בטח ישמח אותך: התגלה מהו מותר האדם מן הבהמה‎

שו”תקטגוריה: כלליבטח ישמח אותך: התגלה מהו מותר האדם מן הבהמה‎
נ' שאל לפני 11 חודשים

השאר תגובה

1 Answers
מיכי צוות ענה לפני 11 חודשים

למען האמת, ממש במקרה היום בנסיעה שמעתי את הראיון איתו והוא דווקא דיבר טוב ומתון באופן מפתיע. ופתאום הוא הגיע לאנלוגיה המשעשעת הזאת, מה שכמובן הפך לכותרת הראיון.
אני באמת לא מבין איך יצורים אינטליגנטיים מצליחים להנפיץ טיעונים כאלה. למה הם לא יכולים לומר שההלכה אוסרת וזהו. נדמה לי שאת זה כולם יבינו, גם אם לא יקבלו. זה מקרה פרטי של הטיעון מן הטבעיות. מכריזים שהומוסקסואליות אינה  טבעית וזה נראה לאנשים טיעון מנצח. הנה, הראינו גם לאלה שלא מחויבים להלכה שזה לא בסדר. המתנגדים כמובן מיד מתקוממים ומסבירים שזה כן טבעי (ובמובלע מקבלים את ההנחה שמה שטבעי הוא הראוי והנכון). אף אחד כמובן לא טורח לתת קריטריון ולהגדיר מהו טבעי, ולשאול האם להיות בגובה שני מטר זה טבעי ראוי/לא ראוי. ולמה לכל הרוחות מה שטבעי הוא נכון ומה שלא לא. גם לדבר לשון הרע זה מאד טבעי. באמת טיעון אינפנטילי שחוזר כל כך הרבה בדיונים הללו, שזה מדהים. 

נ' הגיב לפני 11 חודשים

דוקא אין אף חיה שמדברת לשהר. ויהי האדם לרוח ממללא לשהר. מאידך גם אין אף חיה שמניחה תפילין.

מיכי צוות הגיב לפני 11 חודשים

מזכיר לי את סיפור הכבשה של אמנון יצחק, שחביב עליי טובא. הרב מתעורר בבוקר מוקדם ושוחט כבש מכסה אותו בטלית ברחוב העיר ומתחיל לבכות ולזעוק מרה על הצדיק שנפטר. תושבי העיר רואים את הרב ומצטרפים לנהי וללוויה. כשמורידים את ה”צדיק” לקבר והם רואים במי מדובר הם רוצים לצרף אליו את הרב. אבל הוא לא מתבלבל ומסביר להם: אתם תמיד אומרים לי שאינכם מבינים את תוכחותיי, שהרי אתם לא פוגעים באף אחד לא רוצחים ולא גונבים. גם הכבש לא פגע באף אחד ולא רצח ולא גנב (ולא דיבר לשון הרע). ודוק.

י.ג הגיב לפני 11 חודשים

אגב הרב שרלו אמר ביושרה שהבעייה היחידה שיש לו עם הומוסקסואליות היא הלכתית.

ואם בכבש עסקינן הגיב לפני 11 חודשים

בויקיפדיה ערך ‘הומוסקסואליות בבעלי חיים’ מבואר שה”ס קיימת באחוזים מסויימים אצל קופי שימפנזה ננסיים, קופות בונובו, פינגווינים, ברבורים שחורים, ברכיות, דולפיננים, ואף… כבשים!’

ואנן בדידן נקיים מצוות בוראנו ולא נלמד בזה מהכבשים, דבהדי כבשי… למה לן’ 🙂

בברכה, ש”צון, בעל הלצון, מצעירי הצאן

פשיטא הגיב לפני 10 חודשים

האם הרב לבנון רומז לכך שהחיבור בין שקד לבנט הוא כדרך הבהמות ולכן זה תקין, בניגוד לחיבור בין פרץ לבנט שלא כדרך הבהמות.

אזוהי דרך שיבור לו האדם שהיא תפארת לעושיה ותפארת לו מן האדם? דרך הבהמות.

וקשה קצת שכתוב “כל שוכב עם בהמה מות יומת” ומדוע בזה אין לנו ללמוד מהבהמות ששוכבות עם בהמות.

השאר תגובה