הומו דתי

שו"תקטגוריה: הלכההומו דתי
EA שאל לפני 4 חודשים

התעורר דיון אצלנו בעקבות יאיר שרקי. 
האם אפשר להיות הומו דתי ? 
מה הבעיה בהומוסקסואליות ? 
אם זו נטייה טבעית, איך הקב״ה יכול לאסור את זה ? זה לא אשמתו זה נטייתו, מה אפשר לדרוש ממנו !?? זה אשמתו של הקב״ה שברא אותו כך. 
מה האיסור בהומוסקסואליות ? האם רק הביאה ? או גם התאווה ? אם בנאדם הומו אבל אינו מממש אץ זה (אינו הולך עם גבר) האם הוא עבר עבירה ? 

מה הורים אמורים להגיד לילד כזה ? 

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 4 חודשים

הבעיה היא הבעילה. תאוות אינן איסור ביחס לשום דבר. זה עניין טבעי. הקב"ה אוסר עלינו גם לאכול חזיר למרות שמאד טבעי לאכול חזיר. זה טעים. הוא גם אוסר גניבה גם על קלפטומנים. זה שקשה לך היא טענת פטור מעונש (אונס), אבל זו לא טענה שמובילה למסקנה שאין איסור. הקב"ה אשם בכל מה שאנחנו עושים, שהרי הוא בהרא אותנו עם כל חסרונותינו.

EA הגיב לפני 4 חודשים

הבנתי.
מה עם שאר השאלות ? על ההומוסקסואליות ?

mikyab צוות הגיב לפני 4 חודשים

עניתי על הכל.

גיא הגיב לפני 4 חודשים

הרי אם היה קיים היום סנדרין היו סוקלים אותו כדין תורה. איך אפשר לגזור על דין מוות על אדם שאתה בעצמך בראת אותו עם נטיות כאלה? האם יש הסבר רציונלי שהיהדות מציעה כצידוק לדין זה?

יצחק הגיב לפני 4 חודשים

מהי עמדת הרב לגבי איסור "לא תקרבו" בין הומואים? האם אסור להומו דתי להיות עם שותף שהוא מתחבק ומתנשק איתו? והאם אפשר לסמוך על הבנות שונות באיסור שז"ל, שיתיר ביאה דרך איברים?

מיכי צוות הגיב לפני 4 חודשים

מה פתאום סוקלים? אתה יודע מה הוא עושה בחייו? יש לך עדים והתראה? וגם אם כן – לא סוקלים אדם אנוס (ולהחזיק כל החיים נגד הטבע שלך, זה אונס. ראה כתובות לג – אלמלא נגדוה לחנניה, מישאל ועזריה, הוו פלחי לצלמא).
ולבסוף, מי אמר שהקב"ה יצר את נטייתו. זו תוצאה של חוקי הטבע. ועוד, לשיטתך גם את הנטייה לדבר לשון הרע ויצרא דעריות וע"ז הוא הטמיע בנו.

mikyab צוות הגיב לפני 4 חודשים

להבנתי זה לא שונה מכל קרבה לעריות. איני יודע לאלו עמדות על הוצאת שז"ל אתה מתכוון. זהו איסור לכל הדעות, דאורייתא או דרבנן.

השאר תגובה

Back to top button