העוגיה של הקרמבו‎

שו"תקטגוריה: כלליהעוגיה של הקרמבו‎
ש' שאל לפני 2 שנים

שלום,
אולי יעניין אותך להגיב לפוסט של יזם ההייטק המפורסם מתכנית "הכרישים" זוהר לבקוביץ'

השאר תגובה

1 Answers
מיכי צוות ענה לפני 2 שנים

מה יש להגיב לדמגוגיה המגוחכת הזאת?
פוק חזי בדיונים המעמיקים של גדולי מבקרי האמנות על האיכויות שיש בסרט פלוני או ציור מטופש אלמוני. על פרשני ספורט שעוסקים במהלכי כדורגל מתוחכמים (האם ההי צריך לכדרר ברגל שמאל או ימין), על השאלה האם פלוני גינה את אלמוני או שהוא רק רוצה לרשת את תפקידו ודבריו הוצאו מהקשרם וכו'. זה מה שמחזיק את רוב הדיון הציבורי והתקשורת כיום, ושצרכני הזבל הזה יירדו על דיונים הלכתיים לגבי ברכת הקרמבו זה באמת שיא השיאים. כנראה מדובר באיכויות שרק לומדי ליבה מבינים.

 

ש' הגיב לפני 2 שנים

לא יודע אם הוא אישית מצרכני הזבל. מכל מקום אולי אפשר להגיב לו עניינית, בפרט כי הוא נחשב אושיה בעולם המשקיעים וכו' וזה יכול לעורר עניין

מיכי צוות הגיב לפני 2 שנים

זה לא קשור לשאלה האם הוא עצמו מצרכני הזבל. כשבאה ביקורת מכיוון חילוני לכיוון דתי היא מניחה השוואה בין החברות. כששואלים איזו חברה עוסקת בדברים פחות חשובים, דומני שעיקר הביקורת צריך להיות מופנה לחבריו צרכני "האח הגדול", "הישרדות" ו"מסטר שף".

אבי הגיב לפני 2 שנים

היי, עד מאסטר שף. יש גבול. 🙂

בר גיורא הגיב לפני 2 שנים

אם אתה מודה שההלכה היא בידור ברמת האח הגדול אז הכל טוב. מה ההבדל בין האח הגדול לשאר סוגי הבידור (אוכל ספורט מוזיקה)? לא כל אחד כל הזמן עוסק במדע תיאורטי. אבל עיסוק ברצינות תהומית בשטויות ההלכתיות מותר או אסור לעשות מלאכה בשבת מותר או אסור לאכול בכיפור הוא עיסוק פשוט מצחיק. משוגעים! בקשקושים עוסקים בקלות ראש כדי להתבדר.

והנפקותות לברכת הקרמבו הגיב לפני 2 שנים

יש נפק"מ לברכת הקרמבו בין התוכניות השונות:

לפי 'האח הגדול' עיקר הקרמבו הוא הקרם שהוא החלק הגדול; לעומת זאת לפי 'הישרדות' הביסקויט הוא עיקר, שעל ידו יכול הקרם לשרוד ולעמוד בביטחה. ולפי ה'מאסטר שף' – יש לשאול את היצרן, מה הוא רואה לעיקר, וכמדומה שלפי היצרן הקרם עיקר שהרי נקרא 'קרמבו'.

בברכת מיתוק הדינין בדיני המיתוקין', מנשה פיש"ל הלוי זוכמיר

השאר תגובה

Back to top button