האם לעשות תואר בפילוסופיה או להתעשר באופן דרך ספרים ושיעורים עצמאית?

שו"תקטגוריה: פילוסופיההאם לעשות תואר בפילוסופיה או להתעשר באופן דרך ספרים ושיעורים עצמאית?
דורון שאל לפני 2 חודשים

שלום וברכה, אני מתכוון שנה הבאה לעשות תואר בפסיכולוגיה (אני יודע את ביקורתך על התחום אבל יש לי נטייה וכישרון חזקים אליו וגם אפשר להתפרנס ממנו יפה) ומתמטיקה (בסיס ריאלי יותר- אני מתכוון לנוע על הציר של פסיכולוגיה קוגנטיבית הסתברות וסטטיסיקה וכיו"ב) עכשיו בגלל שבשביל באמת להצליח בדברים האלה צריך שכל חד ובהיר, אני מתלבט כיצד להעשיר את עצמי פילוסופית האם לעשות תואר ולוותר על אחד מהתארים למרות שאיני מתכוון לעבוד בתחום הפילוסופיה בעתיד אלא זה יותר מסד לתחומים אחרים, או להעשיר את עצמי בצורה עצמאית, אני פונה אליך כי אתה פילוסוף גדול בעיניי למרות שעיסוקך האמיתי הוא בתור פיזיקאי ובפילוסופיה אתה אוטודידקט, האם אתה מרגיש שיש לך חוסרים מסוימים בחשיבה פילוסופית מאשר כאלו שאתה מכיר שעשו דוקטורט בפילוסופיה?
 
כל טוב

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 2 חודשים

אתה אתה רוצה לעשות זאת רק כדי להצליח יותר במתמטיקה ופסיכולוגיה, זה מיותר. להעשרה זה ודאי טוב. אבל אם זה רק להעשרה זה לא שווה לעשות תואר בשביל זה. אפשר גם לקרוא לבד.
ברור שיש לי חוסרים, לא רק בגלל שלא עשיתי תואר בזה אלא גם בגלל שלא עסקתי בזה לפרנסתי (כחוקר). אבל אני לא מרגיש שזה מפריע לי. בפילוסופיה העיקר אינו הידע אלא המיומנות והניתוח, ובזה אני חש שאיני נופל מבעלי רקע מקצועי (ולפעמים יש אפילו יתרונות בחוסר הרקע). לכן אם אתה קורא מספיק חומרים מכל מיני כיוונים (כל אחד ונטיותיו) זה אמור להספיק. לעיסוק מקצועי אתה כמובן צריך לעבור בדרך הפורמלית.

דורון הגיב לפני 2 חודשים

תודה רבה, אגב סתם לדעת אם היו שואלים אותך באיזו אוניברסיטה בארץ לעשות תואר בפילוסופיה איפה היית ממליץ?

mikyab צוות הגיב לפני 2 חודשים

לא מספיק מכיר אבל לא חושב שזה מאד משנה.

השאר תגובה

Back to top button