גר

בס”ד
שלום הרב,
רציתי לשאול שאלה שהיא קצת מסובכת בהינתן לכך שיש לי המון ידע שחסר על הפרטים במקרה, ולכן דווקא בעקבות זה אני חושב שראוי לשאול.
יש לנו בבית מעין עוזרת בית פעם בשבוע~ שגם מבשלת לעיתים, והיא במקורה הייתה גויה אבל התגיירה ובעקבות כך כל המשפחה הלכה לביה”ס דתלי”ם. האבא הוא יהודי במקור והוא אכן נהיה דתי בעקבות הגיור וגם חלקים מילדיו אכן דתיים. והילדים הקטנים אינני יודע מספיק.
העניין הוא שלפי מה שנשמע, היא כבר די הפסיקה להיות דתיה, לא יודע אם מחללת שבת בהפרסיא אבל נניח לא צמה בימים הקדושים שעברו עלינו. לעומת השנים הראשונות (נניח 4 שנים אם לא יותר) שעוד קיימה יותר מצוות, תמיד זה לא היה נראה כהכי הרבה במיוחד, אבל לכל הפחות כמו מסורתי פלוס או דתי חלש.
אם ככה, האם ראוי לחשוש לבישול עכו”ם?
כמובן שההשלכות לכך הם די חמורות… וגם לשאר הילדים שעוד יוולדו לה. וגם אני לא בטוח האם כדאי לברר יותר פרטים…
תאורתית אולי כדאי לסמוך פה על קולת הרמ”א בשעת הדחק לגבי כך שבבית תמיד מחטים באש.

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני שנה 1

אם היא התגיירה כדין היא יהודייה כשרה. זה שהיא מחליטה לנטוש את מחויבותה למצוות לא מבטל את הגיור אלא הופך אותה לעבריינית. לפי התיאור שנתת כאן אין שום מקום לחשש. היא יהודייה לגמרי.

א"א"ל הגיב לפני שנה 1

אוקיי תודה רבה,
עובדתית היא הייתה נשואה ועם משפחה, אז ברור לכאורה מדוע היא התגיירה, אבל אני מניח שזה קשור לפולמוס הרגיל על הגיורים בזמננו.
לכן התכוונתי שאחרי כמה שנים זה מעיד על ההלך רוח המקורי..

רציונלי(יחסית) הגיב לפני שנה 1

אם היא קיבלה את המצוות מתוך אמונה ומחיובות.אפילו שלכתחילה זה בא מאינטרס אנכי .וכפרה או התפקרה אח”כ אני חושב שלכל השיטות היא יהודייה .אפילו אם בדיעבד.

אם היא מההתחלה לא האמינה כלל אלא עשתה את המצוות כאקט של התקבלות חברתית לחיק המשפחה-
זה בעייתי .אבל לא ניתן לבדוק זאות

השאר תגובה