איסור הצבת דוכני תפילין

שו”תקטגוריה: כלליאיסור הצבת דוכני תפילין
א שאל לפני 2 חודשים

שלום הרב
מה דעתך על החלטת עיריית תל אביב לאסור על הצבת דוכני תפילין ליד בתי ספר? 

האם יש מקום להחלטה מכיוון שמדובר בילדים שאין להם דעת עדיין ואין מקום להשפעות מהסוג הזה עליהם? 
האם זה דומה להצבת פרסומות לאוכל לא כשר ליד חדר חרדי?
 

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 2 חודשים

אני מסכים לגמרי להחלטה הזאת. בהחלט דומה.

מיכאל הגיב לפני 2 חודשים

לא הבנתי למה הרב מסכים עם ההחלטה הזו?
אתה לא רואה את הניסיון הנואש של החברה האלה שם להפוך את מדינת היהודים למדינה ככול העמים? ההחלטה הזו היא רק ביטוי אחד מיני רבים למגמה הזו.
כל סממן יהודי מרעיד אותם. הכל הם מוכנים לקבל ו”להכיל” בשם הפלורליזם וחופש החירות אבל כשזה מגיע לערכי היסוד שלנו כעם נחשפת דמותם האמתית הפנטית.
וכל זה כדי להביא את אירופה וארה”ב לכאן. לטשטש את הזהות שלנו. אז נכון שהילדים האלה “אין להם דעת עדיין” אבל למה אתה נותן יד לניתוקם משורשיהם?? אתה מנסה להיות עקבי ושיטתי אבל לפעמים אתה מתעלם מהנזק המשני שהדבר גורם.
כוונתי היא שגם אם לגופו של עניין העמדת הדוכנים היא מעשה בעל השפעה על מוחותיהם של הילדים ואין בכך צדק, אני עדיין חושב שמאחר וההחלטה הזו היא חלק ממערך שלם שמטרתו היא עקירת כל סממן יהודי במדינתנו תוך כוונה לאבד במכוון כל קשר לזהות היהודית שלנו הדבר מצריך תגובה נרחבת יותר, ולצדד בהחלטה במנותק מההקשר הכללי זה לא נכון.

mikyab צוות הגיב לפני 2 חודשים

השאלה אינה המוטיבציה של האנשים אלא מדיניות שוויונית במדינה דמוקרטית. זכותו של כל הורה לשלוח את ילדו לחינוך שהוא חפץ בו ושלא יטיפו לו ליד או במסגרת ביה”ס. בדיוק כמו שאתה לא היית רוצה הטפה רפורמית ליד ביה”ס של ילדיך. וגם רפורמיות היא יהדות לפי הרבה אנשים.

רועי הגיב לפני 2 חודשים

האם הרב מסכים עם האמירה שזו באמת המגמה של האנשים שם? שמדינת ישראל תהייה ככל מדינת העולם?

mikyab צוות הגיב לפני 2 חודשים

מסכים, אבל לא לניסוח המזימתי. אכן מדובר באנשים שלפי השקפתם אין חשיבות ליהדות ולכן המדינה כפי שהם רוצים אותה היא בעלת אופי חילוני. הם לא רשעים שזוממים לרדוף מישהו, אלא זו באמת תהשקפתם.

השאר תגובה