הראיה לנצרות

שו"תקטגוריה: אמונההראיה לנצרות
ק שאל לפני 3 שנים

בס"ד
שלום הרב,
אשמח לשמוע מה אתה חושב על הטיעון לטובת הנצרות הבאה, טיעון ששדרגתי קצת:
אם נתבונן בתנ"ך אז נראה שחלק אינהראנטי מהמשיח זה דמות (בעיקרון מלך אבל נניח זאת בצד הרגע), שיהיה בתקופתה חיים טובים לעמ"י, והגויים יהיו בעדם.
עכשיו אם נקח את הנצרות, אז ניתן לומר שבמידה והיהודים היו "מקבלים" (מילה נוצרית קצת) את ישו, אז הגויים היו מתלהבים מהם, כפי שקורא אצל קצת גויים אמריקאים שהולכים כמו יהודים. ולכן לישו יש את הפונטציאל להיות משיח במידה והיו מקבלים אותו. ועד עתה שחלק ניכר מהאומות נוצריות.
מה דעת הרב על ראיה זאת?

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 3 שנים

טיעון גאוני. עוד דוגמה נהדרת לטענתי שאי אפשר להפיק מאומה מהתנ"ך.
ועוד לא דיברתי על המעגליות התימהונית הזאת ששיטה מוגדרת כנכונה כי היא עוזרת לקדם אותה עצמה. לפי ה אני מציע שהמתמטיקאי יעבור לעסוק בספרות כי זה פופולרי יותר, וכעת נאמר שהספרות נכונה יותר מהמתמטיקה.
אם זה המיטב שהנוצרים יכולים לנפק – מצבם קשה.

ק הגיב לפני 3 שנים

אני לא לגמרי מסכים עם הרב שזה טיעון מעגלי מהסוג הבעייתי. בגלל שאם המשיח נמדד בכמה שהוא יגרום לעמ"י להיות פופלרי (בבחינת ונהרו אליו כל הגויים).
וכך עד כמה שהגויים "מקבלים" אותו וסוף סוף הוא הצליח לגרום זאת שיקבלו אותו, אז במידה ועמ"י יקבל אותו גם כן הגויים יאהבו את עמ" ויראו אותו כנשגב וכו' וכו'.
אז בכזה מקרה שעד כמה שיש מקום להגיד שהפופלרי הוא הנכון, מהי המניעה להשתמש בטיעון מעגלי מעין זה?

מיכי הגיב לפני 3 שנים

הסברתי. לא הגיוני לשנות אמונה x ל-y כדי להגביר פופולריות. אם בכלל, רוצים פופולריות לאמונה הנכונה. טוב, הפלפול הזה לא באמת שווה דיון.

בס"ד ב' בתמוז תש"פ

הרעיון שהתנצרות המונית של יהודים תגרום לביטול האנטישמיות, נוסה במערב אירופה ובפרט בגרמניה. רבבות יהודים המירו את דתם לנצרות, וגם אלה שנשארו יהודיהכריזו על עצמם כ'גרמנים בני דת משה'.ולמרבה הפלא, דווקא ההמרה ההמונית והתערות היהודים בתרבות הגויים – הגבירה לאין שיעור את השנאה ליהודים, והיא שהביאה לשואה.

לגבי טענות הנוצרים על משיחיותו של 'אותו האיש', כבר השיב הרמב"ן שהמשיח המובטח במקרא אמור להביא את העולם למצב של 'לא ישא גוי אל גוי חרב ולא ילמדו עוד מלחמה', והנצרות לא הביאה שלום בעולם, אלא מילאה אותו במלחמות, פרעות ואכזריות.

אם כבר, אולי יש לטעון שהפיזיקאי היהודי-אמריקני פרופ' רוברט אופנהיימר, שעמד בראש פרוייקט פיתוח הפצצה האטומית הוא המשיח, שהרי הפצצה האטומית הביאה ל'מאזן אימה' בין המעצמות, שבאמת מונע מלחמות בעולם.

אז אולי ממציא פצצת האטום, רוברט אופנהיימר, הוא המשיח? 🙂

בברכה, אייזל בורידאנסקי

M הגיב לפני 3 שנים

הטיעון הזה הוא הבל מוחלט. לא כתוב בתנך שאם יקבלו אותו – יהיה להם טוב. אלא שיהיה טוב נקודה. ולא היה ליהודים טוב מישו. לעומת זאת – אם מכניסים לפסוקים מה שרוצים אין שום משמעות לנבואה הזו גם ככה.

אגב, אם כבר הולכים לפי הפשט זו הפרכה ולא הוכחה. אבל בדיוק בגלל זה הם מבדילים וממציאים את הביאה השניה וכל ההבלים הללו שהיא אחד מ300 דברים שונים שאפשר לפרש בכתובים.

באמת שכל פעם מחדש לא ברור לי כמה טיפשים הם יכולים להיות / כמה אפשר לזלזל באינטיליגנציה של אנשים שהם מדברים אליהם.

יהודי גלותי הגיב לפני 3 שנים

ק יקירי אם אלו ההוכחות אחרי ששדרגת, מפחיד לחשוב מה הן היו לפני כן…..

אייל – זו לא טענה כך שאין צורך לדחותה. אבל אם כבר דוחים אותה אז היטלר לא קשור. לפי חוקרי שואה מהתקופה האחרונה ההנחה היא שהוא שנא יהודים כי הוא שנא את הקומניזם [שהיא השיטה שטורפת את הקלפים לכל הרעיון של עליונות הגזע וכו] וכידוע הקומניזם נהגה ונשלט על-ידי הרבה יהודים ובמיוחד אלו שניסו להכניס את הקומניזם לגרמניה).

M – קשה לומר שהם כל-כך טיפשים כאשר אנו יודעים שהיו להם הרבה חכמים לאורך הדורות. מקסימום טועים.

M הגיב לפני 3 שנים

לא דיברתי על הנוצרים בכללם אלא על המיסיונרים בארץ.

השאר תגובה

Back to top button