עקיצה של המערכת

שו"תקטגוריה: מוסרעקיצה של המערכת
הראל שאל לפני 3 שנים

שלום הרב,
יש הרבה סיטואציות שאפשר "לעקוץ" את המערכת הגדולה, ברמות שונות. זה יכול להיות הרבה דברים, החל בפטור זקן לדתיים למרות שאני לא מתגלח רק כי אני מתעצל, יכול להיות שימוש בציוד של החברה שאני עובד בה לצרכים אישיים למרות שזה לא מה שמצופה ממני, או שעושים מבחן אמון לכיתה האם להעתיק או לא(כנראה שיש הבדל בין הדוגמאות, אבל האווירה שמתווספת לסיטואציות נראית לי דומה).
מה חושב הרב?
תודה

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 3 שנים

זו שאלה כללית ואי אפשר לענות עליה באופן כללי וגורף. כל מקרה לגופו. מבחינת הכללים הצבאיים, אני לא חושב שהנדנודים המשמעתיים של הצבא הם כל כך קדושים, ולכן תחמון קטן מדי פעם אינו נורא בעיניי. רק לשים לב לחילול השם, ולכעס של חבריך החילונים על שימוש בעקרונות דתיים כדי לקבל פריבילגיות.
שימוש בציוד של החברה לצרכים אישיים זה גזל. העתקה במבחן אמון בכיתה היא מעילה באמון ולא ראוי לעשות זאת.

הראל הגיב לפני 3 שנים

אך לכאורה בכל המקרים מדובר על "גוף גדול" או מערכת שאני נמצא בה, עם הערכים שלה, שסומכים עלי לשמור עליהם. אז למה בצבא החוקים האלו לא קדושים ובאקדמיה כן?

מיכי הגיב לפני 3 שנים

הכל הוסבר.

י.ד. הגיב לפני 3 שנים

לפעמים החברה נותנת ציוד בשביל צרכים פרטיים כמו מדפסת, מכונת צילום ופקס (הם מעדיפים שתתן להם יותר שעות בעבודה ולא תצא מהחברה מוקדם בשביל אותם צרכים).

י.ד. הגיב לפני 3 שנים

לכן יש לפעמים גם חדרי כושר ופינות פךייסטיישן בחברות הייטק.

למה לעקוץ? תנו דבש! הגיב לפני 3 שנים

בס"ד ער"ה תשפ"א

למה לעקוץ? תלמדו מאיתנו. אנחנו עוקצות רק כשאין ברירה. כל חיינו מוקדשים לתת דבש מתוק וטעים, שארץ ישראל זבה אותו ושהתורה נמשלה אליו. אל תעקצו, תנו דבש מתוק!.

בברכת שנה טובה ומתוקה, דבורה'לה.

השאר תגובה

Back to top button