ההלכה כפנומן אנושי

שו"תקטגוריה: מטא הלכהההלכה כפנומן אנושי
רועי שאל לפני 2 חודשים

הרב הנושא הזה של הלכה וכל הבעיות הפניומיות שבו עושה לי בעיות כמו בעיית פירוש התורה על ידי חז"ל מי אמר שהאמת אצלם(אני מובן לטענה "שלא תסור" אבל מי טוען שלא תסור שצריך להקשיב לגדולי הדור באותו דור הם עצמם קבעו שזה צווי ומי טען שאולי הכוונה של התורה שונה ואז כל הפנומן הזה נופל לפח לכאורה) וכן גם השתרשרות איך זה בעצם עבד האם מה שכתב רבי זה גם מה שמשה צווה או שזה משהו אחר וכמובן גם בעיית התלמוד מה הייתה מטרתו הראשונית לפרש דברי רבי או בעצם להתאים את התורה לזמנם ואני באמת רוצה לעבוד את ה' אני רק חייב להוריד ממני את השאלות הלאה, קיצר אני ממש מבולבל ממש אשמח אם תפנה אותי למאמרים מסוימים שיוכלו לעזור לי וכולי.
ובכל מקרה רציתי ממש להודות לך ולהגיד לך שאתה באמת עושה עבודת קודש וכל המכניזם הזה שבנית לעזור לאנשים בכל מיני בעיות אינו דבר מובן מאליו בכל ובאמת מודה לך מקרב לב.

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 2 חודשים

לא בטוח שהבנתי את השאלה. אתה טוען שהסמכות של חכמים גם היא המצאה שלהם? על כך נשאלתי בעבר, וטענתי שזה יוצא מסברא. אי אפשר להשאיר מערכת נורמטיבית בלי סמכות. המצב שלנו כיום הוא כזה (אין סנהדרין וסמוכים), ותראה לאן זה מוביל. אגב, בכל מערכת יש  קודקוד שקובע את הסמכויות שלו עצמו (הכנסת, ביהמ"ש). אין דרך להימלט מזה.
בשמחה.

השאר תגובה

Back to top button