למה רואים ברב דרוקמן רב לגיטימי

שו"תקטגוריה: פילוסופיהלמה רואים ברב דרוקמן רב לגיטימי
שואל שאל לפני 2 שנים

שלום,
הבחירות שוב בפתח ובכל מקום שומעים את השם הרב דרוקמן וכן את \"מסע הישיבות\" בו עבר בהרבה ישיבות שבו קיבלו אותו \"בשירה וריקודים\" וכו\'.
אני באמת ובתמים שואל למה רואים בו רב לגיטימי אחרי 2 הפרשיות שהיו עם קופולביץ ומוטי אלון (בחיפוש בגוגל אפשר לראות את 2 הפרשיות).
למשל אחרי מוטי אלון, מתוך:https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4416952,00.html
פחות משבוע לאחר הרשעתו במעשים מגונים בכוח בקטין, זוֹכה הרב מרדכי אלון לגיבוי משמעותי מאחד הרבנים הבכירים ציונות הדתית. ל-ynet נודע כי הרב חיים דרוקמן, ממנהיגי הציבור הדתי-לאומי, הזמין את הרב המורשע ללמד תורה בישיבתו, \"אור עציון\", בשיעור שבועי שימסור לתלמידים. אתמול (א\') כבר התקיים השיעור הראשון לראשונה מאז הכרעת הדין בעניינו של אלון.
עם קופולוביץ למשל – 
מתוך – https://www.makorrishon.co.il/opinion/98343/
הפעם המידע הגיע גם לרב דרוקמן, שנשא אז בתפקיד יו\"ר מרכז יב\"ע. מיד כשנודע לו על החשדות נסע הרב דרוקמן לביתו של הרב קופולוביץ בירושלים והודיע לו על סיום תפקידו כראש ישיבה. עם זאת, הרב דרוקמן לא פנה למשטרה כדי להגיש תלונה, ועל כך הוא ספג ביקורת ציבורית עזה. לימים הסביר שלא ידע באותם ימים שמחובתו לפנות למשטרה, מכיוון שחובת הפנייה לא הייתה אז בתודעה הציבורית. \"אילו הייתי יודע שחלה עליי חובה לפנות למשטרה\", אמר הרב דרוקמן, \"ודאי שהייתי עושה זאת\".
לגבי שניהם למשל מתוך –

\"הרב דרוקמן הכשיל את הציבור ואפשר פגיעות חמורות\" פרופ\' יחיאל בר אילן מאוני\' תל אביב, מספר על אזהרותיו כבר לפני 36 שנה נגד הרב קופולוביץ\', ומאשים את הרב דרוקמן שכשל אז וגם בפרשיית הרב אלון. טור דעה
איך אפשר לכבד רב שלמשל עם אלון ממש תמך בו? הרי אם זה לא רוע טהור לתמוך בפדופיל אז זה סוג של חוסר מודעות כל כך נורא, מטורף ומנותק מהעולם שאי אפשר לכבד רב עם כזה חוסר מודעות.
אני לא שואל מתוך קנטור או משהו, אני רואה את עצמי כירא שמים וכו\', פשוט אם הוא נחשב לגיטימי, עובדה שמזמינים אותו לישיבות, מכבדים אותו, לא אומרים באופן מפורש שהוא לא לגיטימי, אז זה גם אומר על כל מי שלא עושה את הדברים הנ\"ל שגם הוא במובן מסויים לא לגיטימי.
 

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 2 שנים

יש לי עוד כמה שאלות לגביו. עליך לשאול זאת את מי שנותן לו יחס כזה. ראה למשל טור 271.

צוק הגיב לפני 2 שנים

איזה עוד שאלות אם אפשר לדעת

השאר תגובה

Back to top button