למה ראשי העם לא פועלים בצורה רציונלית?

שו”תקטגוריה: כללילמה ראשי העם לא פועלים בצורה רציונלית?
y שאל לפני 4 שבועות

הנה התבשרנו ש”בכל הנוגע למדיניות התגובה לשיגורי רקטות עתידיים מעזה לעבר שטחי ישראל, חותר הרמטכ”ל לשינוי המשוואה. כוכבי הציג בפני אלופי המטכ”ל גישה לפיה באופן חד-משמעי אסור להגיב כמו בעבר, ויש לנצל את הישגי המבצע כדי להתחיל בשינוי התגובה. בראייתו, על כל שיגור רקטות צריך יהיה לפנות מבנה ברצועת עזה עם תשתית טרור, ולהשמידו – גם במחיר גרירת צה”ל והאזור ליום קרב.”.
למה לכל הרוחות צריך לעבור חמישה סבבים בעזה ועשרים שנה של טילים כדי להבין מה שכל ילד יכול לומר מכוח ההגיון שלו?!
אפשר כמובן לומר שהמנהיגים הם טיפשים (זה נכון אולי לרגב ואוחנה) אבל זה בטח לא נכון לכל שרי הביטחון וראש הממשלה.
אולי יש לרב הסבר מלומד לתופעה הזו? אולי הם לא נותנים מספיק אמון במסקנות פשוטות שעולות מההגיון?! ולכן מעדיפים שקט לטווח קצר. זו ממש תעלומה בעיניי.

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 4 שבועות

זה מה שגם אני שאלתי לא פעם. אגב, אני שב וכותב את מה שכתבתי בטור הקודם, שבלי הגזר זה לא ילך. צריך מקל חזק וגזר בריא, ובוודאי לא לתת את הגזר כפרס על התפרעויות וסבבי ירי אלא על תקופת שקט ארוכה.
המדיניות של הממשלות וגופי הביטחון היא לקנות שקט לטווח הקצר. גם בגלל שאף אחד שם לא באמת מקדיש מחשבה רצינית לעניין (השוטף מאפיל על הכל), וגם בגלל שמה שמעניין אותם הוא הטווח הקצר ולא להסתבך. עד הבחירות הקרובות. זו מחלה של דמוקרטיות שמחליפות שלטון כל כמה שנים (ואצלנו, כמה חודשים). טווח הראיה של השלטון הוא הבחירות הקרובות וצעדים לטווח רחוק יותר לא ייעשו.

השאר תגובה