מח''א

שו"תמח''א
ויינגרטן שאל לפני 2 שבועות

על פי פרסומים מפקד חיל האוויר שלנו באופן חריג כבר תקף פעמיים (!) בעזה, הוא ולא מלאך, הוא ולא שרף, הוא ולא שליח, הוא ולא אחר.
מכרים מחיל האוויר, אנשים ישרים, טענו לפני הדיון בהאג שהאווירה בטייסות היא אווירת חשש מסנקציות למיניהן, שחייבה נתינת גיבוי מלמעלה עקב ריבוי הנבלות מעבר לגבול, ריבוי שלא היה כמוהו. האלוף מיד פעל, בין היתר על מנת לשדר לחבר'ה שהם אינם שכירי חרב, ואינם נשלחים למשימות שהוא עצמו לא היה מוכן לבצע.
האם זה לא סימן שהגזמנו עם ההרג? עד כ"כ שצדקת הדרך מיטשטשת בעקבות המספרים?
מה גם שאנו רואים שככל שהצבא מצליח יותר, העזתים מתים יותר, העולם בולם יותר, החמאס משתקם יותר. האם לא הגיע זמן להבין שהדרך הצבאית לא תביא ניצחון (בישראל, בכל מקום אחר זו אחלה דרך לניצחון…)?
 

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 2 שבועות

לא מצליח לחבר כאן שתי מילים למשהו שאני מבין. איך טיסת מפקד החיל אומרת שהגזמנו? היכן אתה רואה שמידת הפגיעה וההרס מזיקה? בקיצור, הודעה הזויה.

וינגרטן הגיב לפני 2 שבועות

מעולם לא הייתה כמות הרוגים בעזה כמו במלחמה הזאת. טייסים מסויימים מתחילים להתלבט האם להפציץ מטרות שייגבו מחיר של אוכלוסייה (גם לפי עדויות של לוחמים), פחד מפני אימת הדין (האג). מפקד החיל הנערץ, יוצא לגיחות בעצמו, בין היתר כדי לומר לחבר'ה שעל אף החשש מכמות הבלתי מעורבים שמתים, הפקודות שהם מקבלים חוקיות/מוסריות למהדרין, ובמידה ולא-גם הוא מבצע את אותן פעולות שהם מבצעים ויישא בהשלכות, אני איתכם באותה סירה.

בקשר לתהייה השנייה, אני חושב שכולנו רואים שככל שצה"ל משיג יותר הישגים כך יורדת התמיכה הבינלאומית בישראל. ואף מחלקת המדינה של ארה"ב כבר 'מזהירה' את ישראל מפני פעולה ברפיח שעלולה להיות אסון לחיי אדם.
https://www.google.com/amp/s/www.israelhayom.co.il/news/geopolitics/article/15239967%3famp=1
אז שאלתי האם זה לא סימן שהדרך הצבאי. לא תביא לנו את הניצחון המיוחל?

איזה באסה. כעת אני רואה שכל זה כבר נכתב בהודעתי הראשונה ובכל זאת לא היה ברור…. אעפ"כ אשאיר את זה כאן באופטימיות 🙂

mikyab צוות הגיב לפני שבוע 1

אין לי דרך לענות על זה כי אין לי נתונים. כבתי כבר שלהערכתי, בלי קשר לאמריקאים ולמח"א ספק אם נשיג את מיטוט החמאס, ובטח שלא את זה עם השבת החטופים.

ישי הגיב לפני שבוע 1

הדרך המדינית ודאי לא תביא ניצחון מיוחל, הסיכון הרבה יותר מדי גבוה. והאופציה הצבאית כנראה כן תחסל את השלטון של חמאס בעזה.

וינגרטן הגיב לפני שבוע 1

אך כנראה האופציה הצבאית תתנהל כך שמחמת אימת הדין ההאגגי אנחנו ניזהר מלפגוע בערבים על חשבון חיי חיילים. העולם רואה באזרחים שם אנשים טובי לב וישרי דרך. מכאן זה נראה שאין לנו סיכוי לפעול שם בלי אבידות רבות לכוחותינו.

השאר תגובה

Back to top button