ספרי מתמטיקה ופיזיקה למתחילים

שו”תקטגוריה: כלליספרי מתמטיקה ופיזיקה למתחילים
דויד בלום שאל לפני 7 חודשים

שלום! האם תוכל בבקשה להמליץ לי על ספרים בפיזיקה ובמתמטיקה? סיימתי תיכון לפני מספר שנים ואני עומד לקבל החלטה מה ללמוד באוניברסיטה, וברצוני לבדוק האם אני עדיין מתחבר למקצועות הללו כמו שהייתי בתיכון.. תודה רבה!!. 

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 7 חודשים

שלום רב. אני לא חושב שהדרך הנכונה היא לקרוא ספרי מתמטיקה ופיזיקה. אם אהבת את זה אין סיבה להניח שכעת אינך אוהב. אמנם התיכון שונה מהאוניברסיטה בתוכן ובצורת הלימוד, ועדיין ניתן להבין שם את נטיותיך. לדעתי לא תלמד יותר מקריאה עכשווית של חומר כזה או אחר.
 

אתולוגיקה הגיב לפני 7 חודשים

חיבת המתמטיקה והפיזיקה בתיכון היא אינדקציה ראשונית שתאהב את הנושאים האלו גם ברמה העל-תיכונית. זה עדיין בהחלט רחוק מספיק מוודאות על מנת להצדיק לפחות הצצה בספרי לימוד אקדמיים.

אני לא מכיר ספרי פיזיקה טובים בעברית ואלו שאני מכיר באנגלית בדרך כלל מניחים ידע מתמטי די רחב. אתמקד בספרי מתמטיקה, ומקווה שמישהו אחר יוכל להמליץ על ספרי פיזיקה טובים.

לאוניברסיטה הפתוחה יש ספרים מצוינים לדעתי על חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי ואלגברה לינארית. שמות הספרים הם:
– חשבון אינפיניטסימלי 1
– חשבון אינפיניטסימלי 2
– אלגברה לינארית 1
– אלגברה לינארית 2
לרוב, הספרים האלו נמכרים בכרכים המחולקים לפי “יחידות לימוד”. הם לפעמים זמינים בספריות לא-אקדמיות, אז מומלץ שתבדוק את הספריה המקומית שלך, כי הם לא זולים.

אפשרות חינמית לקבל הצצה אל הנושאים האלו היא הקורס המוצלם של הטכניון על חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי ואלגברה לינארית. יש מספר גרסאות שלו ששונות אחת מהשניה ברמת העומק המתמטי אליה הקורס נכנס, בהתאם לקהל היעד לו נועד הקורס. חפש “חדו”א טכניון” או “אלגברה לינארית טכניון” ביוטיוב ואולי תוסיף את השם של המרצה שהעביר את חלקם (לפחות את הקורסים בחדו”א), “צנזור”. זה יאפשר לך למצוא את הקורסים השונים. לא צפיתי בהם אף פעם, אבל חברים שלי תמיד המליצו.

מעבר לשני הנושאים האלו, חדו”א ואלגברה לינארית, אולי תימשך לנושאים כמו קומבינטוריקה ותורת הגרפים. לצערי, אני לא מכיר אף ספר בעברית עליהם ולא שמעתי מחברים שום דבר על הרצאות יוטיוב מומלצות. אני מזכיר את הנושא כדי שתדע שזה תחום מתמטי מרכזי שיעלה בלימודי תואר ראשון במתמטיקה שוב ושוב (ואולי גם בפיזיקה? אין לי מושג; התחום בהחלט רלוונטי בביולוגיה). כדאי שתנסה להציץ גם בו כדי לראות אם אתה מתחבר. שימוש מושכל בגוגל יעזור.

בהצלחה בכל אשר תבחר.

השאר תגובה