פיטורי גלנט והמחאה

שו"תקטגוריה: כלליפיטורי גלנט והמחאה
אורן שאל לפני 2 חודשים

שלום הרב,
מה דעתך על ההתפתחויות האחרונות מאז פיטורי גלנט והחרפת המחאה. האם הפיטורים לגיטימיים? האם ניתן לפסול את הפיטורים מבחינה משפטית? בברכה,

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 2 חודשים

אינני משפטן, אבל דומני שלראש הממשלה יש זכות לפטר מי שלא נראה לו. הפה שמינה הוא הפה שמפטר. אבל כדאי לשאול משפטנים.
ברור שעניינית הפיטורין הללו הם שערורייה. שר הביטחון בא ומבטא עמדה באשר לתחום אחריותו. במקום לדון בזה, להסכים או לא, מפטרים אותו. כך לא מנהלים דיון ענייני. כך מיד תתקבל ההחלטה הראשונית של ראש הממשלה שכן אי אפשר להעלות טיעוני נגד.

מתנחל אבל עם שכל הגיב לפני 2 חודשים

נראה שביבי לא כשיר
הבנאדם נכנס לשגעון

גד הגיב לפני 2 חודשים

נו בחייכם, אל תיתממו. ככה זה בפוליטיקה, אתה לא יכול לצאת נגד ראש המפלגה שלך, ולהמשיך לכהן בממשלה שלו. ככה היה תמיד, כי ככה זה בפולטיקה, לא שזה דבר טוב, אבל ככה המשחק עובד. ואי אפשר לטעון ששר הביטחון רק מביע עמדה, עמדה לא מביעים במסיבת עיתונאים (אלא אם כן אתה רוצה שיפטרו אותך). יש משמעות גם למשמעת קואליציונית.

אזרח דואג הגיב לפני 2 חודשים

אם המופקד על הבטחון לא יכול להתריע על סכנה בטחונית קרובה וממשית שהוא רואה לנגד עיניו
לאן נגיע ?
רוסיה?
אפגניסטן?

גד הגיב לפני 2 חודשים

תסלח לי, אבל אתה אומר שטויות. שר הביטחון יכול להתריע, ותהיה בטוח שהוא גם התריע. אבל יש הבדל גדול, בין להתריע, ובין להכריז במסיבת עיתונאים שהוא ייפעל כנגד החלטת ראש הממשלה שלו. תאמר שזה הכרחי, שהוא חושב שזה מצב חירום שדורש שבירת כלים וכו וכו, סבבה לגמרי, אבל שלא יתפלא אם הוא מפוטר אחר כך, זה לגיטימי לגמרי

איתי הגיב לפני 2 חודשים

הוא לא הכריז שיפעל נגד החלטת ראש הממשלה. הוא בסה"כ קרא לעצירת החקיקה באופן פומבי, אפילו לא אמר שיצביע נגד. האם אי אפשר לדמיין מצב בו הוא התריע בפניו אישית על בעיות אמיתיות, ראה שאין כל התייחסות ואפילו זלזול במה שאמר, והרגיש שאין ברירה אלא להתריע בפני כל המדינה, בתקווה שאכן תהיה התייחסות רצינית. קשה להגיד שמה שנתניהו עשה בתגובה בחמישי בערב זו התייחסות רצינית.

אבי הגיב לפני 2 חודשים

אם עילת הפיטורים היא ההתבטאות שצריך לעצור את החקיקה, אז זו תעודת עניות לביבי. מה שנטען בעיתון הוא שהעילה היא יחס רך לסרבנות, ואם זה המצב הפיטורים מוצדקים ואפילו מתחייבים.

mikyab צוות הגיב לפני 2 חודשים

אני חולק עליך לגבי ההצדקה. אבל העיתוי מעניין מאד. ההחלטה שהוא טיפל ביד רכה בסרבנות הגיעה בדיוק אחרי שהוא התבטא לטובת עצירת החקיקה. מעניין, לא?

ב הגיב לפני 2 חודשים

זה לא "בסה"כ קרא לעצירת…" . אם הוא התריע ואף אחד לא התייחס אליו ואפילו זלזלו ( מה שלא סביר בכלל. בטח לא ע"י נתניהו) אז עליו להתפטר ואז לערוך מסיבת עיתונאים ולהתריע בפני כל המדינה. אתה לא יודע מה קורה בחדרי חדרים. ובטח לא לקרוא לעצירת הרפורמה כשנתניהו לא בארץ לבמצב הנוכחי אין אפשרות לסגת מהרפורמה ( חוץ מפסקת התגברות שדווקא החרדים רוצים). בלעדיה אין טעם לבחירות בכלל. הממשלה כעת לא יכולה לקבל שום החלטה משמעותית . כולל מלחמה בחיזבאללה ואיראן מבלי שבג"ץ יתערב. בג"ץ משתולל בטירוף הדעת ומיום ליום ההיבריס שלו גדל. מדובר פה על העצמאות והכבוד הבסיסי ביותר של העם היהודי שהיום מיוצג ע"י הימין. שום מצב ביטחוני וכלכלי יכול לדחות את זה. השמאל רוצה שננשק את כפות רגליו ורק אז הוא מוכן בטובו להתגייס ולהילחם בצבא ( שזה גם למען עצמו). גלנט היה סוס טרויאני (שהיה צריך לעלות על זה מייד כשביצע מעצרים מנהליים לנערים שנקמו על הפיגוע בחווארה) ועליו גם להתפטר מהכנסת. גם ברקת ודיכטר הם בסיכון לסוס טרואני . נתניהו היה חייב להגיב מהר וכל הכבוד לו שעשה את זה .לאהמנתי שכזה דבר יכול בכלל לעלות על דעתו ולכן זה בכלל לא עלה גם על דעתי והופתעתי מהמהלך ( לטובה). זו בין הפעמים הבודדות שנתניהו הראה מנהיגות.

ב הגיב לפני 2 חודשים

העיתוי לא מקרי בכלל. הרי כל הלחץ לעצור את הרפורמה מצג דגלנט הייתה הסרבנות אז במקטום לטפל בה בצורה קשה הוא החליט להצטרף לסרבנות הזו בעצמה. אתה לא היית מפטר אותו במצב הזה ?

השאר תגובה

Back to top button