"ז בדבריו.

כתב שאין שום עוררים על החלטת הרדב"ז
למרות זאת אותו רב ספרדי לא קיבל את החלטת הרדב"ז שהם ממזרים וכתב שאין להסתמך עליו ולהתיר אותם בקהל ישראל.
וכי יש כאן סתירה גדולה !
הרדב"ז כתב שיש שם שבט שהוא קראי ואילו האתיופים על פי בדיקות רבנים שנעשו שם וחוקרים מטעם המדינה לא קראים כלל, כיוון שלא היה להם מצוות בסיסיות כמו הקראים.
משמע זה אינו אותו שבט שדיבר עליו הרדב"ז לפני 500 שנה.
יש להם מספר אגדות שסותרות אחת את השנייה לגבי המוצא שלהם כמו מלכת שבא. אבל שום אגדה לא מדברת על שבט דן !! 
 

  1. הראיה החדשה והמרכזית משנות ה2000 לכך שהקהילה האתיופית אינה משבט דן ומעם ישראל.

משנות ה2000 נעשו מספר בדיקות גנטיות רחבות על העדה האתיופית על ידי מכוני מחקר באוניברסיטת תל אביב ובעולם ונמצא חד משמעי שהעדה האתיופית איננה מעם ישראל המקורי אלא הדנ"א שלהם זהה גנטית לדנ"א של שאר אוכלסיית הגויים האפריקאים באתיופיה  !!
והרי זה הוכחה מדעית ניצחת שאינם מזרע ישראל ולא משבט דן בניגוד לפסיקה ב1973!!
ועל יסוד הטענה שהם משבט דן הם קיבלו עלייה לארץ. 
הבדיקות הגנטיות להוכחת היהדות מקובלות על הרבנות הראשית לדעת אם אדם הוא מעם ישראל המקורי או צאצאי גרים. והיא מחייבת רוסים שיש ספק ביהדותם לעשות בדיקה גנטית. 
 אך כאשר מדובר באתיופים שהספק לגבם עצום הם מעדיפים להתעלם מהבדיקות כי זה סותר בחריפות את החלטתם התמוהה.
עובדה שכל שאר העדות בעם ישראל -הבדיקות הגנטיות הראו שיש להם גנטיקה יהודית משותפת והם קשורים אחד לשני חוץ מהעדה האתיופית.

  1. רוב מוחלט של גדולי ישראל ופוסקי ההלכה קבעו חד משמעית שאתיופים הם גויים או ספק גויים וחייבים גיור מלא.

הרב שך, הרב אלישיב, ועוד רבים מגדולי ישראל.
גם הרבי מילובביץ קבע חד משמעית שהם חייבים גיור מלא ( דהיינו שהלכתית הם גויים גמורים עד שיעברו גיור אמת)
וכי איך נוכל להתעלם מרבנים אלו ולזלזל בדברם? במיוחד שהתגליות המדעיות האחרונות מוכיחות ב100 אחוז שאתיופים אינם מזרע ישראל המקורי.
 

  1. הרב הרצוג הרב הראשי הראשון אף קבע שהם לא יהודים והוא שלח את הדיין הרב שמואל בארי ב1953 שלאחר חקירה של 16 חודש באתיופיה, קבע חד משמעית שאתיופים לא מזרע ישראל. לא היה להם באתיופיה לא ספר תורה, לא טלית, לא תפילין ואף לא שומרים עוף וחלב ה\' ירחם.

ולא היה להם אפילו את המצוות הבסיסיות ביותר שיש לקראים.
דבר שמוכיח שאינם מזרע ישראל. וזה על ביתא ישראל.
הפלשמורה בוודאי שאינם יהודים לכל הפוסקים, והם נחשבים 70 אחוז מהקהילה האתיופית בארץ.
כיום יש אלפי אתיופים בארץ שרשומים כנוצרים !!

  1. כל החוקרים בנושא בדקו וגם קבעו חד משמעית שאתיופים לא מעם ישראל המקורי.

כולל פרופ סטיבן קפלן שהוא בעל שם עולמי לנושא אתיופיה.
כיום הרבנות החליטה לשנות את ההחלטה בחשאי והסירה מכלל האתיופים את הצורך להתגייר והדבר יביא להתבוללות המונית בעם ישראל וחטא קשה בתורה. דבר שמנוגד להחלטה המקורית של הרבנות !!
מבדיקה שעשיתי ברבנות רוב האתיופים אינם מוכנים להתגייר ורק מיעוט התגיירו.
יש פה פגיעה קשה בתורה וביסוד היהדות, ובעצם התרת יד להתבוללות המונית. אשמח לתשובה.

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני חודש 1

איני מצוי בסוגיא ולא יכול כעת לבדוק את הטענות הללו.

א הגיב לפני חודש 1

ממתי ההלכה מתחשבת במחקר? לפי מחקרים גנטיים נמצא שהתימנים לא יהודים ואפילו מרוקאים מהרי האטלס. מצד שני השומרונים יהודים לחלוטין אף שההלכה לא רואה בהם יהודים.
אם נלך לפי המחקר חלק גדול מההלכות בטלות. להלכה יש הגיון משלה כשלרבנים יש את הכוח לשנות ולקבוע כללים לפי כללי ההלכה.
ובכלל עבירות שחילונים עוברים יום יום הרבה יותר חמורים מנישואי תערובת.

nav0863 הגיב לפני חודש 1

ההוא דהוו קרו ליה בר ארמייתא- שלא טבלה אמו לשם גירות- ואמר רב אסי מי לא טבלה לנדותה?! יבמות מה

פשיטא שהשאלה ההיסטורית אינה חשובה, תיפו"ל מדין גירות

דוד הגיב לפני חודש 1

מה הבעיה אם הרב יכול לברר לי לגבי הסוגיה..?
הרי טרחתי ורשמתי שאלה מפורטתת

וגם ראיתי שהרב כתב לגביה כבר בעבר

mikyab צוות הגיב לפני חודש 1

כתבתי שהבעיה היא שאין לי יכולת כעת לבדוק את העובדות שציינת. מה חשבו אלו ואלו לא מעלה ולא מוריד מבחינתי. שמירת המצוות גם היא אינה רלוונטית. הנתון הרלוונטי היחיד שהבאת הוא המתאם הגנטי, ואת זה צריך לבדוק עובדתית והלכתית. לא כתבתי על כך בעבר, שכן כאמור איני מתמצא בסוגיא.

דוד הגיב לפני 4 שבועות

מבחינת הבדיקות הגנטיות זה נערך מספר פעמים על קבוצות גדולות של אתיופים בארץ ונמצא חד משמעית שאין להם שום קשר גנטי לעם היהודי. אפילו לא לאדם אחד.
הגנטיקה והדנ"א שלהם היא זהה לחלוטין לגויים באפריקה.
מה שמוכיח חד משמעית שאינם מזרע ישראל או שבט דן המקורי.
בעוד לכל שאר העדות יש גנטיקה יהודית.

רק חשוב לציין שהם עשו עלייה לארץ על סמך העובדה היחידה שרב ספרדי פסק שהם משבט דן ולא צריכים גיור. והיום זה התברר כטעות גדולה.
בנוסף לביתא ישראל באו עוד 80 אלף פלשמורה שהם בוודאי גויים גמורים לכל הדעות.

מבחינה הלכתית אוכל לשלוח לך מסמכים שבהם הרבנות הראשית קבעה שכאשר יש ספק ביהדותו של אדם יש לשלוח אותו לבדיקות גנטיות כיוון שיש בהם אמינות גבוהה.
לעליית אתיופיה יש ספק עצום משום שלמעט פוסק הלכה ספרדי בעמדת מיעוט רוב הרבנים קבעו חד משמעית שהם גויים.

מדובר פה בנושא של אסון לאומי ובסכנה של קיומה של המדינה, של התבוללות.
כל כמה שנים מעלים עוד נוצרים משם שמתחזים ליהודים. למרות שב2010 חתמו הרבנים שלא נשאר שם פלשמורה עוד.
אם הרב רוצה לעזור ליהדות ולא במעט. אודה לך אם תוכל לעיין ולבדוק את הדברים.

Eliya הגיב לפני 4 שבועות

זה שקר גמור יש מחקרים גנטיים קשר עמוק בין היהודים האתיופים והטיגראים לאוכלוסיות הלבנט ולשאר יהודי העולם בעיקר צפון אפריקה והאשכנזים וספרדים

Eliya הגיב לפני 4 שבועות

ואתם לא כמה מחקרים מהם
Haber, M. et al. "Afroasiatic-speaking populations from North Africa, the Horn of Africa, and West Asia are genetically connected." Mol. Biol. Evol. 2018 35: 5-18.
Kornberg, A. et al. "Characterizing the genetic connection of Ethiopian Jews and evaluating genetic ancestry inference methods." Scientific Reports 2020 10: 11592.
ועוד באמת שלל של מחקרים גנטיים רבים המוכיחים קשרים של יהודי אתיופיה לשאר יהדות העולם וכבר לאחרונה יוצאים מחקרים גנטיים רבים על יהודי אתיופיה חדשים יותר לדוגמא https://geneticliteracyproject.org/2023/02/24/the-sudan-connection-are-ethiopian-jews-descendants-of-the-ancient-israelites/
מחקר שיצא ממש לפני כמה שבועות ב2023 שחוקר את היסטורית יהודי אתיופיה ואת הגנטיקה שלהם ומקורות אפשריים לאותה קהילה אז לפני שאתה אומר שכל מקור אומר שיהודי אתיופיה לא יהודים עדיף שקצת תחקור וחוץ מזה יהדות לא נקבעת בידי גנטיקה אנחנו אומה יהודית גם לאשכנזים ולספרדים ולמזרחיים לא תמיד תמצא גנטיקה יהודית מובהקת ויש הרבה אשכנזים שעשו בדיקות ד.נ.א והם 100% אירופאים ויש גם רוסים בארץ שלא יודעים דבר אחד על היהדות הם כנראה אכלו חזיר ושתו יין ולא שמרו שוך טומאה או קהילתיות כמו יהודי אתיופיה אלו היו גווים 100% ויש הרבה כאלה בישראל כיום גם ליד איפה שאני גר שהם בעצם לא יהודים וכיום חצי מהמזרחיים מתחתנים עם הבנות שלהם עם העיניים הכחולות והשיער הבלונדיני

Eliya הגיב לפני 4 שבועות

לומר לאנשים שחיו אלפי על גבי אלפי שנים כיהודים ונלחמו על עצם קיום יהודים באתיופיה לא יהודים זה מזעזע זה לא נתפס
במיוחד בעובדות שחלקם נשחטו חלקם ברחו חלקם הופלו חלקם ג'ונו וקוללו על היותם ישראלים כפלאשים זרים יהודי אתיופיה גם לא היו מקובלים במשק יותר מדי לדוגמא סבתא שלי לא הייתה רשאית לקחת אדמה שלא יהודי יכל כי היא לא משלהם פולשת ישראלית ושהם באים לישראל הם באים לארץ ישראל הם באים לירושלים ואתם עם האף הגדול באים לומר ליהדות הזאת כלא יהודית זו כמובן התעלמות מכל בחינה וזה לא אני אמרתי זאת זה גם העולם זה גם באתיופיה וזה גם בישראל והקהילה האתיופית סובלים כאן וסבלו שם וכי אין מקום מברח ואנחנו לא מקובלים וזאת אמת עצובה מאוד. יהדות אתיופיה היא יהדות עם היסטוריה גדולה מאוד הרבה אנשים לא מתעניים אפילו בהם אבל שאתה תתעניין אתה תבין שכך אבותייך חיו בבית ראשון וכך גם הם יהודי אתיופיה יהודים גמורים ללא ספקות באמת נמאס

mikyab צוות הגיב לפני 4 שבועות

אליה,
המחקרים שהפנית אליהם זה מצוין וחשוב. אבל הטענות של העלבון ונמאס והטענות מכוח הסבל שעברו יהודי אתיופיה אינן טענות ענייניות. אם האמת היא שאינם יהודים אז הסבל לא מגייר אותם. ואם הם כן יהודים אז הם יהודים גם בלי הסבל. כל שאלה צריכה להידון עניינית. בדיוק כמו שלא אקבל שאדם שסבל בשואה הוא יהודי בגלל שסבל. אם האמת היא שהוא לא יהודי (למשל אם רק אביו יהודי). הסבל כבודו במקומו מונח, אבל יהודי הוא בן לאם יהודייה או שהתגייר כהלכה, ולא מי שסבל על יהדותו.

Eliya הגיב לפני 4 שבועות

יהדות אתיופיה היא ההוכחה לפשטות לשמירת הזהות היהודית והוכחה עוד יותר גדולה לכך שיהדות בית ראשון נשמרה ולבטל יהדות שלמה במזרח אפריקה זה לא נתפס לא נתפס בכלל וזה מחיקת היסטוריה לא הגיונית בקיצור בסוף רק האמת מנצחת ולומר שביהודים אשכנזים,ספרדים,מזרחיים, לא היה עירבוב אם אוכלוסיות מקומיות זה שקר גמור כי היה וזה מוכח והיו מקומות בסדר גודל מאוד גדול ותזכור הנאצים לא היו צריכים ד.נ.א כדי לדעת מי יהודי ומי לא

Eliya הגיב לפני 4 שבועות

וסתם לפרוטוקול מבחינת ד.נ.א גנטיקה כל בני האדם מקורם באפריקה וכן גם אתה יהודי לבן אתה נוצרת באפריקה וכל אשכנזי וגם אברהם אבינו לפי מחקרי גנטיקה מאפריקה וכל בן אדם עלי אדמות בקיצור אז זה פרט די חשוב שתדעו

Eliya הגיב לפני 4 שבועות

וחשוב גם לדעת שאתה מדבר על כתבים עתיקים ותפילין ומזוזות אבל לא מתחשב בעובדה אחת שיהודי אתיופיה היו נרדפים חלקם עברו מקומות חלקם נשחטו חלקם הושפלו וחלקם נשרפו ביחד עם כל דברי הקודש שלהם יהודי אתיופיה לא היו כל כך עשירים הם היו מרוחקים מנודים רובם עבדו בנפחות ועוד שזה נחשב לבושה כך שגם המצב הכלכלי שלהם לא איפשר להם לחגוג חגים רבים ושאתה לא חיי טוב אתה מנסה למצוא אופציות או אפילו להתקרב ליותר עשירים וללמוד וזה בעיקר מה שגרם למחיקת סממנים רבים של יהודי אתיופיה וזה גרם גם להוספה של תרבויות מקומיות לתרבות היהודית האתיופית אז אלו גם פרטים שאנשים צריכים לדעת ולא לומר שלא היה להם תפילין ועוד דברים כאלה בלי להתחשב במקום,בגאוגראפיה, בהיסטוריה, ארכיאולוגיה,והתרבות שלהם

Eliya הגיב לפני 4 שבועות

היום בישראל יש לך 1.2 מיליון רוסים "יהודים" 72% מהם לא יהודים בכלל ולהזכירך יש בישראל 144 אלף יהודים אתיופים שהם שמרו על תרבות,שמרו על קשרי טומאה בדרכם,שימרו את תורתם, התפללו,ועוד כל כך הרבה דברים שמאפיינים את קהילת יהודי אתיופיה כיהודים אבל הרוסים האלה שהגיעו הם לא יהודים הם לא ידעו דבר על היהדות היה לי ילד רוסי בכיתה שאכל פסטרמה ושתה שוקו רק כדי שתבין את המצב בזמן שאני אתיופי שאתה אומר שאני לא יהודי אוכל כשר כל חיי אמא ואבא שלי אמרו 6 שעות בין אינגרה וסיגה(בשר) לבין אכילת קרונפלקס עם חלב ואני כמובן לא אכלתי סרטן או הוריי או כל משפחתי ודורותיי ולא אכלנו חזירים אבל כמובן אנחנו השחורים זאת הסיבה הפשוטה כי לבנים בלונדינים עם עיניים כחולות שאוכלים חזיר הם יותר יהודים וכיום חצי תל אביב אתאיסטית והם היהודים אלו שלא מאמינים בדת לא באלוהים ולא מאמינים בשום מגמה דתית כזאת או אחרת אבל כמובן הם לבנים יפים מה זה משנה הם מראים אל היהודים כלבנים היפים והיהודים השחורים צריכים להיות דחוקים מאחורה בספק יהדותם וגם חשוב לציין שיהודי אתיופיה לאחר שעלו לארץ לא היו נוצרים אילו לא אחד הפך להיות נוצרי ולהיפך היו כאלה שהפכו לרבנים וקייסים כמו אבא שלי שהיה כך חייו דתי גם באתיופיה אבל הוא מאוד התחזק באמונתו הולך ללימודי תורה ומתפלל וקידוש ופשוט הכל כולל הכל אבל כמובן הוא לא היהודי כאן אלא הלבן שאוכל חזיר מברית המועצות

השאר תגובה

Back to top button