סיום המלחמה תמורת החזרת החטופים

שו"תסיום המלחמה תמורת החזרת החטופים
ל שאל לפני חודש 1

האם הרב בעד העסקה הזאת? מרגיש שאם נמשיך בלחימה, המלחמה בסוף לא תשיג אף אחת מיעדיה אז אולי עדיף לסיים אותה ולקבל את כל השבויים?
 
 

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני חודש 1

שאלה לא מוגדרת. השאלה איזו עסקה? אני בספק האם תיתכן עסקה כלשהי, אלא אם יתחייבו לחמאס להפסיק לגמרי ולתמיד את הלחימה, ואת זה אי אפשר להבטיח. אולי אפשר לעשות עסקה כלשהי על חלק מהחטופים אבל בטח לא על כולם. לחמאס יש  מנהיגות אינטליגנטית, לא כמו זו שלנו.

ל הגיב לפני חודש 1

למה ההנהגה שלנו לא אינטליגנטית? שהיא לא הגדירה מטרות ריאליות, ולמעשה סותרות? או כי היו לה הזדמנויות לחתום על הסכם שחרור חטופים והיא פספסה? איך היה כדאי לנהוג אחרת?

mikyab צוות הגיב לפני חודש 1

קודם כל מפני שרואים שמדובר באנשים לא אינטליגנטיים. שנית, מפני שניהול העניין אינו אינטליגנטי, מהסיבות שפירטת. אם כי כאן ייתכן שהם משקרים במודע כדי להשיג מטרות. נגיד אומרים שישמידו את החמאס בלי שהם מתכוונים לזה רק כדי ליצור לחץ להוציא מהם את השבויים. אבל זה לא נראה כך, ואני גם לא חושב שהם יצליחו.
גם ההתנהלות הצבאית לא נעשית בצורה שמקדמת אותנו למטרות שהוגדרו. כרגע נטשו את צפון הרצועה והחמאס והתושבים חוזרים לשם. לא נראה שיש להם מדיניות סדורה מה רוצים להשיג וטקטיקה סדורה כיצד להשיג זאת.

השאר תגובה

Back to top button