"נחש" או פנחס?

שו"תקטגוריה: כללי"נחש" או פנחס?
יאיר שאל לפני 3 שנים

לאחרונה שלח לי חבר הודעת ווצאפ מהקבוצה של התואר שלו. באחת האוניברסיטאות בארץ, התגלו כמה רמאים שהעתיקו. בעקבות כך יכול להיות שהם יסולקו על ידי המוסד שבו לומדים, ואולי גם אף מוסד אחר לא יקבל אותם. הרמאים התגלו בעקבות מכתב אנונימי שכתב אחד מחברי כיתתם לאוניברסיטה, שבו הלשין על חבריו שרימו. הדבר יצר כאוס רב בתוך הקבוצה, ואחד מהסטודנטים כתב באריכות כמה מעשה זה היה מעשה "נחשי" לא מוסרי. 
רציתי לשמוע את דעתך הרב מיכי. האם לדעתך אסור להלשין על אנשים שמרמים בתואר, או שמא זה מותר ואף ראוי?
תודה רבה.

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 3 שנים

נדמה לי שזה מעשה נכון (אני קצת מתלבט כי זו נורמה מקובלת והשאלה למה דווקא הם צריכים לשלם מחיר רק כי אני מכיר אותם). אבל עדיף קודם להזהיר אותם כדי למנוע את המעשה מעיקרא. שלא יעתיקו או שיוותרו על תוצאת המבחן ויעשו שוב את הקורס.

mikyab צוות הגיב לפני 3 שנים

ואולי הכי טוב להקים קבוצת מלשינים אנונימיים, שאף אחד לא יודע מי הם, ואז כולם ייזהרו מהעתקות שמא יראה אותם מישהו מהקבוצה.

אחמד אבו נאג'מה הגיב לפני 3 שנים

כל מי שתאב לראות אנשים נדפקים שילך למשטרה טיסה לתפוס נהגים שנוהגים עם יד אחת על ההגה ולתת להם דו"ח כי זה לא חוקי, כנ"ל ליצור כל מי נובע על הכתיב השמאלי, ומי שלי נעים לו לגלות את הפרצוף המרושע שלו שיורים אפליקציית מלשינון, וימלא את תאוותו, בהצלחה.
על זה נאמר קנאים ימותו, או פשוט יחיו וידפקו ת'אחרים.

אורן הגיב לפני 3 שנים

בקשר לשאלה הזו, אם יש לי קרוב משפחה שנודע לי שהוא מעלים מיסים, האם נכון להלשין עליו לרשויות המס?

mikyab צוות הגיב לפני 3 שנים

אני חושב שלא. נוהג העולם הוא לחפף במסים. אם מדובר בסכומים גדולים, יש להזהירו קודם (אפשר באופן אנונימי), לפני שהולכים לספר.

השאר תגובה

Back to top button