בנט דתי ליברל

שו"תבנט דתי ליברל
דוד שאל לפני 10 חודשים

אהלן הרב מיכי לגבי מה שאתה אומר שיש ציבור גדול בישראל שהוא דתי ליברלי זה אכן נכון אבל חושבני שהציבור הזה לא באמת מעניינת אותו כל התפיסה הדתית ליברלית שאתה מייצג. הוא ליברל לא בגלל שהוא חושב שכך ראוי לנהוג מבחינה הלכתית ומנסה לעגן את זה בכל מיני חשבונות הלכתיים אלא הוא ליברל כי ככה הוא גדל וככה נוח לו .הדת הרבה הרבה פחות מעניינת אותו והוא מרכיב די שולי בחייו והוא לא טרוד משאלות הלכתיות למינהם כך שהציבור שהרב מדבר אליו שהוא גם ליברל אמיתי וגם דתי אמיתי הוא מאוד מצומצם ובנט בהחלט ייצג אותו (ההערכה שלי שהציבור הזה מייצג 6 מנדטים לא חושב שיותר מזה )
 

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 10 חודשים

כמה הערות:

  1. הלייטיות היא בין היתר תוצאה של השמרנות (באלוהים הזה הם לא מאמינים).
  2. גם אם יש לייטים כאלה, עדיין זה האלקטורט של הליברלים. למה שיצביעו למפלגות כמו הציונות-הדתית? אם הם לא רוצים כפייה ושמרנות דתית, גם אם זה בגלל חיפוף וחוסר איכפתיות, הם לא שייכים לשם.
  3. בנט ממש לא מייצג את הציבור הזה, אלא נישא על הסנטימנט שלו.
  4. ששה מנדטים זה חלק מאד גדול מתוך הציבור הדתי.
דוד הגיב לפני 10 חודשים

2.ודאי שלא יצביעו למפלגות כמו הציונות.הדתית הכוונה שלי הייתה שיצביעו לכחול לבן/תקווה חדשה/יש עתיד
1. השאלה היא למה הם לא מאמינים באלוהים הזה ? האם הם לא מאמינים בו בגלל שהוא סותר את הערכים הליברליים או בגלל שזה עיוות של הדת והרצון האלוהי
3. בנט לא מייצג את הציבור כמו שהרב אומר( שהרי אין לו אגנדה דתית ליברלית שמנסה לקדם)אבל הוא בהחלט חלק מהציבור הזה(במיוחד הציבור שאני מדבר אליו שהוא ליברלי בעיקר ודתי כך נהגנו)
4.ששה מנדטים זה בהחלט הרבה אבל מול הציבור שתומך בשמרנות דתית ( חרדלים ציונות דתית וחרדים וליכודניקים דתיים) שהוא בערך 25-30 מנדטים זה עדיין ציבור שהוא מיעוט

mikyab צוות הגיב לפני 10 חודשים

1. אה"נ. אבל במישור הזהות זו זהות נפרדת. לא טענתי כאן לטובת הקמת מפלגה דתית ליברלית אלא לטובת זהות דתית-ליברלית.
4. יש תודעה כוזבת שגורמת לאנשים (גם ציונים-דתיים וגם חרדים) לחשוב שהם שמרנים בעוד שהם ממש לא כאלה. ארחיב בזה בקרוב.

השאר תגובה

Back to top button