מוסר

מוש שאל לפני 6 שנים

שלום לרב, אשמח אם הרב יוכל לכתוב מה ההגדרה לשאלה מוסרית. השאלה שלי מתקשרת לדיון אחר פה. אני מבין שלשיטת הרב  השאלה אם יחסים לפני הנישואים מותרים או לא אינה שאלה מוסרית אלא דתית וכן שאלת ההומוסקסואליות. (דוגמאות רנדומליות)הרב כתב שהוא חושב שיש עובדות מוסריות ,אבל לא הצלחתי להבין למה הרב מתכוין. אני מבין שלכ"וע ברור שלרצוח אסור מה שלכאורה מעיד על עובדה מוסרית בדומה לעובדת קיומה של דלת הניצבת מול עינינו אבל בהיעדר הגדרה לשאלה מה היא בעיה מוסרית קשה לי להתמודד עם הטענה הזו.
תודה על הקדשת הזמן באתר

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 6 שנים

שלום. השאלה לא מובנת לי. הבאת דוגמאות ודי בכך כדי להראות שיש עובדות מוסריות. מה זה משנה מהי ההגדרה? אני לא יודע להציב גבול אפריורי ולהגדיר כללית שאלה מוסרית. גם הטענה שאין איסור מוסרי על יחסים לפני הנישואין יכולה להיות עובדה מוסרית.

מוש הגיב לפני 6 שנים

אשאל שאלה נוספת שאולי תעזור לי להבין . האם מחלוקת בין 2 אנשים או תרבויות בנוגע לשאלה מוסרית שומטת את הקרקע מתחת לטענה שמדובר בעובדה?

מיכי צוות הגיב לפני 6 שנים

ממש לא. יש מחלוקות גם על עובדות. אחד צודק והשני טועה (או שמדובר בשאלה שלגביה יש יותר מתשובה נכונה אחת). רק היום או אתמול עניתי על זה כאן בהרחבה:
https://mikyab.net/%D7%A9%D7%95%D7%AA/%D7%9E%D7%95%D7%A1%D7%A8-%D7%90%D7%95%D7%91%D7%99%D7%A7%D7%98%D7%99%D7%91%D7%99/

מוש הגיב לפני 6 שנים

טוב,נראה לי שלא הבנתי משהו אפילו יותר בסיסי בדברי הרב. כשהרב מדבר על עובדה מוסרית למה הוא מתכוין? 2 בני אדם או 2 תרבויות יכולים לדעת על המציאות בדיוק אותו דבר,ועדיין להכריע מוסרית בצורה שונה.
וכשהרב מדבר על יותר מתשובה אחת נכונה לבעיה מוסרית הוא גם מתכוין גם ל2 תשובות מנוגדות חזיתית?

מיכי צוות הגיב לפני 6 שנים

כן וכן. ראה בלינק בהודעה הקודמת.

השאר תגובה

Back to top button