מה דעתך בנוגע לדברים הנאמרים בסרטון הזה?

שו"תקטגוריה: אמונהמה דעתך בנוגע לדברים הנאמרים בסרטון הזה?
ב שאל לפני 3 שנים

מה דעתך בנוגע לדברים הנאמרים בסרטון הזה? 
איך אפשר להרגיע את האישה לאחר מכן, מה אפשר לומר?

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 3 שנים

לא צריך להרגיע שום אישה. פשוט צריך להבין שזה נאמר ברבות אחרת ואין לזה שום משמעות היום. צריך להרגיע את הגברים והאחרים שלוקחים אמירות כאלה ברצינות (כמו גם אמירות אגדיות בכלל). גם אצל חז"ל יתכן שכשנבין את הקונטקסט האמירה הזאת תישמע פחות נוראית, אבל כאמור אין צורך לזה.
איך תרגיע את אלו ששייכים לחברה החילונית שדגלה עד לפני לא הרבה זמן בעבדות ובחוסר זכות בחירה לנשים? או ששללה את הומוסקסקואליות? יש שינויים תרבותיים בכל חברה, דתית או חילונית. אלו לא אמירות שבאו מהקב"ה אלא מבני אדם. גם המבקרים וגם המתגוננים שייכים לכת השוטים והרשעים, במיון של הרמב"ם בהקדמת פירושו לפרק חלק (שלוש כתות ביחס לאגדות).

ק הגיב לפני 3 שנים

האם הרב ראה את הסרטון?
הרוב זה הבאת מקורות של כל מיני רבנים למינהם, לא כל כך דברי חז"ל.

אולי הרב שליט"א יוסיף מאמרון נוסף כנגד igod? שם בשונות.
להבנתי הם התחילו במתקפה חדשה, כי כבר מלפני שלושה שבועות הם התחילו להעלות סרטונים, ובתקופה האחרונה ממש (ימים/שבועיים?) התחילו לפרסם אותם. כבר יש להם כ250 אלף צפיות לסרטונים הללו.

מיכי הגיב לפני 3 שנים

הסרטון הזה של igod?

ק הגיב לפני 3 שנים

אלא מה…
חשבת של י' ידען? הכופרים לא מתים רק מתחלפים.
לא מזמן הם עשו גיוס כספים גדול באמריקה, אם זה מעניין אותך אחפש קישור, שם הם דיברו לאוונגליסטים – שבא"י לא חסר כסף לאנשים, אלא רק חסר "הבשורה", ועל כל אדם שתורם 50$ כמדמוני, הם יגיעו ל5000! יהודים.
כי הישראלים נמצאים המון במדיה, כמעט יותר מכל מדינה אחרת. והמדיה זה המגרש למסיין אותם.

רציונלי(יחסית)-לק הגיב לפני 3 שנים

מי שמתנצר בגלל סירטונים מטופשים ביוטיוב.צר לי להגיד.הוא לא אדם שהשכל חזק אצלו ומאמרים שכלתניים ברמה גבוה כמו של מיכי לא יעזרו בדבר
יהודי צלוב שיבטיח להם כרטיס כניסה לגן עדן או ברסלבים שיטיפו להם שהפאות שהם יגדלו יעזרו לרבי נחמן למשוך אותם לגן עדן ואפילו שרלטניות ברמה הכי נמוכה של כתות הודיות שמציעות לך לרקוד על שפת הים.למלמל שירי אהבה לאלים הודים .ובאותה מידה תפילה לחייזרים-הם יקנו הכל.
לאוכלוסיות כאלו אולי מה שיעזור זה טיעונים ירודים ודמגוגים על איך שנוצרים רצחו 2000 שנה יהודים והרצאה מרגשת עד דמעות בהידברות של הרב יצחק יפנגר על זה שאבא שבשמיים מחכה לך

Gil הגיב לפני 3 שנים

רציונלי. הבעיה לא בהתנצרות אלא בהשנאת הדת, יציאה בשאלה וגרוע מכך; מניעת חילוני לרצות לשוב בתשובה. הסרטונים האלו חזקים מאד והשפעתם אינה ניתנת לערעור.זה מדאיג. אבל זה מה יש

. הגיב לפני 3 שנים

גיל, לכן צריך להחזיר להם בתרגיל. אולי תוכל לעזור?

רציונלי(יחסית) הגיב לפני 3 שנים

לגיל
א היציאה בשאלה לא נגרמת מסירטונים מטופשים כאלה או אחרים(אהע"פ שיש להם תרומה הם לא הסיבה העיקרית)ואין דרך ממש למנוע תופעה המונית כזו.כי היא נגרמת בד"כ או מתחושות קיומיות של אני לא מתחבר וכדומה.שאז מאוד קשה לענות על זה כי מי שפורק מעליו עול לא בגלל חיפוש האמת.ולא מתוך קושיות מסיומות.אלא סתם כי לא בא לו.אי אפשר ממש לשכנע אותו בצורה רציונלית למשהו(ודאי שאפשר להפנות לכול מיני טכניקות חסידיות שהם הרבה פעמים גירסה יהודית דתית להעצמה אישית ומימוש עצמי אך לא אל כולם זה מדבר.והרבה רואים שמדובר בחיקוי של נהתנות חילונית .

רציונלי(יחסית) הגיב לפני 3 שנים

..ואם העניין הוא קושיות מוסריות על הדת או החברה הדתית גם לזה אין ממש תרופת קסם.בגלל שאין תמיד מענה הולם לקשיוות אלו הן פשוט אמיתיות.אם מישהו יגיד לך לדוגמא שהוא מתקשה לחזור בתשובה בגלל היחס לגוי אפשר כמובן להביא תירוצים על סיירות מובחרות.ספרים ועדיות של גרי צדק כמו אברהם לבני שיעידו מבחוץ כמה היהדות מקסימה ואוהבת אדם או להעלות את המאירי מהאוב.אך בסופו של יום.כשהגישה השלילית לגוי .לרוב הגוים כרובם.אכן מציוה במקורות מסיומים ולא איזוטרים בכלל בספרים.ובחלקים נרחבים מהחברה הדתית-חרדית זה לא יחזיק מים.כנ"ל לגבי מקורות שמדברים על עבדים נשים חילונים וכדומה

רציונלי(יחסית) הגיב לפני 3 שנים

ובכללי ליציאה בשאלה לא יכול להיות פיתרון נרחב על ידי מכירת ממתקים וסוכריות לציבור הרחב.שכן רובו לא כזה מטומטם.אלא על ידי הצגת התמונה השלמה.אף על פי דהסירטון הספציפי נגוע באנורכיזם ובוחר להציג דמיות של שולי שוליים .שחלקם כלל לא תלמידי חכמים לעניות דעתי אלא בעלי תשובה שהשתן עלה להם לראש כיוסי מזרחי.או רבנים שהם ממש לא מיינסטרים באף ציבור כמו אליעזר בלנדר .להגיד שהגישה לאישה לפי ראשונים מסיומים ולפי מקורות מסיומים הוא לא שלילי זו רמייה .הדרך הכי טובה זה פשוט להיות ישר אינטלקטואליות ולהגיד שיש ויש מקורות וששמירת מצוות לא אמורה בהכרח להיות זריקת השכל הישר וניטען לשמור קלה כבחמורה גם אם בנושאים עובדתיים מסיומים אתה חולק על גדולי הדורות של זמנים אחרים או חושב שדבריהם בתחום זה כבר שונים היום.

תם. הגיב לפני 3 שנים

הרב זמיר כהן בתגובה..
https://youtu.be/ef-Oq-3nn7A

שולייתא הגיב לפני 3 שנים

לא הבנתי מה התשובה אבל להלן טענותיו:
1. חז"ל אמרו שבינה יתרה ניתנה באישה. נשוי צריך להתייעץ עם רעייתו.
2. הסרטון הופק על ידי מיסיונרים.
3. למה הם לא הביאו את דברי חז"ל שמרוממים את "האישה". בלא אישה בלא ברכה.
4. בזוהר נישואין זה השלמה והתאחדות לאחד.
5. בתפיסה הנוצרית האישה היא השליח של השטן. הם יטיפו מוסר?
6. היהודים שרים כל שבת אשת חיל מספר משלי מהתנ"ך ("הברית הישנה").
7. בתנך יש פסוק "מצא אישה מצא טוב".
8. מנגד כתוב "מוצא אני מר ממוות" (פתרון הסתירה שהרבה פוטנציאל ויכול ללכת לשני כיוונים. אם עובדים עם אגו (מוצא "אני") אז נכשלים).
9. רב יוסף עמד מפני אימו כמפני שכינה.
10. הגרש"ז אויערבאך היה מתקן מראהו לפני כניסה לביתו.
11. גדולי ישראל רוממו את הנשים. בזכות נשים צדקניות נגאלו ממצרים. וגם עתידים להיגאל.
12. חגי הגאולה סביב נשים. חנוכה (יהודית). פורים (אסתר). פסח וסוכות (נשים צדקניות).
12. חלק מהקטעים בסרטון המיסיונרי מוצאים מהקשרם.

יש סוף לפתגם הגיב לפני 3 שנים

בקהלת נאמר בסתם על האישה 'מצא אשה מצב ויפק רצון מה', וכן נאמר 'ראה חיים עם אשה אשר אהבת כי היא חלק..', לעומת זאת 'מוצא אני מר ממות' נאמר על 'האשה אשר מצודים וחרמים לבה', היא האשה הזרה המנסה לפות את האדם לדבר עבירה.

הבחנה זו עושה שלמה המלך במשלי פרק ה, בה הוא מזהיר מהאשה הזרה השואפת להחטיא את האדם 'כי נפת תטפנה שפתי זרה וחלק משמן חכה ואחריתה כלענה… הרחק מעליה דרכך ואקרב א פתח ביתה…'.

לעומתה מורה שלמה: 'יהי מקרך ברוך ושמח מאשת נעורך, אילת אהבים ויעלת חן דדיה ירו בכל עת באהבת תשגה תמיד, ולמה תשגה בני בזרה ותחבק חק נכריה…'.

אצל הנוצרים לא היתה הבחנה כזאת. הם פסלו כל אישה כמעוררת את היצר המיני, ולכן דרשו מכמריהם הינזרות מחיי אישות ונישואין. על 'משיחם' מספר ה'און גליון' שביזה אף אל אימו כשבאה אליו בזמן שהתוועד עם תלמידיו, ואמר לה: מה לך אישה…'

לעומת זאת האיש הישראלי מונחה ע"י חז"ל שהוקש כבודם ומוראם של אביו ואמו, אביו המלמדו תורה ואמו ה'משדלתו בדברים' ומחנכת אותו לחיי תורה ומצוות ומידות טובות.,

עד שאחד התנאים שאימו התפעלה על הכבוד שעשה לה כשנפסקה רצועת מנעלה והוא שם את ידו מתחת רגלה כדי שתלך עליה, וחבריו אמרו שלא הגיע אפילו לחצי כבוד שאמרה תורה

ומי שהורגל כך לכבד את אימו – ייקל עליו לקיים באשתו 'אוהבה כגופו ומכבדה יותר מגופו' (יבמות סב) ולהתייעץ איתה בכל מילי דביתא (ב"מ נט), כיעקב אבינו שכשהמלאך ציוהו לשוב לא"י – קרא לנשיו וביקש את הסכמתן.

אצל יהודים שומרי תורה ומצוות – נמצאים הבי והילדים בראש מעייניהם. לא פלא שהאישה שחלקה מרכזי בחינוך הילדים ובקביעת צביונו של הבית כבי יהודי נאמן מלא תורה וחסד – נכבדת מאד בעיני בעלה, ככתוב ב'אשת חיל': 'קמו בניה ויאשרוה בעלה ויהללה'.

בברכה, ש"צ

השאר תגובה

Back to top button