נשמה

אלמוני שאל לפני 3 חודשים

שלום וברכה לכבוד הרב.
קראתי את ספריך מדעי החופש ועוד [ויישר כח גדול עליהם] והבנתי שיש לנו  גם רובד של נשמה (או נפש). שאלתי היא איך איך ניתן לקרב זאת לשכל. הרי לא כל לידה ה’ בורא מחדש נשמה, זה כן תהליך טבעי. ואיך אפשר להבין שעל ידי חיבור שני חומרים גשמיים מתקבלת נשמה? האם גם במעבדה אפשר ליצור נשמה?
אני מסיים בתודה רבה על כל ספריך המחיים את נפשי.

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 3 חודשים

ראשית, החוויה הבלתי אמצעית שלנו היא שיש לנו נפש. לכן איני רואה מה צריך כאן לקרב אל השכל. להיפך, איני רואה איך לקרב אל השכל את המטריאליזם. זאת גם אם אינך מבין איך הנשמה נכנסת לגוף.
אבל אני גם לא רואה את הקושי שאתה מעלה. מה ההבדל בין ליצור נשמה לליצור עולם? איך הגעת למסקנה שלא סביר שהקב”ה יוצר נשמות? ואם אתה מתעקש שלא, מדוע לא להניח שיש מאגר נשמות מוכן מבריאת העולם (בקבלה מדברים על זה כך). \
במעבדה איני יודע איך יוצרים נשמה, ואני גם לא יודע איך יוצרים שם חתיכת חומר. במעבדה לא יוצרים שום דבר יש מאין. אבל זה לא סותר את האפשרות שאם נסתנז גוף שלם תיכנס לתוכו נשמה. לא בהכרח נשמה שאנחנו יצרנו. 
 

אלמוני הגיב לפני 3 חודשים

לא סביר שה’ יוצר נשמות במובן של יש מאין, כלומר בוודאי נתינת הנשמה בגוף היא מחוקי הטבע. ונמצאתי למד שאכן ישנו חוק טבע שככל שניצור גוף שלם תיכנס לתוכו מיד נשמה.
האם יש אינדיקציה מתי נכנסת הנשמה מבחינת שלבי העיבור?

השאר תגובה