חוץ מצינים ופחים

שו"תקטגוריה: אמונהחוץ מצינים ופחים
אליסף שאל לפני 3 שנים

קראתי השבת משהו מעניין, משתף אותך.
הגמרא בכתובות אומרת שהכל בידי שמיים חוץ מצינים ופחים, יוצא משם שמחלות (כמו ייבוש בשמש או צינון וכו'..) הינם בשליטת האדם והם חוסר אחריות שלו וממילא בזה אין מעורבות אלוקית ישירה.
צריך לזכור שבתקופת חז"ל בקושי ידעו על סכנה ממזון, (כולסטרול, מה מסרטן) ובטח לא עישון ועוד.. וכמובן לא ידעו לאבחן תהליכים פנימיים ולמצוא להם טיפול.
אם אנחנו לוקחים את "הפרשנות המדרשית" של צינים ופחים, אנחנו מבינים שכיום כמעט כל דבר מטופל באמצעות הרפואה, אם מונעת או השתדלות רפואית לאחר תחילת החולי, אז ממילא מובן שרוב רובה של הרפואה היא ביידים שלנו ולא בידי שמיים.
וממילא הדבר הזה מסביר למה כיום (באופן כללי יותר) אנחנו רואים פחות סימני התגלות ויותר הכיוון של "עזב אלוהים את הארץ", כי העולם המודרני, המדעי, מספק לנו גילויים ומידע אדיר שלא ידענו בעבר. ורואים שהנהגת הבורא היא שככל שיש ידע אנושי הוא תופס יותר מרחק, וזה לא בקטע רע, הוא בנה את הפלטפורמה הזאת ואולי הוא אפילו רואה בה הצלחה, לשם הוא כיוון.
(ההצלחה של תוכנת crm מבריקה נמדדת בין היתר בזה שלא קוראים לטכנאי שבנה אותה כל רגע כדי שיעזור בהבנתה או בתפעולה).
מרגיש משהו בסגנון של "העולם היה תינוק בעבר והיה צריך יותר בייביסיטר, ועכשיו הוא כבר התבגר וצריך פחות נוכחות של הורה מבוגר.
סתם כנקודה, אשמח לשמוע דעתך.

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 3 שנים
אליסף הגיב לפני 3 שנים

קראתי, מדהים, תודה.

איציק לוי הגיב לפני 3 שנים

הכל בידי שמים חוץ "מצינים ופחים" בגימטריא "הוא הקורונה" (384). ואולי מרומז גם בזה שהיא תוצרת צין (סין), מעשה בני אדם ולא בידי שמיים, והגמ' אומרת ע"ז שומר נפשו ירחק מהם (לשמור מרחק, ריחוק חברתי).

השאר תגובה

Back to top button