הורמונים לילדים

שו"תהורמונים לילדים
סיני ועוקר שאל לפני 3 שנים

אני מצרף בזה פוסט שזעזע אותי. ממליץ לקרוא, למרות שהסגנון קצת מרגיז, כי תסכולה הוא תסכולם של רבים.
בכל מקרה לאהבת הקיצור, אמלק (אני מסכם את דבריה, ומוסיף מדילי בסוגרים מרובעים):
רקע
באתר mako התפרסם מקרה של ילד שהחליט בגיל 5 שהוא בת, והוריו מגדלים אותו כטרנסג'נדר.
 
טענה א
האשמה בצביעות – מזדעזעים כשילדות בנות 15 מקיימות יחסי מין בהסכמה (ובתכנון – הן זייפו ת.ז) עם כדורגלנים, אבל לא מזדעזעים כשמתעסקים בשינויים גופניים בילד בן 9, בעלי השפעות קשות. [מגיגול שטחי, לא יודע מה במקרה הזה, אבל באמריקה נפוץ שנותנים לילדים כאלה puberty blockers, שזה חומרים שמעכבים את ההתפתחות המינית בגיל ההתבגרות]. לאמר – לילד יש סמכות להחליט לבצע שינויים גופניים מרחיקי לכת, אבל לא עם מי לשכב.

טענה ב
יש שתי אפשרויות – או שמין קשור למגדר או שלא. אם כן – אז המגדר של הילד הוא המין שאיתו הוא נולד, ואל תתערבו. אם לא – אז הוא יכול להיות "בת" (מגדרית) גם בלי להיות בת (פיזית), כי לפיזיולוגיה אין קשר אמיתי לתפיסה המגדרית, ושוב אל תתערבו.

שאר הטענות
פחות מעניינות בעיני, כי הן סובבות סביב האם זה "טבעי" או לא, ואיך זה משפיע על סיכויי רביה.
מה דעתך על טענות א וב? ובכלל, על הזכות של הורים לגדל ילד בהתאם ל"נטייתו" (אני אפילו לא בטוח שהמילה הזו שייכת כאן – לשחק בברביות לא באמת אומר משהו על זהות).
אומץ, זה אכן מה שנדרש עכשיו, ומיד!

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 3 שנים

יש אכן חוסר עקביות בכמה וכמה נושאים כאלה. אבל צריך להיזהר מערבובים. מי אמר לך שיש מי שמזועזע מזה ולא מזה? אתה מתרשם כללית מהמצב בחברה אבל זה לא מספיק כדי להצביע על סתירה. אני חושב שרוב האנשים שאני מכיר לא מסכימים להחלטה לעשות ניתוח לשינוי מין בגיל חמש.
לטענה ב איני מסכים. אלו משחקי מילים בעלמא. הילד רוצה את הניתוח. תקרא לזה איך שאתה רוצה. השאלה היחיד היא האם לאפשר לו את מה שהוא רוצה או לא. אין כאן שום חוסר עקביות.

השאר תגובה

Back to top button