האם יש בעיה לפרסם לכל מדינת ישראל בעל מוסך רמאי?

שו”תקטגוריה: מוסרהאם יש בעיה לפרסם לכל מדינת ישראל בעל מוסך רמאי?
יוני שאל לפני 10 חודשים

שלום,
ראיתי כאן:
https://www.facebook.com/watch/?v=667344670571354
קטע מהתכנית “יצאת צדיק” בו רואים בעל מוסך שלפי התכנית גנב כ-5000 שקל.
העניין הוא שבעל המוסך הוא אדם מבוגר, ובעצם “חשיפה” כזאת יכולה, אני לא יודע אם לכתוב “להרוס את חייו”, וזה לא “שיימינג” כי זה לא סתם, אבל בכל זאת… מבחינת פרנסה זה יכול לסגור לו את העסק אולי לחלוטין, מבחינת “השם הטוב” זה יכול גם, מבחינת משפחה וחברים זה גם יכול להרוס הרבה. אני למשל חושב שאם היה מתפרסם על חבר שלי שהוא ככה גונב, אני לא יודע אם הייתי ממשיך להיות חבר שלו. אז זה באחוז מאד מאד גבוה פוגע בתחומים שונים בחייו, פגיעה שיכולה לקחת שנים אם לא הרבה שנים לשקם, וגם זה לא בטוח. כלומר אולי זו פגיעה לכל החיים.
אני חושב שאם מישהו נפגע בכ5000 שקל מגיש תביעה במשטרה, אולי תאורטית ייכנס לכלא (אם כי קשה להאמין), אבל יהיה משפט, יקבל בחזרה את הכסף, אולי איזה פיצוי וזהו פחות או יותר (ולא יהיה את כל הפרסום העצום הזה).
וכאן זה בא עם הפרסום וכל מה שכזה פרסום עושה.
אז האם לפרסם כדי למנוע מעוד אנשים להפגע כלכלית (אני לא יודע אם יש דרכים אחרות בהן אפשר להפגע במקרה הזה) מצדיקה את ההרס העצום ואולי הטוטאלי והבלתי הפיך לעסק שלו ולעוד תחומים בחייו?
תודה רבה

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 10 חודשים

זה כבר נדון כאן. איני רואה שום בעיה עם זה. הוא אוכל את הדייסה שבישל, והאחרים ניצלים ממנו. להיפך, אלו שרק נענשים בבימ”ש ושמם לא מתפרסם זה בונוס לא מוצדק.

השאר תגובה