תחושה קיומית מוזרה וגרמי שמיים

שו”תתחושה קיומית מוזרה וגרמי שמיים
א. שאל לפני 10 חודשים

שלום.
א’. אנחנו חיים על כדור כחול, מרחף סביב כדור אש, ומוקף ע”י ירח ששולט באוקיינוסים. כוכבים, גלקסיות ומרחבים שחורים אינסופיים. ההסתכלות נעשית טבעית אצלי וככל שאני מסתכל על דברים אני לא יכול להיפטר מההרגשה שהקיום, הוא די מוזר. אני משתומם כאילו אני לא שייך לכל זה ועוד רגע צריך לקום מחלום שלהפתעתי הוא המציאות. האם זה קורה לך גם מדי פעם ואתה מוצא את עצמך מזדהה עם התחושות?  
ב’. האם יש לך עצה לגבי פחד (שגורם לתפקוד לא כ”כ בריא) מגרמי שמיים כמו גודלה של כוכב השמש וכך שהיא קרובה אלינו? ואם תאמר שזה בעיה פסיכולוגית כלשהי, אני לא כ”כ בטוח רק בזה כי אני מוצא את זה הגיוני. גם לא נחה דעתי שהבורא סמך אותנו לכוכב כזה. יש לי תמיהה קשה על זה. 

תודה. 

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 10 חודשים

א. לא.
ב. אלו שאלות לפסיכולוג או פסיכיאטר.

gil הגיב לפני 10 חודשים

אני רק מבקש להציע שייתכן ולשואל יש נטיה מיסטית חזקה – פיכולוג יהרוג אותה. תתחיל לקרוא או תמשיך לקרוא טקסטים דתיים כמו “דלתות התודעה” של האקסלי ורבים אחרים – תפתח עוד ועוד – תוך זהירות נדרשת ובשילוב חבורה ומדריך – ואז תרתום בעז”ה את נטיותיך להיות אדם גדול, כמו יונג, מירצ’ה אליאדה, אריך נוימן בדורות האחרונים והלבדיל כענקי רוח בעולם התורני ואין כאן המקום לפורטם. לך בכוחך זה

השאר תגובה