הצניעות בצבא

שו"תקטגוריה: כלליהצניעות בצבא
פ שאל לפני 7 שנים

מה הרב חושב על האירועים האחרונים? האם צה\"ל אכן מנסה להצר את צעדיהם של הדתיים בצבא? האם באמת אסור לשרת בגדוד משותף (כמו שפסקו הרבנים הליברלים במכתב)? מה עושים כדי לתקן את המצב? והאם הרב מעודד שירות נשים בצבא? 

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 7 שנים

איני יודע מהם האירועים האחרונים.
אני לא חושב שצה""ל מנסה להצר את צעדיהם של הדתיים. אנ כן חושב שהוא נכנע לאחרים שחלקם בעי אג'נדה ליברלית מופרזת וחלקם אכן מנסים להצר את צעדי הדתיים.
אין לי עמדה לגבי גדוד משותף כי אני לא יודע איך בדיוק זה הולך.
אני לא מעודד שירות נשים בצבא, אם כי איני חושב שיש בזה ממש איסור. לדעתי יש אפשרות לתרום לא פחות ואולי יותר בשירות לאומי ואין סיבה אמיתית לנשים להתגייס. להתרשמותי הצבא גם לא באמת צריך את כוח האדם הזה. עיקר מטרת גיוס הנשים היא שוויון ולא הצורך הצבאי.
אני לא חושב שיש דרך לתקן את המצב. כל אחד צריך לשקול את שיקוליו, ואם מישהו חושב שאינו מוכן לשרת בגדוד מעורב שיסרב לעשות זאת. אם רב חושב שאסור שיאסור על חניכיו. אין שום צורך להתרשם מהנזיפות האוטומטיות מיפי הנפש. אם יהיו מספיק כאלה, הצבא יצטרך לשקול האם הצר שווה בנזק או לא. מדובר בלחצים נגד לחצים, ובניגוד לתדמית בציבור, בדרך כלל הציבור הדתי לאומי לא מפעיל לחצים על הצבא אלא נכנע באופן גורף לכל אורך החזית, ולכן תמיד מפסיד ותמיד מופלה למרות תרומתו. החיילים הללו חייבים לשמוע שירת נשים ולשרת בגדודים מעורבים, מה שלא יעלה על דעת אף אחד לדרוש מחיילים חרדים. כך גם לגבי כשרות ושאר דברים. מי שלוקחים אותו כמובן מאליו מטבע הדברים לא מתחשבים בו. מי שלא מוכן לשבור כלים לעולם לא יגיע להישגים.

מני הגיב לפני 7 שנים

סליחה שזה לא כל כך קשור, אבל נמאס מההגדרות. מה זה ציבור דתי לאומי?! למה לאמץ הגדרות סוציולגיות חסרות משמעות. מי צריך את המחיצות הדמיוניות האלה? לדתיים לאומיים יש שלחן ערוך שונה?! כל אחד יעשה מה שהוא מבין שה' דורש ממנו או מצפונו מורה לו בלי קשר להשתיכות מגזרית. כולנו על הרצף ובעולם האמת עליונים למטה ותחתונים למעלה..

השאר תגובה

Back to top button