חוסר השגחה

שו"תקטגוריה: פילוסופיהחוסר השגחה
יונתן שאל לפני 2 שבועות

לפי מה שהבנתי, אתה לא מאמין בהשגחה פרטית בזמננו (לא שולל מקרים חריגים אבל הבנת). בנוסף, אתה גם טוען לא לדעת האם יש עולם הבא, או מה קורה שם. אם כך, מה הקטע באמונה שלך?
אתה לא לוקח חלק ברוב האמונות הדתיות של היהדות, די ספקן, לא תומך מיסטיקה (לפי מה שהבנתי עד כה לפחות). אם כך, מה הקטע באמונתך? למה אתה לא פשוט דאיסט? מה הסיבות שלך לקיום מצוות, אם לדעתך אלוהים כבר לא מתערב ויכול להיות שאין בכלל עולם הבא? מקווה שאני מובן.

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 2 שבועות

לא, אתה לא מובן. למה אמונה בכל הדברים המפוקפקים הללו קשורה לדת ולמחויבות הלכתית? או, בקיצור: מה הקטע באמונה שלך?
יש גם אופציה לקיים מצוות כי צריך וכי זה הדבר הנכון. בטח לא חשבת על זה, ליד כל הסיבות השגויות לקיים מצוות שנראות לך מובנות מאליהן. אבל הנה, תראה איזה מזל. כדי להתעדכן אין לך אלא לפתוח רמב"ם בהל' תשובה פרק י, כמובן רק אם במקרה אתה מאמין במה שכתוב ברמב"ם. בהצלחה.

יונתן הגיב לפני 2 שבועות

תגדיר ״הדבר הנכון לעשות״ בבקשה.
ואם אחדד את שאלתי, אני חושב שרציתי לשאול האם האמונה שלך מרגישה ריקנית. כאתאיסט, חוסר אמונה בכוח עליון מרגישה לי כאמת, אבל זה עדיין מרגיש ריקני.
אני שואל האם אתה גם כן מרגיש ריקני כי מבחינתך אין אל שמשגיח בעולם, מה ששווה ערך לאל שלא קיים (מבחינת העולם שלנו ספציפית). שאלתי היא, האם אתה שמח עם אמונתך או שדי ׳מבאס׳ אותך שאין השגחה פרטית.

mikyab צוות הגיב לפני 2 שבועות

לא רואה את הקשר למשפט הראשון שלך. אם כוונתך לשאלה פסיכולוגית, זה לא מעניין אותי ולדעתי גם לא עומד לדיון. אם יש למישהו תחושת ריקנות שיילך לפסיכולוג או שייקח כדור.

השאר תגובה

Back to top button