שיקום עזה

שו"תקטגוריה: כללישיקום עזה
אורן שאל לפני 2 שבועות

שלום הרב,
שמעתי את ד"ר דן שיפטן טוען שיש להימנע מסיוע בשיקום עזה כדי שהיא תשמש תמרור אזהרה לכל מי שינסה להתעסק איתנו. מצד שני, חשבתי שדווקא תנאי מחיה ירודים מובילים אנשים לטרור אולי, וניתן לקנות אותם בזול לביצוע פיגועי טרור.
מה דעתך?

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 2 שבועות

אני בטח חושב שזה לא מעשי, אבל לדעתי גם לא נכון. אם יש שם טרור צא ותילחם ותשמיד אותו. אם זה לא טרור אז מגיע להם חיים נורמליים. במישור התועלתני, סביר שאם תהיה מצוקה נצחית זה יעודד טרור, למרות שהשפעת המצוקה על הטרור היא עניין לא חד משמעי. אבל במצב כזה אין לי ספק שיהיה עידוד גדול לטרור, שהרי אין להם מה להפסיד. הרעיון היחיד שיכול לעבוד (וגם זה לא בטוח) הוא מקל וגזר. רק מקל או רק גזר אלו טקטיקות כושלות.

mikyab צוות הגיב לפני 2 שבועות

אם הכוונה לא להשאיר את התושבים בלי שום אפשרות לחיות אלא להשאיר את עזה שוממה מיושביה זה עניין אחר. לזה אני לגמרי מסכים, רק שזה לא נראה לי מעשי.

ניר הגיב לפני 2 שבועות

סליחה אבל מקל וגזר לא עוזר לחלוטין מול טרור פונדמנטליסטי.
הרי זה בדיוק מה שישראל עשתה כל השנים האחרונות להגדיל לעזתים את מרחב הדייג, להגדיל את מכסת הפועלים שנכנסים לארץ וכו.. מתוך הבנה שזה יגרום לחמאס לאבד כדאיות בפעולות טרור נגדנו והוכח לצערנו שזה לא עוזר מול עם שרוצה לרצוח אותך בכל מחיר. הגדלת הפועלים למעשה הגבירה את הטרור בכך שנתנה להם מודיעין טוב לפני הטבח. מקווה שנפיק לקחים אחרי הטבח הנורא שחווינו.

דוד ש. הגיב לפני 2 שבועות

ניר
אני חושב שעד היום המקל היה גבעול יבש והגזר, גזר גמדי.
אם תהיה בעזה שליטה בטחונית וטרור יטופל מיידית ביד קשה ונטרול מוחלט (עד היום בעיקר דרכו לחמאס על האצבעות) ומנגד יוקמו בתי ספר (עם פיקוח על התכנים) מקומות עבודה וכו' ויהיה לייף סטייל שאפשר ושווה לשאוף אליו…
כולי האי ואולי. אבל אם זה מעשי, כבר אין מה להפסיד אם ננסה

השאר תגובה

Back to top button