מהי דת הרב על הסרטון הזה?

שו”תקטגוריה: כללימהי דת הרב על הסרטון הזה?
אורי שאל לפני 10 חודשים

שלום וברכה
אשמח לדעת מהי דעתו של הרב על הסרטון הזה https://www.youtube.com/watch?v=UYkyGAbCAh8
הבחור נראה אמין (על פניו יש לומר, וגם אביו אישר זאת בראיון שהלך ונבדק אצל רופאים ופסיכיאטרים)

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 10 חודשים
אורי הגיב לפני 10 חודשים

לא צריך לראות הכל , שתי דקו מספיקות

מיכי הגיב לפני 10 חודשים

ראיתי שתי דקות. מה השאלה? האם אמרו שם פרקי תהילים? אמרו.

ירחמיאל הגיב לפני 10 חודשים

אורי, כוונתך לשאול האם מוכח ממה שרואים שם שאכן יש דבר כזה ‘דיבוק’?
אם לא מדובר בהצגה, זהו בחור מסכן שסובל מאיזו הפרעה נפשית, אבל בשום שלב של הסרטון לא ברור שההפרעה הזו אכן עזבה אותו.

גוזמן הגיב לפני 10 חודשים

אם זה נראה כמו ברווז, הולך כמו ברווז ועושה קולות של ברווז – זה ברווז. אורי אתה שואל אם הרב מיכי מסוגל לפרוך את זה? גם אם כן זהו דוחק עצום.

יצחקוב הגיב לפני 10 חודשים

ירחמיאל מה שייך מה שאתה אומר אם אביו מגיב בבכי על הבכי של הבן שלא התרחש לפני כן מעולם?!

ירחמיאל הגיב לפני 10 חודשים

בסדר. זו לא הצגה.
עכ”פ אין כל אינדיקציה לכך שנכנס בו דיבוק.

יצחקוב הגיב לפני 10 חודשים

אינדיקציה? מה הפשט שלך אז? הפשט שלך הוא שצ”ע? 🙄

א הגיב לפני 10 חודשים

יש הרבה יותר תופעות כאלה אצל נוצרים פונדמנטליסטים.ואפילו תופעות יותר הזויות כמו דיבור בלשונות וקבלת רוח הקודש ואפילו מקרים של ריפוי חולים בעזרת האמונה בלבד. הסרטונים והאתרים הדתיים בארץ לא שונים בהרבה מאתרי האוונגליסטים והפנקוסטלים. לפעמים אפילו העתק של אחד לאחד.

אני זוכר גם סרטון מלפני כמה שנים על אחד שגדל כחילוני וחווה חוויית סף מוות ואמר שסוף העולם קרב. בסוף התגלה שמדובר בתרמית של רב שחיפש פרסום. גם אצל האוונגליסטים כמה מקרים התגלו כמפוברקים וכל מטיף כריזמטי שרוצה להגדיל את שמו ולהתעשר עושה אירועים כאלה.

יצחקוב הגיב לפני 10 חודשים

אני מכיר הרבה אנשים שרוצים להתעשר ולכן מרמים. הונאת פונזי/פירמידה או נשבע לשקר כדי להוציא ממון מחבירו. וזה אפילו קיים גם בדתות אחרות. ולכן אני מטיל ספק ומפקפק בכל הצעה עסקית או שבועה ולא נותן אמון בשום כלום?!
אם יש לך סרטון שאתה לא יודע להסבירו אז אתה פורכו כי אחרים נפרכו למרות שאין קשר? האינטרס האישי תמיד מתקיים. השאלה היא איך אתה מסביר עובדות שנצפו בעיניים.
עצם זה שזה נעשה אף במחוזות נוצריים זו עוד ראיה בעיניי. לא שידוע לי שבאם יש דיבוק שאפשר להוציאו בכוחות הקדושה אי אפשר להוציאו בכוחות הטומאה (ואולי הם השתמשו בכוחות הקדושה…)
כמדומני שאף המסריטה מדגישה שזה נעשה אך ורק בכוחות הקדושה… משמע דאף הם מודו דאיכא דרכא אחרינא כפי שציינת.

א הגיב לפני 10 חודשים

מי שטוען שיש ממש בתופעות אלו חובת ההוכחה היא עליו. עד היום אין שום ראייה לתופעות אלו. המדע בדק אלפי תופעות ולא מצא כלום. בגלל זה ובגלל ריבוי היישויות המעורבות סביר יותר להניח שמדובר בבעיות נפשיות או רמאות.
אני חושב שמדובר בתופעות טבעיות עם הסבר מדעי הגיוני כשאנשים דתיים במיוחד טועים בפרשנות.

אין הבדל בין גירוש דיבוקים לבין המים הממגנטים של פרנץ מסמר. שניהם הצליחו לרפא אנשים עם בעיות ושניהם טועים בפרשנות.

עובדה גם שרוב היהודים והנוצרים דוחים בימינו גישה זו ומעדיפים את הרפואה הקונבנציונלית כי יש לה יותר הצלחות.

אני גם לא חושב שהצלחת הנצרות באמת מסבירה משהו אם מקבלים את התפיסה היהודית האורתודוכסית (במובן של השקפת היהדות הקלאסית לא במובן של הזרם האורתודוכסי, אם כי הם חופפים במידה מסויימת). הנוצרי מגרש את השדים בשם ישוע המשיח ובן האלוהים או בשם האב הבן ורוח הקודש. היהדות לא מכירה בגישה זו. אתה סובר שזאת דרך הטומאה, אבל גם הם יכולים לטעון כך וגם להם יש ראיות והסברים לשיטתם.

יצחקוב הגיב לפני 10 חודשים

״מי שטוען שיש ממש בתופעות האלו חובת ההוכחה עליו״- וכי יש הוכחה גדולה מצפייה?
המדענים יכולים להמשיך לחפש תופעות רוחניות. אנשים קרוצי חומר לא מסוגלים לקלוט את עצם ההופעה הרוחנית.
אם לנוצרים יש טענות אז לא על זה אני מדבר. אני דברתי על טענתך.

יצחקוב הגיב לפני 10 חודשים

להבדיל מהמים הממגנטים שהופרכו בניסויים. וכיום אומרים שהטיפולים הועילו משום אפקט פלצבו. החליפו פרה בחמור…. גם אפקט פלצבו לא מובן מדעית ובכל זאת הוא מונח לגיטימי כיום.

אלחנן הגיב לפני 10 חודשים

נשמח שמישהו ישתף מה מתרחש שם בסרטון, לאותם החסומים באתרוג

gil הגיב לפני 10 חודשים

א. ראית את הפרק האחרון בסדרה על החיים שלאחר המוות בנטפליקס? יש שם עדויות מגובות בבדיקה דל חוקרים על גלגול נשמות. מעניינת אותי דעתך. יש שם המחשות לכך שילדים יודעים לפרטי פרטים זירות רצח ופרטים אישיים של מה שארע להם בגלגולים קודמים. עיין שם. ברור לי שמישהו ניסה לפרוך את זה רק מעניינת אותי דעתך – כיצד הדרך לפירכה? מה שלטעמי עדויות אלו מראות זה שלכל הפחות יש מקום של ספק, שכן אילו היו אלו בדותות היה קל לעלות על הפברוק. שם זה נראה דיי מסובך אלא אם אתה בא בגישת מתנגדי הקורונה שעל כל עדות ימציאו איזו קונספירציה.

mikyab צוות הגיב לפני 10 חודשים

גיל, זה מופנה אליי?
דעתי היא שעקרונית יכול להיות ממש בתופעות הללו. איני שולל אותן אפריורי, אבל אני מאד חשדן לגבי הדיווחים הללו שבד”כ מתבררים כשקר או אי הבנה. אם יש עדויות ברורות יש מקום לדון בהן. אני לא מהרציונליסטים הנעולים (לפחות משתדל שלא).

א הגיב לפני 10 חודשים

גם היהדות כמו כל הדתות לא רואות לרוב ממש בתופעות אלו למעט הפלגים המיסטיים. אם מחר אדם יעבור חוויית סף מוות או התגלות ולמעלה יתנו לו פרט שיכול להשפיע בבית דין. בית דין יקבל את הראייה? למשל פסילת עד בקידושין או כל דבר אחר.

גם דיבוקים הופרכו. טיפולים פסיכיאטריים מביאים לאותן תוצאות ואף טובות יותר. היום כמעט כל אנשי הדת שולחים חולי נפש לפסיכיאטרים ולא לוקחים אותם לגירוש שדים.

מזכיר לי סיפור על אדם שהתייבש בירושלים בתקופה הצלבנית. הרופא המוסלמי טען שהוא התייבש והתחיל לטפל בו, הרופא הנוצרי טען שנכנס בו שד, עשה טקסים חרט על מצחו צלב והחולה מת.

סרטונים אינם ראייה לכלום. יש לא מעט תופעות של אשלייה אופטית, תחושות אנושיות, השתלת זכרונות (חפש אליזבת לופטוס) הנס החכם (סוס ש”ידע” חשבון) ועוד.

לפי ההגיון שלך גם עובדי האלילים יכולים לטעון לניסים, התגלויות, ודברים שתומכים בגישתם. יש אנשים שעברו חוויות סף מוות וראו אלילים שטענו בפניהם שהם אלילים. טיעונים כאלה אינם מקובלים ביהדות כלל. אם כך למה עובדי אלילים דינם מוות לפי התורה (יהודים וגויים כאחד)?

א הגיב לפני 10 חודשים

למי שמתעניין שיקרא על מחקרה של אליזבת לופטוס על השתלת זכרונות. אנשים שעברו טיפול בהיפנוזה בדו זכרונות שלא קיימים מליבם והתלוננו על פגיעות מיניות מצד בני משפחה שלא קרו מעולם. אנשים אפילו ישבו בכלא על כך.
יש אפילו סיפור על פדופילים נוצרים שחוטפים ילדים בירושלים. המשטרה לא מצאה כלום ולא מעט אנשי מקצוע טוענים שהושתלו זכרונות בילדים.

הזיכרון והמוח מתעתעים בנו. יש לא מעט הטיות אופטיות וקוגניטיביות שמוכיחים זאת. לדעתי זה יכול להסביר חלק גדול מכל הגלגולי נשמות שאנשים חווים.

א הגיב לפני 10 חודשים

אני מצטער. אין סיבה להאמין למשהו אם אין לו ראיות. ואני לא מדבר רק על ראיות אמפיריות.
יש באתר כמה טיעונים טובים שמעלים סבירות טובה לגבי לא מעט דברים. אבל בהעדר כל נימוק וכל ראיה או הסבר לא ניתן לקבל את הטיעון.
אחרת ניתן לקבל גם קיומם של חדי קרן בלתי נראים, דרקונים, גינים, אלים, יצורים מיתולוגיים,טענות של דתות אחרות ועוד.
זה לא אומר שדברים אלו לא קיימים אבל בהעדר ראייה לא ניתן לקבל את הטענה.

הפוסק האחרון הגיב לפני 10 חודשים

מדובר בבחור שהתקבל לתאטרון והקורונה הרסה לו את החלום, אז הוא החליט לעשות סרטון כדי להתפרסם.
העניין, שהרבה לא קולטים, שהרב הסנסיי שם יש לו כישורי משחק גדולים יותר מהבחור.

שי זילברשטיין הגיב לפני 10 חודשים

אני באמת לא מבין מה ההתרגשות מהסרטון. זו שאלה לפסיכיאטר ולא לפילוסוף. אני רק יכול לשתף שאני עובד סוציאלי שעובד עם נפגעי נפש (רובם חולי סכיזופרניה) וזה מראה שאפשר לראות מדי פעם. אחד האנשים שליוויתי גם כן היה “אחוז דיבוק” שהיה משתלט לו על הגוף, רק שזה היה תוקף אותו כשהפסיק לקחת כדורים נוגדי פסיכוזה. הוא הולך מדי פעם למקובלים שיעשו לו “תיקונים” ושאר עניינים (“הדיבוק” כמובן התחיל לבכות וכו’). כשהוא הוא הלך לרב חיים קנייבסקי שיגרש ממנו את הדיבוק הוא אמר לו “לך לפסיכיאטר”. יש לזה גם התייחסות בd.s.m בקטגוריה של סכיזופרניה.

יצחקוב הגיב לפני 10 חודשים

שי זילברשטיין מה הפשט שהאבא בוכה מזה שהילד שלו מעולם לא בכה?

שי זילברשטיין הגיב לפני 10 חודשים

יצחקוב, אני באמת לא מכיר את המקרה לפרטי פרטים, אבל לא נראה שזה סביר להגיע להסבר שיש נשמה חיצונית שהשתלטה על הילד לפני ששוללים הסברים יותר קרובים ומוכרים בפסיכיאטריה. יש תופעות נפשיות ממש מוזרות בנפש, אבל עדיין יש עוד אפשרויות להסביר את הנתונים לפני שמניחים כל מיני הנחות לא הכרחיות.
יש תיאורי מקרים בספרות הפסיכיאטרית של אנשים שפתאום איבדו כישורים מנטליים וגופניים בגלל רגש. למשל: אשה שלא הייתה מסוגלת לשתות מים בגלל חוויה קדומה מודחקת שמנעה זאת ממנה, או בן אדם שהיה מגמגם כשהיה צריך לבטא הברה שהזכירה לו את אביו. הנפש מאוד מפתיעה …

בחור הגיב לפני 10 חודשים

שי ממליץ לך לקרוא את הספר של הפסיכיאטר בריאן וייס “שורשים ושיעורים בזמן”

השאר תגובה