האם הגיוני להחליט קוד לבוש על פי יצרים?

שו"תקטגוריה: כלליהאם הגיוני להחליט קוד לבוש על פי יצרים?
Kurosaki Ichigo שאל לפני 3 שנים

ראיתי כתבה היום על מקרה שבו תלמידות בית ספר הגיעו במכנס קצר מאוד והשאירו אותן מחוץ לכיתה(https://m.ynet.co.il/Articles/5732740), וכרגיל פעם נוספה עלה הנושא למה לבנים מותר כשלבנות אסור, ויש לי שתי שאלות.
1. האם ניתן להחליט על קוד לבוש של בנות לפי היצרים של הבנים והאם זה אותו דבר להיפך? נדמה גם שבנות לא מתגרות מבנים באותה מידה.
2. בכתבה מופיעה תמונה של התלמידות וראיתי שהרוב המוחלט של התגובות טוען שהלבוש הזה ראוי וצנוע, מה אתה חושב על זה? 
 
 

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 3 שנים

אני לא מקבל את הטענות המיתממות הללו שמה שמותר לבנים מותר לבנות (כמו במחאת הנשים שעובדות בכנסת). אלו שטויות של תקינות פוליטית חסרת כל בסיס.
אגב, זה לא רק שאלה של יצרים של הבנים אלא מה נקרא לבוש מכובד. יש קשר כי היצרים אולי קשורים להגדרת לבוש מכובד, אבל לא בהכרח היצרים הם הסיבה. האם לגבר מותר להגיע עפ שמלה לבית המשפט או לכנסת? אני חושב שיהיו לא מעט שיקבלו את האיסור על כך.

א. הגיב לפני 3 שנים

אני לגמרי בעד שילכו בקצר. מכנס קצר לבת זה לא מקביל לשמלה שגבר ילבש. זה לבוש שמתאים לה. חם להן ומכביד עליהן לבוש יותר ארוך. לגבי היצר, הוא בא ומתפתח מעצם האיסור. 'אם ראית אותה אל תהרהר עליה', זה לא סתירה לוגית? יש אי ששם הולכים כולם עירומים. ואם תדבר אתם על 'יצר' שמוכר לנו בתרבות שלנו, הם לא ידעו מה אתה רוצה. הם מסתכלים בעיניים, לא במקום אחר. הכל עניין של תרבות והרגל.

‫P הגיב לפני 3 שנים

הרב, האם מכנסיים ארוכים לאישה הם מעבר על דיני צניעות לדעתך?

הפוסק האחרון הגיב לפני 3 שנים

א. אתה מבין בבנות כמו שאתה מבין ביצרים.

א. הגיב לפני 3 שנים

נכון.

mikyab צוות הגיב לפני 3 שנים

במכנסיים יש שני היבטים: כלי גבר וצניעות. מכנסי נשים אין בהן שו םבעיה. ומכנסיים לא צמודים מדיי אין בהן בעיית צניעות. לגבי יוניסקס צנוע גם לדעתי אפשר להתיר.

אהרן הגיב לפני 3 שנים

הרב,

יש באוניברסיטה הפתוחה מרצה (גבר) בשם צבי להב, שמעביר הרצאות (קורס 'אישיות' בפסיכולוגיה) כשהוא לבוש בשמלה עם מחשוף, שפתיו צבועות באודם, ענוד בשרשרת, וכו'.

האם היה מפריע לך ללמוד ממרצה כזה?
במידה וכן, איך היית מנסח פנייה להנהלת האוניברסיטה? מה היית כותב?

mikyab צוות הגיב לפני 3 שנים

אני מניח שהיה מפריע לי, אבל לא חושב שהייתי פונה.

אהרן הגיב לפני 3 שנים

אם היית מתבקש לנסח מכתב להנהלה, אילו נימוקים היית מעלה?

השאר תגובה

Back to top button