האם אני עוה משהו רע להשאר חרדי עם כל הדינים כשבאמת אני לא מזדהה בכלל (כמעט) עם התפיסות עולם של הציבור הזה ?

שו"תקטגוריה: כלליהאם אני עוה משהו רע להשאר חרדי עם כל הדינים כשבאמת אני לא מזדהה בכלל (כמעט) עם התפיסות עולם של הציבור הזה ?
Yankele Meyer שאל לפני 2 חודשים

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 2 חודשים

אתה עושה משהו רע בזה שאתה חרדי. אלא שאם אינך מבין זאת ואתה מזדהה עם החרדיות אז אתה אנוס (ולא מאד חכם). ואם אתה מודע לזה אז אולי אתה יותר חכם, אבל אינך אנוס. 

Yankele הגיב לפני 2 חודשים

תוכל לנמק למה זה רע עד כדי כך בבקשה

mikyab צוות הגיב לפני 2 חודשים

מהמון בחינות. זו תפיסה פרימיטיבית. לא נכונה דתית. חברה נצלנית ולא יצרנית. חסרת אוטונומיה. קבוצה שמציקה לחבריה וגם לחברה כולה. מעמד האישה זוועה (וכמובן בהסכמתן המלאה, כי אסור להן ללמוד אז אינן יודעות שמעמדן אינו מתחייב מההלכה והתורה). תקשורת סגורה וסתימת פיות. שליטה של עסקנים אינטרסנטיים. אין טיפול בבעיות פנימיות ובטח לא שותפות בהתמודדויות חיצוניות. ועוד ועוד. חלק מהבעיות קיימות גם בקבוצות אחרות, אבל המכלול והעוצמות ייחודיות לחרדים.

יים הגיב לפני 2 חודשים

יש לך אולי אלטרנטיבה ריאלית במישור הפרקטי בשבילי?
כי דיבורים לא כ"כ שווים אם הם לא באים במבחן המציאות ומאחר שאנו חיים כאן בעולם הזה ולא בעולם האידיאות ואני מאמין שה' שם אותי במקום שבו אוכל להיות אדם טוב ולא רע מתבקש מאיליו שיהיה אופציה לחיות חיים של יהדות בצורה טובה שלא תפגע לי בערכים כמו שמירת המצוות ברמה גבוהה (שאין כמעט בציבורים אחרים כ"א אולי במקרה בודדים) יראת שמים אמיתית וערך ללימוד התורה ושמירת המסורת לכל ענפיה.

נרלי דתי לאומי תורני עונה על רוב הערכים שהצגת וגם שותף לבניית האומה בגשם וברוח שילוב סביר

א.י.א הגיב לפני 2 חודשים

לכבוד המבולבל החרדי
מומלץ לך לקרוא קצת באתר לא בגלל שר' מיכי צודק [ אולי כן ואולי לא כל אחד וההבנה שלו] אלא יותר בשביל שתבין כמה אתה שטוף מוח ועצם השאלה האחרונה שלך מוכיחה שאתה לא מבין כמה אתה מדומיין כאילו הציבור החרדי מושלם מבחינת מצוות [כל ציבור בוחר את העבירות שלו] ודו"ק.

mikyab צוות הגיב לפני 2 חודשים

איני יודע למה אתה מתכוון באלטרנטיבה. השאלה מה השקפותיך, מה נטיותיך, מהם אילוציך. אי אפשר לענות לשאלה כזאת. על דרכך אתה צריך להחליט ולא אף אחד אחר.

ב הגיב לפני 2 חודשים

ראוי להוסיף לזוועה את המשיחיים החרדלים.
מעמד האישה לא מפואר, עובדים ברובם בעבודות פחות פרודוקטיביות, פרימיטיביים, שירות צבאי מקוצר אצל רובם(אם בכלל), אבל בניגוד לחרדים הריאל פוליטיק שם הוא בקרקע עם עמדות מסוכנות ברמה הפוליטית הבינלאומית(מספיק לראות את רמות הטירוף של הימים האחרונים אצל טיפוסים כמו סמוטריץ, סטרוק ובן גביר).
יחד עם החרדים והגידול הדמוגרפי אני צופה לנו עתיד מפואר.

יוסף הגיב לפני 2 חודשים

ינקלה, באמת שזה דבר שצריך לשבת קצת עם עצמך ולחשוב האם זה בסדר איך שהחרדים מתנהגים בדברים האלה המפורסמים , התנגדות להשכלה, התנגדות לשירות צבאי (אחרים יסתכנו והם לא), לפול עול על הציבור ולא להתפרנס כמו כל אדם ישר.
תמיד שאני עם עצמי חושב על זה , אני כאילו אומר איך אפשר בכלל לחשוב לרגע שזה בסדר, זה באופן ישיר להגיד על רע שהוא טוב ועל טוב שהוא רע.

yankele הגיב לפני 2 חודשים

אבל בא נהייה כנה עם עצמינו מי שיוצא החוצה
1.הוא חשוף לפגעים לא פשוטים (בין במערכת החינוכית, או במערכת הצניעות למי שמבין על מה אני מדבר – כמו ייצורים של יאיר שירקי שמסוגלים להפגין דבר מתועב ללא שום בושה מאחר שהציבור מכיל ועוד מכיל ועוד ועוד…)
2. הוא מסכן את המשך החיים של הילדים שיעברו שינוי לא קל ואולי יהרוס הרבה ממה שבנו אצלם
3. כל המדיה בכל הציבורים שיהיו ממש לא מוצא חן בעיני אף אחד (אם נהייה אמיתיים- אצל החרדים יש קצת על להשען שהדברים האלו קוראים עם דיליי של 5 או 10 שנים ביחס לאחרים)
4. הערכים כמו תורה ושמירת מצוות הוכלים בערך לפח אם לא לאבדון טוטלי לפחות בילדים ובטוח על הרוב בנכדים (למעט אחד או שניים שנשרפו בחזרה ע"י אנשים חיצוניים)
5.זה שפה השירות יכול להדחות בשם X טעם, אם אני מוצא את עצמי שומר על ערכים מסויימים וצריך לכך להתרחק מכאלו מקומות שמלמדים לעבור על כריתות בלי שום טיפת מצפון אז מן הראוי להנזר מצבא לענפיה
6. החיים של בנוניות כאידאל אצל המזרוחניקים לסוגיהם לא מתאימה לאורך חיים של יהודי שרוצה את האמת באמת
7. לא נעים לגור ליד אנשים שאוכלים נבלות וטרפות ובועלי נידות ומחללים שבת בפרסיה (לא מתכוון ספסיפי למזרוחניקים למרות שבשכבות מסוימות זה מה שקורה בסתר) כשאתה רוצה לתת לילדים שלך דוגמה של רוממות ולא ארציות
קשה למצוא מקום נורמלי אולי בחו"ל

ידידיה הגיב לפני 2 חודשים

"אתה עושה משהו רע בזה שאתה חרדי" ואוו, כמה שנאה בכל כך מעט מלל!!
אתה פוסל ומתייג חברה שלימה בצורה כל כך גורפת ומכלילה.
באמת הם עד כדי כך רעים??
חברה שלימה של אנשים שמורכבת , כמו כל חברה, מאנשים ותופעות טובות יותר וטובות פחות ולא מצאת בהם דבר טוב אחד??
עד כדי כך, שעצם ההשתייכות של אדם למגזר היא דבר פסול בעיניך??
מה עם כל מפעלי החסד והגמחי"ם, העזרה לזולת והקהילתיות. אנשים שמסתפקים במועט ורואים בלימוד תורה אידיאל שמכונן חיים שלמים ???
אני יעזור לך למצוא משהו טוב אחד. ביום חמישי האחרון למשל, כשבבני ברק אירגנו הפגנה שכל מטרתה התגרות ופרובוקציה בחרדים הם קידמו את המפגינים בשירה וריקודים וחילקו להם צ'ולנט. לא חשבת להזכיר את זה? בניגוד אליך (!) הם כנראה מאמינים באהבת חינם.
אתה מניח שתגיד: כן, זה נכון אבל… ותמצא דרך להקטין את זה – אבל אף ציבור או מגזר אינו מושלם וחסרונות אפשר למצוא בכל קבוצה.
יש לי הרגשה שלא תכתוב ככה על מגזרים אחרים בארץ. אם לא הייתי יודע מי כתב את זה הייתי חושב שמדובר בפלטפורמה אנטישמית או במה של שונאי דתיים מקצועיים.
בדרך כלל אני מחזיק ממך אדם רציני עם תפיסת עולם מגובשת ומנומקת. חבל.

mikyab צוות הגיב לפני 2 חודשים

אפולוגטיקה חרדית קלסית. כשאני מבקר את החרדיות זה לא אומר שכל החרדים אנשים רעים (במישור האישי). ההתנהלות והחברה היא רעה.
אני אכתוב כך על כל מגזר שלדעתי זה מגיע לו. כך שהרגשותיך לא ממש חשובות בעניין.
לגבי ההפגנה של יום חמישי, זו דוגמה נהדרת לדמגוגיה החרדית. הם לא באו בשביל הפרובוקציה אלא כדי למחות בצדק גמור על התנהלות חרדית ביזיונית (בדיוק מה שתיארתי למעלה). וזה שהחרדים יצאו אליהם בלחם ומלח ז ורק תעמולה. אדרבה, שיחזרו בהם מעוולה אחת מתוך רבות שהם עושים, אז אולי אסכים שיש כאן מעשה כן ואמתי.

יהודה הגיב לפני 2 חודשים

זה לא נכון

השאר תגובה

Back to top button