ספקנות

אנונימי שאל לפני שנה 1

שלום הרב
בזמן האחרון נכנסה בי ספקנות בלתי נסבלת שאני לא מצליח להיפטר ממנה. כל טיעון רציונלי לא פוטר לי את המשבר באמונה. לא משנה מה אומרים לי התחושה שלי היא שהכופרים תמיד צודקים. מה שקרה לי זה שאני פשוט נרתע מלקרוא דברים של אפיקורסים(לדוגמה האתר של אליעד כהן, ספרים של יובל נח הררי) האם כדאי לי דווקא לקרוא את החומרים האלה או שזה לא טוב לי.
נ.ב. מדוע הרב לא משתמש בטיעון של הכוזרי על התגלות לעם שלם בתור הוכחה לאלוקים? ממה שראיתי את ההוכחה הזאת אנשים לא הצליחו לסתור(כמובן שזה קצת יותר מורכב מאיך שהצגתי את זה אבל אני מניח שהרב מכיר את הטענה לגמרי)

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני שנה 1

שלום רב.
לצערי, איני יודע מה לעשות עם ספקנות במישור הפסיכולוגי. אני עוסק בה במישור הפילוסופי.

P הגיב לפני שנה 1

באמת לצערך, הרב?
(כלומר, מעבר לזה שאין לך איך לעזור לשאול)

ע הגיב לפני שנה 1

תראה כבוד השואל, אליעד כהן הוא נראה במבט ראשון אדם מוכשר, אבל כשאתה קורא את הדברים שלו בנושאים שאתה גם מבין בהם, אתה יכול לראות שיש לו כנראה הבנה בהרבה נושאים אבל היא כנראה מאוד שטחית בכל נושא… אני לא יתפלא אם חלקים לא מעטים הוא פשוט מצטט מויקפדיה וכו’.
נ.ב אני מקווה שאתה לא מתקלקל מהאמירות ההזויות שלו לפרשנות שלו לר’ נחמן…

אני לא פסיכולוג, אבל אולי במקום ללכת ברצוא ושוב בין הטענות של המאמינים לכופרים, תעמיק קצת בטענות המאמינים? מרגיש לי שהרבה פעמים חלקים מן הטיעונים לראיות לגבי אלוהים נחלקים על סמך כל מיני הנחות יסוד בודדות, כך שאם תגבש את דעתך לגביהם, אין סיבה שתתרגש מטיעונים אחרים.. כי אתה פשוט לא מקבל את הנחותיהם.

השאר תגובה