מצוות אהבת הגר

שו”תקטגוריה: הלכהמצוות אהבת הגר
רציונלי (יחסית) שאל לפני 2 חודשים

יש לי שאלה סתם בשביל הפילפול .
האם מצוות אהבת הגר .מחייבת את כל היהודים שומרי המצוות לגבי כל סוגי הגרים?אם לדוגמא אני יהודי שצמוד מאוד חזק לשיטת הרב ש\”ך.ובא אליי גר חפיפניק המצוות?.מין מסורתי פלוס כזה .שומר שבת משתדל לשמור נידה .ומתפלל 3 פעמים ביום .האם יש עליי חובה לאהוב אותו ולקרב אותו?הרי לפי החשיבה הלמדנית שלי .שדוגלת בלהגות בתורה יום וליל .אותו אדם סה\”כ רחוק אלפי שנות אור מתקיים חיי תורה ומצוות כמו שצריך. ובסופו של יום?יתכן שהצטרפותן גורמת ליותר נזק מאשר תועלת כללית. האם מצוות אהבת הגר חלה כלפיי אותו גר?וזה יכול להיות גם להיפך כמובן .אם אני צמוד חזק מאוד לתורת הרא\”ה קוק .מבחינתי הצטרפות של גר חרדי לעם ישראל .יכולה לעכב את תהליך הגאולה בהרבה מובנים 
ובכללי.איך מיישבים בין השיטה שאומרת שקשים גרים לישראל כספחת.שיש לחשוד ברובם טרבין מהם חוזרים לסורם .ומצד שני .יש את הדין ההלכתי שגם גר שחזר לסורו  הוא יהודי לכל דבר ואבדתו אבידה עלמה שאצטרך לנהוג בכבוד כלפי אדם שעושה נזק רוחני וסטה מהדרך .ואף נקרא ספחת?
 

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 2 חודשים

מבחינה הלכתית מצוות אהבת הגר לא קשורה להתנהגותו של הגר. אנחנו לא דורשים טעמא דקרא. לכן יש חובה גמורה לאהוב כל גר. במקביל אתה יכול כמובן להתנגד לדרכו ולגנות אותו על התנהגותו בפועל, ואפילו לשנוא אותו אם הוא רשע לדעתך.
בספר השלישי בסדרת לוגיקה תלמודית הבהרתי באר היטב את המשמעות של יחסים שונים מאספקטים שונים לאותו אדם. אבל הדבר פשוט גם בלי לדקדק בו יותר מדיי. יש גם כאן באתר טורים (29-30) על הערכה מורכבת של אנשים.

השאר תגובה