המקרה המוזר של הכלב

שו"תקטגוריה: כלליהמקרה המוזר של הכלב
רונן שאל לפני 2 שנים

שלום רב מיכי 
כטבען של תופעות אינטרנטיות וחדשותיות, נדמה לי שהיבטים מסויימים מעניינו של מקרה ההתעללות בכלב בשבוע שעבר עברו מתחת לרדאר.

https://www.hashikma-batyam.co.il/news/27802/
https://www.maariv.co.il/news/law/Article-794409
https://www.maariv.co.il/news/israel/Article-794235
https://news.walla.co.il/item/3390875
מה אתה חושב כשאתה רואה את הסרטון ? 
אני מזהה קהל שכואב לו באמת, אך הכאב שלו חד צדדי.
(ככ הרבה בעלי חיים נרצחים ביום, וגם, למה דווקא רק כלב הוא קדוש ?) 
אני מזהה אדם שנכנס בלא רשות (כך נדמה) לביתו של אדם החשוד במעשה, כדי לעשות חסד עם הכלב של החשוד (מה המעמד החוקי של מישל וחבורתו בכלל ? ) ואם יש לו כזה – על אף שמציג עצמו כמי שמודע לחוק, נראה לרגעים כמאיים על אלן החשוד – בליווי עוד כמה אנשים גברתנים. 
אני מזהה אדם שהוא כעובדה קיימת טרם האירוע – אושיית רשת רצינית. אולי אחד שיש לו מה להרוויח כשמצליח \"לספק סחורה\" בזמן אמת. דבר שאכן העלה את קרנו ובטח הוסיף לו \"יוקרה\" אינטרנטית. 
אני מזהה ערסים משולחי רסן – בלתי מקצועיים בעליל, שמקללים ברקע ואף מאיימים על החשוד אע\"פ שמישל דאג (כפי הנראה) שלא ייגעו בו. ניתן לראות שהסרטון נחתך בדקה השלישית ולא ניתן לדעת בדיוק מה קרה בתווך בתוך.
אני רואה איש המום ומפוחד – אלן, שמיותר לציין שאיני חש כלפיו, אך מכול מקום נראה כמי שחושש לחייו מפני דמות שאינה בעלת סמכות רשמית. 
שלא יובן לא נכון, אני שמח מאוד שהכלב נלקח, ונראה שיהיה נכון  להניח, כי המשטרה לבד הייתה עושה עבודה  פחות מהירה ויעילה. ועדיין, הפריע לי שמישל וחבורתו לא מיהרו לצאת מהבית אחרי שלקחו את הכלב, על אף  שנראה כי מישל לפחות, אכן תכנן לעשות כך בתחילה.  
האין מדובר בלקיחה מסויימת של החוק לידיים ?  האין כאן  ניסיון להצטייר באופן הירואי ? האם אני מפריז לדעתך ? 
אשמח מאוד לדעת מה אתה חושב ועוד יותר מכך לשמוע תובנה מנקודת מבט רחבה – משפטית / מוסרית / חברתית  ככל שתמצא כזו.
תודה  
רונן 

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 2 שנים

לא ראיתי ולכן אין לי מחשבות לגביו.

א. הגיב לפני 2 שנים

רונן, מדובר פה בשניים שהם מהאשפה של החברה. הם מחפשים לגרוף הכרה וליקים ושיתופים בלי קשר למי ומה הם ולעברם. מי שלא קולט את זה במאית השנייה, אין לי אפילו איך להגיב לו ויש רבים מהם לפי ההכרה שהם מקבלים שם. מה זה אומר על החברה בישראל? זו שאלה וזה עלוב ודוחה. במקרה דנן, מדובר במקרה שמאחוריו סיפור ואפילו ייתכן מאד שזה מקרה פסיכיאטרי. מה שצריך לעשות צריך לעשות, אבל האם מסוג האנשים האלו? ואתה צודק לגמרי שהקהל הוא צבוע, מה חדש בזה? בתעשייה זה קורה יום יום, נו איפה ההפגנתיות של כולם? מתקבצים למטה אנשים שרוצים לעשות לו לינץ', אבל לך תדע כמה מהם אוכלים בשר מהתעשייה.

תם. הגיב לפני 2 שנים

פני הדור כפני הכלב

ישי הגיב לפני 2 שנים

א. הרב מיכי מחק את השאלה לגבי הקנגורו והמבול אז אני יגיד את דברי כאן. סליחה אם פגעתי בך בתגובתי האחרונה.

לא מחק (לישי -) הגיב לפני 2 שנים

לישי – שלום רב,

נראה לי שלא הרב מיכי מחק את הדיון על הקנגורו. פשוט כשהגיע הדיון על הכלב – הקנגורו נתן קפיצה וברח. כלבי הדינגו הם האוייב המסוכן ביותר של הקנגורים, וכשראה הקנגורו כלב – מיהר וקפץ מהאתר 🙂

בברכה, אבו ריגן

השאר תגובה

Back to top button