הנפצות בפייסבוק‎

שו”תקטגוריה: כלליהנפצות בפייסבוק‎
א' שאל לפני 3 שנים

שלום הרב,
ראיתי בפייסבוק שכותבים על הרב דברים לא לעניין בלשון המעטה(אפיקורס וכו) בתור מי שלמד אצלך תורה בשנה א זה צורם..
אתה מעוניין שנגיב להכפשות האלו?
(מהיכרותי עם הרב זה בטח לא מעניין אותך, אבל בכל זאת זה פוסט גדול עם המון מגיבים..)
נכתב בשם כמה תלמידים…

השאר תגובה

1 Answers
מיכי צוות ענה לפני 3 שנים

שלום א’.
זה באמת לא חשוב בעיניי. הדוברים אומרים את מה שהם חושבים (ואני מאמין שזה באמת מה שהם חושבים), וזה בעיניי לגמרי לגיטימי. אנ גם לא רואה בזה זלזול או פגיעה, שהרי הם באמת סבורים שאני כופר וסבורים שזה דיון חשוב ורלוונטי. אני חולק עליהם בשתי הנקודות אבל זו עמדתם ואין סיבה שלא יביעו אותה.
זוהי בעצם הגישה המקובלת שכנגדה אני יוצא, ואני לא חושב שיש לזה משמעות רבה לאנשים שעבורם אני כותב את דבריי. זהו שיח פנימי של מחנה שלגביו דבריי בין כה וכה לא רלוונטיים. אני רק מקווה שאלו פרפורי גסיסה של הגישה הזאת שהיתה שלטת עד ימינו (בתוך האורתודוקסיה). הם מנסים להציג את העמדות החדשות הללו (שלי) כמשהו שהוא מחוץ לאורתודוקסיה כדי לשמור על אחדות ואחידות המחנה, כי הם באמת מאמינים בזה. במציאות המחנה שמגדיר את עצמו כמחנה יישאר קבוצה שולית ולא רלוונטית שתמשיך בשיח הזה (שכאמור אני מאמין שהוא שיח כן מבחינתם) לצרכיה הפנימיים. זה אך צפוי והרשות נתונה.
לשאלתך, אין לי התנגדות שתביע/ו עמדה שם, אבל זה באמת לא חשוב לדעתי ובוודאי שאני לא מצפה שתעשו זאת. תעשו מה שתמצאו לנכון. ייתכן שאכתוב על כך פוסט באתר שלי.
הכל בסדר. אל חשש. אין צורך לקחת ללב וגם לא לכעוס. זו הבעת עמדה לגיטימית, והעמדה הזאת הרי קיימת אז מה יועיל אם לא יוכלו להביע אותה?! כך בדיוק מתנהל ויכוח, ואכן יש כאן ויכוח עמוק ומהותי. אני די שמח על כך שאני מעורר אותו ונוטל בו חלק, שהרי זו בדיוק מטרתי.
כל טוב,

השאר תגובה