לא מצליח להתגבר אחרי אובדן

שו"תקטגוריה: כללילא מצליח להתגבר אחרי אובדן
דניאל שאל לפני 3 שנים

היי, אני לא מזמן חגגתי יום הולדת 17 ושהייתי בן 13 אבא שלי נפטר 
אחרי כמה זמן נכנסתי לדיכאונות, מחשבות אובדניות, כעס על אבא שלי ועל אלוקים
בעקבות כך הפסקתי לשמור שבת ופחות חושב שלאלוקים יש כוח 
 
שאני חושב על זה באופן כללי אני גם נכנס לעצבות כי אני כבר לא שומר ואני כן רוצה להיות בן אדם דתי אבל אני לא מוכן להמשיך הלאה לאחר האובדן כי אני מרגיש שהקב\"ה פגע בי באופן אישי 

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 3 שנים

שלום דניאל.
אני חושב שהתחושות שאתה מתאר מבוססות על הנחה לא נכונה. אתה מניח שהקב"ה הוא זה שעושה את כל מה שקורה כאן. לדעתי זו טעות. מה שקורה כאן נעשה על ידי הטבע או החלטות של אנשים.
השאלה למה הקב"ה יצר טבע שיש לו תוצאות כאלה היא שאלה טובה יותר, והצעתי לה תשובה למיטב הבנתי. ראה למשל כאן: https://mikyab.net/%D7%A9%D7%95%D7%AA/%D7%91%D7%A2%D7%9C%D7%99-%D7%97%D7%99%D7%99%D7%9D-%D7%98%D7%95%D7%A8%D7%A4%D7%99%D7%9D
הרחבתי בכל הדברים הללו בטרילוגיה שלי, בעיקר בספר השני. 

א. הגיב לפני 3 שנים

אהלן דניאל אחי. אני איבדתי אבא בגיל 10 וחצי אז הייתי בדתי לאומי, אחרי כמה שנים עברתי לחילוני ומשם זה השפיע על חזרה בתשובה לחרדים. הייתי דבוק בה' במסירות נפש עילאית. אבל מה שעברתי שם בעיניים הסומות שלי דאז, היה ההפך הגמור. עברתי שם מכות ודברים שהדעת לא סובלת מלספר ובכל זאת הייתי נאמן בדרך שלו. דרשתי אותו בכל לב להיות נאמן בדרכו על רצפה שיש בה דם, אבל הוא לא היה שם בכלל. אם זה התשובה שלו ליתומים – הכל עורבא פרח. אני לא בא להחליש אותך בדרך הדת, חשוב לי אחי שתהיה עם עיניים פקוחות בבחינת ה'חכם עיניו בראשו' על החיים. לפטירה של אבא יש השפעות פסיכולוגיות נרחבות על הבן וגם כאלו שהוא לא שם לב אליהם. צריך לשים לב אליהם. תלמד את הנושא אחי, תעשה שיחות אם צריך. דאגה בלב איש – ישחינה. כדאי לך לעשות את זה בטבע, יש את 'טבע-תרפיה'. הטבע מסתורי ומרפא. תתגבר ותתעלה. תהיה לוחם! לוחם אמתי נמדד בגבורה הפנימית שלו. איזהו גובר? הכובש. פנימה. ומושל ברוחו? מלוכד עיר. בהצלחה בדרך ושתדע רק טוב בחייך.

שולי הגיב לפני 3 שנים

נגעת בלבי א.. לא קראתי אותך נכון עד עכשיו.

בס"ד ערב שבת מברכין אב תש"פ

לדניאל – שלום רב,

קשה, קשה מאד למצוא את הדרך בעולם בלי תמיכתו עידודו והדרכתו הצמודה של האב. אך אביך לא השאיר אותך לבד בעולם. הוא הותיר בעולם נציג וממלא מקום – אותך!

מלבד תכונותיו של אביך המוטמעות ב-דנ"א הפיזי והרוחני של – הרי הספקת בשך שנים לראות את הנהגותיו הטובות, ואת דרכי ההתמודדות שפיתח עם קשיי החיים.

פסע בעקבותיו! שאל את עצמך בכל התלבטות בחיים: 'מה אבא היה אומר או עושה במצב זה?' וכך תמשיך הדרכתו ללוות בכל צעד שתעשה.

נשמתו של אביך צופה ממרומים ומצפה להצלחתך, והדרכתו תמשיך ללוותך בכל צעד ושעל. לך בכותו והצלח!

בברכה, ש"צ

השאר תגובה

Back to top button