הטיעון האבלוציוני נגד נטורליזם

שו”תקטגוריה: אמונההטיעון האבלוציוני נגד נטורליזם
גולד שאל לפני חודש 1

לאחרונה נתקלתי בטיעון אבלוציוני נגד נטורליזם של אלווין פלנטינגה שטוען שאמונה הן בנטורליזם והן באבלוציה יחד הוא לא רציונלי. אם הבנתי נכון הטענה שלו הוא כך.
אם מאמינים שהאבולוציה גורמת למתאימים ביותר לשרוד אז זה כולל גם את המוח שלנו שהתפתח במשך שנים עד למוח המוצלח שלנו ולכן יכול להיות שהמוח שלנו הוא לא יותר אמין אלא יותר מתאים ומועיל להישרדות ולכן אם מאמינים גם בנטורליזם שהמציאות הטבעית הוא היחידה שקיימת ואין כאן התערבות של ישות על טבעית אז אי אפשר לסמוך על המוח שמה שהוא מלמד אותנו על המציאות הוא אמין כי יכול להיות שכל מה שהוא גורם לנו לתפוס ולחשוב וכל היכולות הקוגנטיביות הנובעות ממנה הם רק כאלו שתורמות להישרדות. ואם אי אפשר לסמוך על המוח כמקור מידע אמין אז האמונה עצמה בנטורליזם ובאבלוציה כבר לא אמינה מאותו סיבה הנ”ל ולכן הם לא רציונליים.
יש לך משהו להגיד על כך?
 
כאן יש לך את הטיעון במפורט
https://www.bethinking.org/atheism/an-evolutionary-argument-against-naturalism

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני חודש 1

בהחלט יש לי. אני לגמרי מסכים, וגם הבאתי את הטיעון הזה בכמה מקומות.

פאפאגיו הגיב לפני חודש 1

רק אני לא מבין מדוע זה טיעון נגד האבולוציה, מקסימום א”א לסמוך על שכלינו וחושינו לקבוע מהו מקור הבריאה, אך עדגין זה לא אומר שאלוקים הוא המקור?
ומלבד זאת עדיין יתכן שהחושים הינם נכונים גם אין זה לא היה חייב להיות הבכרח כך?

mikyab צוות הגיב לפני חודש 1

הוא לא כתב שזה טיעון נגד האבולוציה. קרא שוב. זהו טיעון ‘חושף’, כפי שהגדרתי בטורים האחרונים ובשיחה הרביעית במצוי הראשון. אם אתה חושב שחושיך אמינים אתה במובלע מאמין באלוהים. אתה יכול כמובן לא לחשוב שהם אמינים ולא להאמין בו.

השאר תגובה

Back to top button