קואליציית הזוועות

שו"תקואליציית הזוועות
ר שאל לפני 2 חודשים

הרב כתב כשהוקמה הקואליציה שזו אמנם קואליציית זוועה אבל האופוזיציה היסטרית מידי ולהערכתו לא יהיו הבדלים דרמטיים מידי ברמה הפרקטית.
הרב עדיין חושב כך?
 

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 2 חודשים

אתה מערבב כמה אמירות שלי שאחין קשר ביניהן. כתבתי שזו קואליציית זוועה בגלל מעשיה ולא בגלל אישות השרים. לכן כשאני אומר קואליציית זוועה אני אומר שהם יעשו מעשי זוועה. והם אכן עושים. ההיסטריה שעעליה דיברתי היא החשש מהתמוטטות הדמוקרטיה. לדעתי אין חשש ממשי לכך.
האמירה שלא יהיה הבדלים דרמטיים בין קואליציות שונות נאמרה מזמן על עצם ההבדל בין ימין לשמאל. לטענתי לא היו הבדלים משמעותיים בתחום המדיני ביטחוני ובתחום הכלכלי, ולכן טענתי שזו טעות להתמקד בנושאים הללו כששוקלים למי לבחור. ואכן אין הבדלים, פרט לכך שהממשלה הנוכחית שמאלנית מאד. בהחלט צפיתי הבדלים בתחומי דת ומדינה והם אכן מתממשים. כך שבינתיים תחזיותיי מתממשות היטב. יותר מדיי טוב לצערי. יש רק חריג אחד שאותו לא צפיתי. קואליציית הזוועה לא רק פוגעת בחברה וביחסי דת ומדינה (שזה היה צפוי) אלא גם לא מתפקדת ביטחונית ומדינית וכלכלית, וכמעט בשום תחום אחר. ניתן לראות זאת היטב ממש היום.

א הגיב לפני 2 חודשים

בטור 511 (19/10/22 לא ממש מזמן) בתגובה לשאלה הבאה:
למה לדעתך אם אצביע לציונות הדתית וכתוצאה מכך תקום ממשלת ימין,
לא יתקיימו הדברים העיקריים.
בנוגע לביבי אני מסכים, אבל למה לא נכון להתפשר בנושאים המשניים של דת מדינה וחברה, בתמורה לשינויים במערכת המשפט ובביטחון ?
ענה הרב כך:
הסברתי. לדעתי לא יהיו שינויים כאלה, לא במערכת המשפט ולא בביטחון. יש לנו ניסיון ארוך שנים שמראה זאת בבירור.
ובתגובה לשאלה הבאה:
לפי ההיגיון הזה, למי שאכפת משינוי מערכת המשפט בהחלט כדאי להצביע לאחת ממפלגות הימין (ליכוד, סמוטריץ' או שקד). זה חשוב, זה אפשרי (החרדים לא יתנגדו לשינוי, ונתניהו שפעם בלם אותו כבר לא יעשה את זה. יכול להיות שזה יהיה משיקולים אישיים אבל את מי זה מעניין). ויש הבדל עצום בנושא זה בין שמאל ליברלי לימין שמרני.
ענה הרב כך:
הבעיה שימים שמרני זו לא הקואליציה של ביבי. ליברמן וסער רוצים שינוי כזה לא פחות, והם ממש לא שמאל. וחוצמזה, איני מסכים שיהיה הבדל ביחס למערכת המשפט. מה שהיה הוא שיהיה, כמו בקדנציות הקודמות.
מסקנה:
ישפוט הקורא הישר

מיכי צוות הגיב לפני 2 חודשים

אכן, ביחס למערכת המשפט הייתה לי הפתעה לעומת העבר והציפיות. אם כי גם זה טרם קרה.

השאר תגובה

Back to top button