משמעות

No one שאל לפני 5 שנים

שלום כבוד הרב קראתי מאמרים שלך שבהם אמרת שאלוקים הסתלק מעולמנו והוא לא מתערב בנעשה בו אלא לעיתים רחוקות מאוד ואמרת שזה אפילו לטובה כי הוא בעצם כבר סומך עלינו שאנחנו יודעים איך לחיות בעולם גם בלעדיו ומה שנשאר לנו זה בעצם רק התורה שלנו שמכתיבה לנו חוקים שהוא רוצה שנקיים לפי הטענה הזאת חייב ליהיות שלעולם הזה יש משמעות לבן אדם לחיות בעצמו בלי אלוקים הבעיה שלי בזה שאני בשונה מן רוב העולם לא מוצא משמעות בעולם הזה אני לא מוצא ענין  במה שיש לעולם להציע לי ואם לפי טענתך אין פה בעולם איזהשהו רוחניות מסוימת כמו קרבת אלוקים הוא לא היה בורא אותי ככה

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 5 שנים

אני חושב שהמסקנה שהסקת מדבריי לא נכונה. המשמעות של החיים קשורה לאלוקים ולתורה, אבל היא לא זוקקת מעורבות אקטיבית שלו בעולם. הוא רק מספר לנו מה לעשות כדי לתת לחיים ולעולם משמעות. קרבת אלוקים אינה באה לידי ביטוי באינטראקציה איתו אלא בהתקרבות אליו.
אגב, השאלה האם הוא מעורב או לא היא שאלה עובדתית ולכן עליך לגבש עמדה לגביה בלי קשר להשלכות (האם זה הופך את העולם/החיים למשמעותי או לא). יתר על כן, אם באמת הוא לא מעורב זה לא קשור למה שאני אומר או מה שאתה חש. אם חשובה לך תחושת קירבה – אז תחזיק בה. הקירבה בפועל היא שאלה שבעובדה.

השאר תגובה

Back to top button